Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

HGS Kartı Nasıl Sökülür?

Konu, 'Kabin İçi - Multimedya [Modifiye]' kısmında domestos tarafından paylaşıldı.

1. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Daha önceki sahibinden kalan ve benim kullanmadığım HGS kartını sökmeye karar verdim.

Ön camda siyah bölümün altında duruyordu, para ile kazıdım ama çıkmadı ve görüntü bu şekildeydi;

Malzemelerimiz ise; ıslak mendil ve bulaşık teli... Evet evet bulaşık teli... :D

Öncelikle ıslak mendil ile camdaki kalıntının iyice suyu içine çekmesini sağlıyoruz... Yeteri kadar ıslandıktan sonra da bulaşık teli ile kuvvetli şekilde bastırarak camdaki yapışkan lekeyi çıkartıyoruz...

Daha sonrasında da, Mazda Garaj logolu OGS cihazımızı, uygun yere monte ediyoruz...

Son düzenleme: 24 Aralık 2015
    grafff bunu beğendi.
  2. karardvn

karardvn Aktif

bunlara hiç gerek yok abi bir permatik işini fazlasıyla görür bu işlemi yapmadan önce permatiğin ağzındaki plastiği jilete zarar vermeden kesiyoruz veya kırıyoruz sonra yapışkan veya etiketi tabiri caizse traş ediyoruz :) hem çok kolay hem çok pratik bugün bir arkadaşıma yapıverdim 5dk mı almadı cam da en ufak bir leke kalmıyor aklıma gelmedi gelseydi fotoğraf çekerdim

3. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Eline koluna sağlık amirim :)

Birde bu hgs ile ogs arasında ne fark var, onuda bi söyliversen :)

4. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Ben araci sattim hgsde ustunde gitti iptal falan ettirmem gerekiyormu?muhabbeti varken sorim dedim

5. karardvn

karardvn Aktif

evet iptal ettirmen gerekiyor nereden almışsan (postane-banka) hgs de kalan parayı 1 ay sonra alabiliyorsun en kısa sürede iptal ettir

6. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Kredi kartına tanımlı değildir inşallah :)

7. karardvn

karardvn Aktif

inşallah değildir öyleyse ilk işin hesabını kontrol etmek ve iptal ettirmek olsun :)

8. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Kesinlikle iptal ettir, hemen yarın, ihmal etme.

9. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hiç bir fark yok, OGS vardı KGS ile birlikte HGS getirerek millete ekstradan para ödettiler, hepsi kalkacak sadece HGS kalacak dendi ama OGS henüz iptal edilmedi ikisi de kullanılıyor.

10. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Veli abi sağol paylaşım için.

11. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Geçiş ücretleri aynıysa, iki farklı isim altında aynı işlev garip

12. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Eğer hgs vb. yapışkanlı ürünler cam üzerinde kemikleşmemişse çakmakla ısıtarakta sökülebilir.

13. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    OGS kullanan arkadaşım var bende de HGS var aynı fiyat aynı işlev

14. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bu da bir fikir; ıslak mendil ve bulaşık teli, permatik, çakmak cepte bir kişi de sinek ilacından bahsetmişti

15. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Yeni sistem, yeni rantlar abi o zaman ;)

16. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sayın yöneticilerimiz bizi çok iyi idare ettiğini düşünerek ama başka birilerini zengin etmek pahasına OGS (otomatik geçiş sistemi) varken ve gayet sorunsuz çalışmakta iken, HGS (hızlı geçiş sistemi) yi icat ettiler Hakan...

Fark şu, OGS'yi depozito yatırarak alıyorsun ve belirli bir miktar içeride para kalıyor, HGS'yi depozito yatırmadan alıyorsun... Ama HGS için ayrı bir sistem inşa edildiği için birileri fazladan para kazanmış oldu o ayrı... ;)

OGS'nin şöyle bir kolaylığı var, aracını satınca gidip bir daha almak için uğraşmıyorsun, camdan söküp alıyorsun ve yeni araç aldığında bankaya bu aracın plakasını işletiyorsun o kadar...

Kadir, yarın ilk işin kartını iptal ettirmek olsun.

Rıdvan hocam, jilet yöntemi aklıma gelmemişti, teşekkürler, akıl akıldan üstündür diye boşuna dememişler... :)

17. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Veli abinin bahsettiği gibi birileri disko disko partizani yaptı demek Birde işin garibi güya Hızlı Geçiş Sistemi ismi ama kuyruk oluyor gişede

18. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    o sırada bekleyenlerin saflığı. :)

Farklı gişelerde farklı hızlarla giriş denemeleri yaptım, 30-80 km. hız aralığında hepsinde sorunsuz okudu geçtim.

19. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Paylaşım için teşekkürler Veli , yalnız o bulaşık teli cama zarar vermedi mi ?

Köprü gişelerinden bazen 30 km ler bile hayal olabiliyor ama katılıyorum ben de 80 km lere kadar gişelerden geçtim sorun yok.
    Sadece bir kez Adapazarı gişelerden çıkarken yağmur dolayısı ile sileceklerim çalışıyordu ve sanırım tam okuma anı ile sileceğin ogs üzerinde denk gelmesi ile okumadı.
    Hemen sağa çekip durmu bildirdim ve sorun düzeltildi ,o gün bugün gişelerden geçerken silecekleri durduruyorum :)

20. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    HGS benim standart plakama tanımlı ve her aracımada bu plaka takıldığı için ne iptal ettiriyorum nede cama HGS takıyorum. Gişelerden direk giriş yapıyorum sistem kaçak giriş yaptın desede plakam sorgulandığında kayıtlı HGS hesabımdan otomatik parayı düşüyor.

Böyle yapmamıda HGS müşteri hizmetleri bana söylemişti 8)

Sayfayı Paylaş