Hiç Yolda Giderken Önünüze Bir Fluence Denk Geldi Mi ?

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Arkadaşlar kaç kez oldu dikkatimi çekti Fluence'lerin arkasından gittiğimde, konumlandırılmaları itibari ile eksozlarının içi görünüyor ve parıl parıl parlıyor. Nasıl olur da hiç korozyona uğramıyor ya da kararmıyor bir fikri olan ya da böyle karşılaşıp dikkatini çeken oldu mu?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Valla çok Fluence denk geliyor malum satış rekoru kıran markanın ürünü olduğu için her yer de var, ama gece dikkat etmemişim demek ki farkında değilim, bir dahakine dikkat edeceğim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar kaç kez oldu dikkatimi çekti Fluence'lerin arkasından gittiğimde, konumlandırılmaları itibari ile eksozlarının içi görünüyor ve parıl parıl parlıyor. Nasıl olur da hiç korozyona uğramıyor ya da kararmıyor bir fikri olan ya da böyle karşılaşıp dikkatini çeken oldu mu?

Hakikaten tebrik edilecek bir konu, Fluence ve görünen egzoz içinin parlaklığı... :)

Espri veya dalga geçme maksatlı yazmıyorum, hakikaten benden de ilginç ayrıntılara takılanların olduğunu görmek hoşuma gittiği için yazıyorum...

Konuya dönecek olursam; ilk fırsatta gördüğüm Fluence'in peşine takılıp, transparan egzoz sistemini incelemek istiyorum...

avahmet

Katılımcı
Araç Markası
2018-Mazda3 Power Sens
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Evet bu durum benim de çok dikkatimi çekti. Özellikle geceleri far ışığı vurduğunda sanki egsozun içi boşmuş ve sadece aksesuar olarak konmuş gibi duruyor. Hatta bugün iki fluence daha önüme geçti. Aynı durum onlarda da vardı :)

Recep53

Sessiz
Transparan değil de, egzost çıkışına bir kaç metre arkadan ve tam karşıdan bakınca borunun iç kısımları parlak bir şekilde görünüyor. Hatta sanki boru dıştan içe doğru 10-15 cm sonra parlak bir metalle kapatılmış,ordan ilerisi yomuş gibi parlıyor. İstanbul'un durl-kalk trafiğinde bir süre sonra muhakkak insanın dikkatini çekiyor.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Denk geldi ama yamulan arka lastiğine bakmaktan egsozuna bakamadım.626 ile Malatyaya giderken kapıştık.Ben 205 ile giderken beni geçti fakat çok hafif virajda(viraj bile denmez)arka sağ lastikte bir esneme oldu ve adam hız yapmayı bıraktı.Ben de korktum ben de hız kestim.Ama 98 model bir 626 nın bir fluenceten daha iyi yol tutuşa sahip olduğuna da şahit oldum...

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hakikaten tebrik edilecek bir konu, Fluence ve görünen egzoz içinin parlaklığı... :)

Espri veya dalga geçme maksatlı yazmıyorum, hakikaten benden de ilginç ayrıntılara takılanların olduğunu görmek hoşuma gittiği için yazıyorum...

Konuya dönecek olursam; ilk fırsatta gördüğüm Fluence'in peşine takılıp, transparan egzoz sistemini incelemek istiyorum...
Teşekkürler :)

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Evet bu durum benim de çok dikkatimi çekti. Özellikle geceleri far ışığı vurduğunda sanki egsozun içi boşmuş ve sadece aksesuar olarak konmuş gibi duruyor. Hatta bugün iki fluence daha önüme geçti. Aynı durum onlarda da vardı :)
Evet aynen ben de aksesuar amaçlı mı duruyor ki acaba, yok canım bi eksoz ucuna bile dünya para istiyorlar süs için değildir herhalde dedim kendi kendime :p

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bende cok dikkat ettim dedigin gibi parlak ama bunu paylasmaya cekinmistim

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
Fiat Doblo 1.3mjet
Araç Renk ve Tip
Bal Köpüğü

cok sukur yalniz degilim. bende cok denk geldim.
bence uc tarafi bosta egzoz uca gelmeden cikiyor heralde. lifte kaldirilmis bi tane bulmali
bir iki tanesi degil cunku hepsi boyle. far denk gelince paril paril parliyor egzozun ici

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Denk geldi ama yamulan arka lastiğine bakmaktan egsozuna bakamadım.626 ile Malatyaya giderken kapıştık.Ben 205 ile giderken beni geçti fakat çok hafif virajda(viraj bile denmez)arka sağ lastikte bir esneme oldu ve adam hız yapmayı bıraktı.Ben de korktum ben de hız kestim.Ama 98 model bir 626 nın bir fluenceten daha iyi yol tutuşa sahip olduğuna da şahit oldum...

iyi o kalkık arka ile viraja girebilmiş, çünkü o kasa yapısı ile kıçı başı oynuyormuş fluence lerin :)

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
fluence egsozuna dikkat etmedim ama sağ yada sol park lambası yanmayan bir çok linea'ya denk geldim. dikkat edin çoğu problemli. arkadaşımda vardı kronikmiş elektrikçisi başka bir yöntemle halletmiş. yav arkadaş kronik bi çok şeyi anlarımda park lambası arızası'da kronik mi olur yav :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
fluence egsozuna dikkat etmedim ama sağ yada sol park lambası yanmayan bir çok linea'ya denk geldim. dikkat edin çoğu problemli. arkadaşımda vardı kronikmiş elektrikçisi başka bir yöntemle halletmiş. yav arkadaş kronik bi çok şeyi anlarımda park lambası arızası'da kronik mi olur yav :)

Evet ben bir kaç tane Linea'ya denk geldim, fakat hiç bu şekilde düşünmemiştim... İlginç !!

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Aynen benimde dikkatimi çekti ama gördüğüm araçlar lattitute idi , bir tanıdığımızda var eğilip baktım egsozuna iç kısımda egsoz borusu başlangıcında düz sac bir kesit var egsozun içi görünmüyor yani kovan dediğimiz kısım değil o parlayan , parlak sac levha var muhtemelen direk içine birşey kaçmasın diye konulmuş bir parça gibi geldi bana

Tapatalk

Üst Alt