Hibrid Passat GTE Paris'te ortaya çıktı!

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#1


Volkswagen plug-in hibrid Passat GTE'nin dünya prömiyerini Paris Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirecek.Geçtiğimiz günlerde makyajlanan ve Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak Passat'ın GTE versiyonu da aynı fuarda gün yüzüne çıkıyor.

Sekizinci jenerasyon Passat üzerine inşa edilen model, Alman markanın sınırlı sayıda ürettiği XL1 ve Golf GTE'den sonra üçüncü plug-in hibrid olma özelliğini taşıyor.2015'in ikinci çeyreğinde satışa sunulacak model sedan ve station wagon karoserlerine sahip.Tasarım açısından standart modele göre birkaç farklılığı bulunan Passat GTE'nin, radyatör ızgarası üzerindeki mavi aksan aracın bir plug-in hibrid olduğunu ortaya koyarken, GTE logosu ise ızgara üzerindeki yerini alıyor.C formundaki gündüz farlarına sahip yeniden tasarlanan tamponları ve büyük alaşım jantları aracın standart versiyona göre olan farklılıkları.Kabinde ise, mavi ambiyans aydınlatması, yeniden tasarlanan vites topuzu ve direksiyon simidindeki deri direksiyon simidi dikkat çekici detaylar arasında yer alıyor.Passat GTE'nin kaputunun altında 1.4 litrelik 156 HP güç üreten TSi motor, 115 HP'lik elektrikli bir üniteyle destekleniyor. İki motorun ortaya çıkardığı toplam güç ise 218 HP iken araç 6 kademeli çift kavramalı otomatik şanzımanla kombine edilmiş.

Volkswagen'in söylediğine göre; Passat GTE'nin ortalama tüketimi 2.0 lt/100 km/s ve 13kWs/100 km. Passat GTE, 50 litrelik deposu ve bataryası dolu haldeyken 1000 kilometreden fazla yol yapabiliyor.Otomobilin 0'dan 100 km/s hıza ulaşması 7.9 saniye sürerken, maksimum hızı ise 220 km/s olarak açıklanıyor.


 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#3
Abi bu kibrit hayatımıza girecek çok az kaldı ve hepimiz uf olup yanacağız :2funny: