Hız Koridoru Uygulamasından Kaçma Şansı Yok

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Uygulama gayet güzel olmuş.

Herkes sakin sakin 110-120 hız aralığonda gidiyor.
Mersin Hatay arası otoban böyle en azından. Sollamalarda 20-30 saniye falan sürüyor, hemen hemen aynı hızlarda seyredildiği için.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hükümet kendi içinde birbirine güvenmiyor, halkına hiç güvenmez :) zaten burada mesele hız yapılmasın kazalar olmasın değil, ne kadar daha söğüşleyebiliriz hesabı :D

Bu kuralları biz ne yapsak çiğneyen olacak, hazır olmuşken de biz parayı çuvalla götürelim mantığı.

Herkesin beyni aynı, beyin. Çalıştırsın ve çuvala katkıda bulunmasın. Kimsenin başına silah dayayıp hız limitini aş ve ceza ye diyen de olmuyor.

;)

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Neden sadece Giriş-Çıkış verileri ; adam arada 200 km çıkıp gişeye yaklaştığında mola vermesi daha mı güvenli ve neden İstanbul-Yalova-Bursa hariç orada hız yapmak güvenli mi??
Kural varsa tümden vardır veya yoktur bu şekilde bölük pörçük olur mu??

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Buna göre, giriş-çıkış arasındaki mesafe / varış süresi, hesabıyla ceza kesileceğini, yolun belirli bir bölümündeki ortalama hızların ceza uygulamasına girmediğini anlıyorum. Yanlıș mı anlıyorum?
En baştan beri böyle olay fakat güzide basın ve idrak yolları iltihabı olanlar işi farklı boyuta çekti...

Otoyol hız limitleri değişmedi, bu yüzden endişeye mahal yok. :)

Neden sadece Giriş-Çıkış verileri ; adam arada 200 km çıkıp gişeye yaklaştığında mola vermesi daha mı güvenli ve neden İstanbul-Yalova-Bursa hariç orada hız yapmak güvenli mi??
Kural varsa tümden vardır veya yoktur bu şekilde bölük pörçük olur mu??

Tamamen doğru diyorsun abi. Fakat bu uygulama ile gezici radar kalkmış ve tasarruf edilmiş oluyor. Gerisi yurdum insanının uyanıklığına kalıyor artık.

Her şartta; hız limitleri aşılmadığı sürece sorun yok. :) Herkeslere kazasız belasız sürüşler olsun.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Nerede okudum bilemiyorum ama bir toplumun medeniligin göstergesi olarak trafik kuralları hatırlatılıyor gibi çok doğru bir cümle vardı. Maalesef okul önlerinde bile sürücüleri yavaşlatmak için kasisler konuluyor. Kuralları eleştirmeden önce kendimizi yani toplumumuzu eleştirmek gerekiyor. Emniyet kemerini bile sırf polis korkusuyla takan çok tanıdığım var. Maalesef bu kurallar olmazsa ülke iyice yaşanmayacak hale gelir. Sadece trafik değilde genel anlamda caydırıcı kurallar gelmeli. Toplumun huzur,güvenliği için hukuki altyapı ve yeterli güvenlik birimi bizim gibi toplumlar için şart.

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Arkadaşlar otobanda ki hız koridoru haricinde dinlenme tesislerine yakın yerlerde kamera var diyorlar, sadece giriş çıkışlarda değil; ara yerlerde de ölçüm yapıldığından bahsedenler var.Yani iki gişe ölçümü haricinde ölçüm yapan kameralar var mı, bilgisi olan varsa yazarsa iyi olur. Ha! birde 120 km artı %10 kadran hata payı devam ediyor mu bilgisi olan arkadaşlardan yazmasını bekliyoruz.Yanlış anlaşılmasın kurallara uyuyorum.Teşekkürler.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Arkadaşlar otobanda ki hız koridoru haricinde dinlenme tesislerine yakın yerlerde kamera var diyorlar, sadece giriş çıkışlarda değil; ara yerlerde de ölçüm yapıldığından bahsedenler var.Yani iki gişe ölçümü haricinde ölçüm yapan kameralar var mı, bilgisi olan varsa yazarsa iyi olur. Ha! birde 120 km artı %10 kadran hata payı devam ediyor mu bilgisi olan arkadaşlardan yazmasını bekliyoruz.Yanlış anlaşılmasın kurallara uyuyorum.Teşekkürler.

