Honda Şeytanın Bacağını Kırdı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Honda uzun süredir üzerinde çalıştığı yakıt tüketimini azaltma çalışmasıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye başardı.

Honda, ‘Tourer’ ekinin Civic üzerinde yarattığı hantallığı atmak ve 1.6 İ-DTEC motorun ne kadar tutumlu olduğunu göstermek için geliştirdiği projede mutlu sona ulaştı. Bu tüketim rekorunu kırmak için 24 AB ülkesini 25 günde turlayan ve 13498 km yol kat eden Honda, Civic Tourer ile bu yolun sonunda 100 km’deki 2.82 litrelik yakıt tüketimiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.

Bir tam depoyla ortalama 1500 km yol kat eden Civic Tourer bunun sayesinde tüm yol boyunca 645 Euro’luk yakıt giderine maal oldu. Honda’nın bu rekor macerası 1 Haziran’da Aalst, Belçika’ da başladı ve 25 Haziran’da aynı noktada sona erdi. Muhteşem bir sonuçla karşılaşmayı beklemeyen Honda ekibi kırdıkları bu tüketim rekoruyla da kendi resmi yakıt tüketimleri olan 100 km’deki 3.8 litrelik tüketimden %25 daha az bir rakam elde etmiş oldu.

Direksiyonun başında Honda’nın Ar-Ge ekibinden Fergal McGrath ve Julian Warren bulundu. Sürücüler bir günde ortalama 7.5 saat direksiyon başına geçti. Honda araçta herhangi bir modifikasyonun olmadığını belirtti ve teknik detayları tekrar hatırlatmamızı istedi.

Teknik detaylara baktığımızda ise 1.6 İ-DTEC turbo dizel motor 120 beygir ve 300 Nm tork üretiyor. Bu güç değerleriyle birlikte model 0’dan 100 km/s hıza akselerasyonunu 10.1 saniyede tamamlıyor.

0hEPj1.jpg

LZJDHe.jpg

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
2.82 litre çok iyi. Acaba İstanbul trafiğinde deneseler kaç çıkar?

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Yurt dışında 645 euro'ya aldıkları benzini burda alsalar sonuç daha korkutucu olur heralde :D geçenlerde audi 'de bu tarz bir test yapmıştı.Artık yakıt meselesi önemli hale geldi.Hayallar v8, gerçekler 1.2 tsi..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Rakam çok hoş geliyor kulağa fakat son kullanıcının bu rakamı görmesi çok zor...

Kağıt üzerine yazmak kolay, test şartlarında değer yakalamak kolay... Umarım bu değere yakın değerleri son kullanıcı da yakalayabilir...

Tepetaklak !!

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
O değerleri 80 km ile yakalarsın da Türkiye yollarında çok zor, ama tebrikler Honda ya Fransız lar yalnız olmadıklarını anlasın

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
O değerleri 80 km ile yakalarsın da Türkiye yollarında çok zor, ama tebrikler Honda ya Fransız lar yalnız olmadıklarını anlasın
Honda motor konusunda iyidir abi bir çok teknolojide öncülük etmiştir. Tasarımlar kötü o ayrı mesele.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yakıt ekonomikliği konusunda iddaları ilk kez oldu galiba ama dimi
Bildiğim kadarı ile hep vardı aslında :) hybrid aracı crz var. Ayrıca jazz sınıfındaki en düşük tüketim diye hatırlıyorum. Hatta bir aralar arkadaş ortamında filan otomatik vitesi düzünde az yakan araba muhabbeti vardı :)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bildiğim kadarı ile hep vardı aslında :) hybrid aracı crz var. Ayrıca jazz sınıfındaki en düşük tüketim diye hatırlıyorum. Hatta bir aralar arkadaş ortamında filan otomatik vitesi düzünde az yakan araba muhabbeti vardı :)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Fransızları geçtiklerini hiç sanmıyorum , Hybrid başka

Üst Alt