HGS Kartı Nasıl Sökülür?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Daha önceki sahibinden kalan ve benim kullanmadığım HGS kartını sökmeye karar verdim.

Ön camda siyah bölümün altında duruyordu, para ile kazıdım ama çıkmadı ve görüntü bu şekildeydi;

Malzemelerimiz ise; ıslak mendil ve bulaşık teli... Evet evet bulaşık teli... :D

Öncelikle ıslak mendil ile camdaki kalıntının iyice suyu içine çekmesini sağlıyoruz... Yeteri kadar ıslandıktan sonra da bulaşık teli ile kuvvetli şekilde bastırarak camdaki yapışkan lekeyi çıkartıyoruz...

Daha sonrasında da, Mazda Garaj logolu OGS cihazımızı, uygun yere monte ediyoruz...

Son düzenleme:

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
bunlara hiç gerek yok abi bir permatik işini fazlasıyla görür bu işlemi yapmadan önce permatiğin ağzındaki plastiği jilete zarar vermeden kesiyoruz veya kırıyoruz sonra yapışkan veya etiketi tabiri caizse traş ediyoruz :) hem çok kolay hem çok pratik bugün bir arkadaşıma yapıverdim 5dk mı almadı cam da en ufak bir leke kalmıyor aklıma gelmedi gelseydi fotoğraf çekerdim

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Eline koluna sağlık amirim :)

Birde bu hgs ile ogs arasında ne fark var, onuda bi söyliversen :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ben araci sattim hgsde ustunde gitti iptal falan ettirmem gerekiyormu?muhabbeti varken sorim dedim

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Ben araci sattim hgsde ustunde gitti iptal falan ettirmem gerekiyormu?muhabbeti varken sorim dedim
evet iptal ettirmen gerekiyor nereden almışsan (postane-banka) hgs de kalan parayı 1 ay sonra alabiliyorsun en kısa sürede iptal ettir

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Hiç bir fark yok, OGS vardı KGS ile birlikte HGS getirerek millete ekstradan para ödettiler, hepsi kalkacak sadece HGS kalacak dendi ama OGS henüz iptal edilmedi ikisi de kullanılıyor.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Eğer hgs vb. yapışkanlı ürünler cam üzerinde kemikleşmemişse çakmakla ısıtarakta sökülebilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Sayın yöneticilerimiz bizi çok iyi idare ettiğini düşünerek ama başka birilerini zengin etmek pahasına OGS (otomatik geçiş sistemi) varken ve gayet sorunsuz çalışmakta iken, HGS (hızlı geçiş sistemi) yi icat ettiler Hakan...

Fark şu, OGS'yi depozito yatırarak alıyorsun ve belirli bir miktar içeride para kalıyor, HGS'yi depozito yatırmadan alıyorsun... Ama HGS için ayrı bir sistem inşa edildiği için birileri fazladan para kazanmış oldu o ayrı... ;)

OGS'nin şöyle bir kolaylığı var, aracını satınca gidip bir daha almak için uğraşmıyorsun, camdan söküp alıyorsun ve yeni araç aldığında bankaya bu aracın plakasını işletiyorsun o kadar...

Kadir, yarın ilk işin kartını iptal ettirmek olsun.

Rıdvan hocam, jilet yöntemi aklıma gelmemişti, teşekkürler, akıl akıldan üstündür diye boşuna dememişler... :)

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
Veli abinin bahsettiği gibi birileri disko disko partizani yaptı demek Birde işin garibi güya Hızlı Geçiş Sistemi ismi ama kuyruk oluyor gişede

o sırada bekleyenlerin saflığı. :)

Farklı gişelerde farklı hızlarla giriş denemeleri yaptım, 30-80 km. hız aralığında hepsinde sorunsuz okudu geçtim.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Paylaşım için teşekkürler Veli , yalnız o bulaşık teli cama zarar vermedi mi ?

Köprü gişelerinden bazen 30 km ler bile hayal olabiliyor ama katılıyorum ben de 80 km lere kadar gişelerden geçtim sorun yok.
Sadece bir kez Adapazarı gişelerden çıkarken yağmur dolayısı ile sileceklerim çalışıyordu ve sanırım tam okuma anı ile sileceğin ogs üzerinde denk gelmesi ile okumadı.
Hemen sağa çekip durmu bildirdim ve sorun düzeltildi ,o gün bugün gişelerden geçerken silecekleri durduruyorum :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
HGS benim standart plakama tanımlı ve her aracımada bu plaka takıldığı için ne iptal ettiriyorum nede cama HGS takıyorum. Gişelerden direk giriş yapıyorum sistem kaçak giriş yaptın desede plakam sorgulandığında kayıtlı HGS hesabımdan otomatik parayı düşüyor.

Böyle yapmamıda HGS müşteri hizmetleri bana söylemişti 8)

Üst Alt