Emniyet daha 2 gün önce açıklama yaptı sadece giriş çıkışa göre diye. % giriş ve çıkışa göre ortalama hız, ya da mobil veya sabit radarlarda da anlık olarak 10 tolerans üstündeyse ceza kesiliyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

En başından beri bunu anlatmaya çalışıyorum... Evet devam ediyor ve kalkma ihtimali sıfır. 131 km ortalama hızı geçmediğiniz sürece nerede hangi kameranın olduğunun önemi kalmıyor zaten.

Bahsi geçen yerlerdeki kamera konusu tamamen aslı astarı olmayan söylentiler... Tıpkı, hız koridorunu aşmadığı halde sürü psikolojisi ile gişelerden önce çekip kenara bekleyenler gibi... :)

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
O zaman ben kusadasina giderken 120 ye sabitliyorum hep 24 dakkada cikis yapiyorum selcuktan , bassam 150 160 shellde mola versem 10 dakka gene ceza yemem ki

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
yav biz motor sürerken kaskı koluna, araba sürerken emniyet kemerini koltuğa takan milletiz bu tedbirler bize vız gelir. adam 40 derece sıcakta otobanın çıkışında susak gibi ceza yemiyeyim diye bekliyor. ulan aç klimanı geçme 120 yi ailenle tek başına rahat rahat git işte. az bile bu uygulamalar bence trafikte çok daha katı kurallar olması lazım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
yav biz motor sürerken kaskı koluna, araba sürerken emniyet kemerini koltuğa takan milletiz bu tedbirler bize vız gelir. adam 40 derece sıcakta otobanın çıkışında susak gibi ceza yemiyeyim diye bekliyor. ulan aç klimanı geçme 120 yi ailenle tek başına rahat rahat git işte. az bile bu uygulamalar bence trafikte çok daha katı kurallar olması lazım.

Bu işin en güzel çözümü eğitim ile olur ancak bu ülkemizde mümkün değil maalesef... Örnekler çok ama en belirgin olanı, Japonya'da mevcut... Çocukları ilk okul 3 seviyesine kadar eğitime tabi tutuyorlar, öğretim yok sadece eğitim, günlük hayatın akışı ve olağan dışı gelişen olaylar karşısında eğitiyorlar. Sonrasında ise; o çocuklar aldıkları eğitimi hayatı boyunca uyguluyor...

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Bu işin en güzel çözümü eğitim ile olur ancak bu ülkemizde mümkün değil maalesef... Örnekler çok ama en belirgin olanı, Japonya'da mevcut... Çocukları ilk okul 3 seviyesine kadar eğitime tabi tutuyorlar, öğretim yok sadece eğitim, günlük hayatın akışı ve olağan dışı gelişen olaylar karşısında eğitiyorlar. Sonrasında ise; o çocuklar aldıkları eğitimi hayatı boyunca uyguluyor...

ah be veli abi biz o günleri göremeyiz ama belki çocuklarımızın torunları görür diyeceğim ama o da zor:) ama bizde' de küçük yaşta trafik eğitimi var kadın alıyor bebeğini kucağına ön koltuğa kocasının yanına kasıla kasıla oturuyor ya diyorsun bi kaza olsa çocuğu kim tutacak ben tutarım diyor peki seni kim tutacak diyorum ses yok. bi nesli sıfırlayıp yeni nesile format atmadan olamayacak galiba:)

Üst Alt