Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hoşgeldin Mazda 3

Konu, 'Mazda 3' kısmında cersav tarafından paylaşıldı.

1. cersav

cersav Sessiz

Merhabalar. İki hafta önce başladığım (http://www.mazdagaraj.com/konular/4770-alinik-otomatik-mazda-3-a.html )
    Mazda 3 arayışımı geçtiğimiz Perşembe günü itibariyle sonlandırmış bulunuyorum. Artık ailece biz de Mazda'lı olduk. :cool:

Aracımı Denizli'den, ikinci sahibinden aldım. 2006 model dinamik, siyah, HB otomatik ve 140 bin km de. Aslında aracı bulmam hiç de kolay olmadı. Malum piyasada dürüst insan bulmak zor. Aracın herhangi bir kazası belası yok çok şükür. Yalnız sağ arka çamurlukta küçük bir işlem var. Diğer parçaları orijinal, boya dahi yok.

Araç ilk sahibinden 100 bin km civarında alınmış 4 yıl kadar önce. O zamana kadar yetkili servis bakımlı olduğu söylendi. İkinci sahibi evin ikinci aracı olan aracı işlerinin yoğunluğundan (şehirler arası çalışıyor sürekli) ve Denizli'de Mazda yetkili servisi olmadığından fırsat buldukça, özel servisler "şu da lazım" dedikçe bakımlarını yaptırmış. Araçta lpg de var. Mimgas diye bir marka sanırım ama kaç km de takıldığını bilmiyorum. İkinci sahibi aldığında varmış.

Araca bakmaya gitmeden Veli Abi ile irtibata geçtim. Beni her ne kadar tanımasa da yardımcı oldu sağ olsun. Denizli'de Bayrak Oto'ya Veli Abi'nin selamıyla gittim. Orada Osman Usta'yı buldum. Kendisi çok hoş sohbet, canayakın ve bilgili bir insan. Amcam gibi sevdim diyebilirim.

Bizi buyur etti, çayını içtik. Arabanın motoruna baktı. Rölantide hafif titreme olduğunu, lpg li araçlarda bu sorunun kaçınılmaz olduğunu elindeki orjinal diagramlardan göstererek anlattı. (Osman Usta Denizli'de kapanan Turkuaz yetkili servisin atölye şefiymiş. Yetkili servis kapanınca kendi yerini açmış.) Şimdilik bir sorun teşkil etmediğini, motorun saat gibi çalıştığını söyledi. Orada motor yağı ve filtresi de değiştirildi. Osman Usta ile tanışmak da çok güzel bir anı ve tecrübe oldu benim için.

Araca gelecek olursak, önceden 2000 polo kullanıcısı olan benim için güç, konfor, güvenlik, donanım ve genişlik gibi kriterleri fazlasıyla karşıladı diyebilirim. Ayağımın altında böyle bir güce sahip olduğunu bilmek, benim gibi sakin bir kullanıcı için bile gerçekten tatmin edici.

Aracımın ufak tefek ilgilenmem gereken sıkıntıları da var şimdilik tespit ettiğim. Sağ sinyal yakıldıktan sonra otomatik kapanmıyor, klima soğuk üflüyor ancak derecesi değişmiyor, anten çalındığı için yeni anten almam lazım, ön farlarda film/folyo benzeri bir kaplama mevcut onları söktüreceğim.

Bir de araç Denizli'den İzmir'e dönerken motor arıza lambası yandı. Ondan sonra 300 km civarı yol yaptım ama ne bir ses, ne de çekişten düşme fark etmedim. Denizli dönüşü arkadaşımın aklına uyup adını ilk kez duyduğum bir istasyondan lpg almıştım. Onunla bir ilgisi olabilir mi ? Yoksa yağ ve filtresinin değişiminden kaynaklı olabilir mi bilemedim.

Sonuç itibariyle hayal ettiğimiz Mazda 3'e kavuştuk. Karşılaştığım bazı sorunlar olsa da arabamdan genel itibariyle şimdilik çok memnunum. Allah herkese kazasız belasız, güzel günlerde sürüşler nasip etsin.

Evet sonunda fırsat bulup fotoğraflarını çekebildim guzunun. Buyrun işte bu da benim guzu :)

Eki Görüntüle 7224 Eki Görüntüle 7220 Eki Görüntüle 7218 Eki Görüntüle 7223 Eki Görüntüle 7217 Eki Görüntüle 7222 Eki Görüntüle 7225 Eki Görüntüle 7221 Eki Görüntüle 7219

İyi dileklerini esirgemeyen herkese teşekkürler, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Nisan 2016
  2. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız günlerde kullan.

3. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Güle güle kullanın , hayırlı olsun keşke haberim olsaydı bende yardımcı olmak isterdim.dipnot düşmek isterim osman usta turkuazın değil yaklaşık 10 sene önce kapanan eski yetkili servis" kanarya "da çalışmıştı

tapatalk by zenfone2

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin. Arıza lambası yakıt kaynaklı muhtemelen.

5. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin :)

6. immmir

immmir Aktif

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Touring D
    Araç Renk ve Tip:
    Kristal Beyaz-Sedan
    Aramıza hoş geldiniz, aracınız hayırlı olsun, keyifli forumlar.

7. osk@r78

osk@r78 Sessiz

Araç Markası:
    2012 Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Sedan
    Hayırlı olsun.Kazasız belasız..

8. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Hayirli olsun

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. karardvn

karardvn Aktif

Hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin

10. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    hayırlı olsun Allah ağız tadıyla binmeyi nasip eylesin inşallah:)

11. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah.

:)

Osman abi türünün son örneği diyebilecek kadar şahsına münhasır bir insan... Tanışma fırsatı veren Serkan a ayrıca tekrar teşekkür ederim.

Arıza ışığı muhtemelen yakıt kaynaklı olabilir. Lpg servisi teşhisi koyacaktır.

12. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız günler de kullanın. Tekrar hoşgeldiniz diyelim o zaman

Discovery cihazımdan gönderildi

13. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Hayırlı Olsun.. Güle Güle Kullanın..

Tapatalk

14. Ebubekir

Ebubekir Katılımcı

Araç Markası:
    2012 Mazda Mirai
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Sedan
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Hayırlı olsun güle güle kullanın :)

16. cersav

cersav Sessiz

Herkese çok teşekkür ederim. Aracı dün 20 km benzinde kullandıktan sonra evin önüne bırakmıştım. 3-4 saat sonra bindiğimde motor arıza lambası yanmadı tekrar. Lpg kaynaklı olduğunu düşündürdü bana da, umarım bir daha da yanmaz.

Fotoğraflarını da ilk fırsatta ekleyeceğim. :)

Edit: İlk mesaja fotoğraflar eklendi.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Nisan 2016
  17. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Lpg yi bildiğiniz bir istasyondan alın ,kullanım olarak 3 depo lpg ye 1 depo benzin olacak şekilde kullanırsanız motor için daha sağlıklı olacaktır.

18. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Hava soğuk olduğu için zaten çoğunlukla evden okula varmadan LPG' ye geçmiyor, kışın çoğunlukla şehir içinde benzinde devam ediyorum, yazın da arada bir benzinle gidince sorun ortadan kalkıyor. :)

19. Oziyal

Oziyal Katılımcı

Araç Markası:
    1991 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan
    Hayırlı olsun

20. harunk66

harunk66 Sessiz

Araç Markası:
    2005 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Siyah Sport Dynamic
    Hayırlı olsun kazasız belasız binersiniz inşallah :)

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş