HERE Maps’in Yeni Sahibi Belli Oldu

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
43WPIy.jpg

Audi, BMW ve Daimler ortaklığının Nokia’nın harita hizmetleri sunan HERE servisini satın alma planları gerçekleşti. Her şirketin aynı miktarda hisse senedini elinde tuttuğu ortaklığın maliyeti resmi olarak açıklanmasa da 3 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Anlaşma önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde devlet tarafından da resmi onayları aldıktan sonra ise kesin olarak tamamlanacak.

Audi, BMW ve Daimler ortaklığı HERE’ın iç işlerine karışılmayacağını güncel müşterilerine hizmet vermeye devam edeceğini, ayrıca telefonlara sunduğu ücretsiz hizmete devam edeceğini açıkladı. BMW’nin yönetim kurulu başkanı Harald Krüger ise satın almayı “HERE yüksek hassasiyetli haritalar ve otomobillerin topladığı bilgileri bir araya getirerek ulaşımı çok daha güvenli ve rahat hale getirirken; mobilizmin geleceğinde de çok önemli bir rol oynayacak” sözleri ile değerlendirdi.

HERE’ın yüksek hassasiyetli haritalarının önemine de değinen Daimler yönetim kurulu başkanı Dieter Zetsche ise ayrıca şunları söyledi : ”Bu ortaklık ile tüm otomobil üreticileri, tedarikçiler ve diğer sektörlerdeki müşteriler için yüksek hassasiyetli haritaların bağımsız bir şirket tarafından sağlanmasını garantiye almayı hedefledik”.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Çevrimdışı haritayı indirdim. İstediğim yerde açıp navigasyonu çalıştırıyorum. Oldukça tutarlı çalışıyor. Telefon Nokia Lumia 925

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bildiğim kadarı ile akıllı telefon kısmında anlaşmaları vardı microsoft ve nokia nın.
Fakat yakın zamanda microsoft akıllı telefon kısmını tamamen aldı diye biliyorum.
Zaten yeni gelen lumia serisi microsoft lumia diye çıkıyor.
Nokia şuan eski tip telefon üretmeye devam ediyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Nokia bir kaç yıl sonra yeniden zirveye oynar, microsoft ile olan anlaşma bitiyormuş galiba.
Bu ihtimal çok çok Murat, atı alan Üsküdarı geçti gitti... HTC bile şu anki piyasa ile rekabet edemiyor, batayım mı? Çıkayım mı? diyor... :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Bu ihtimal çok çok Murat, atı alan Üsküdarı geçti gitti... HTC bile şu anki piyasa ile rekabet edemiyor, batayım mı? Çıkayım mı? diyor... :)

Abi yanlış hatırlıyor olabilir. Bir yer de makale okumuştum, microsoft ile nokia'nın arasındaki sözleşmeye göre nokia 2016 veya 2017 yılına kadar akıllı telefon üretemeyecekmiş, ama ondan sonrası serbest...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi yanlış hatırlıyor olabilir. Bir yer de makale okumuştum, microsoft ile nokia'nın arasındaki sözleşmeye göre nokia 2016 veya 2017 yılına kadar akıllı telefon üretemeyecekmiş, ama ondan sonrası serbest...

Ben üretemez tarafını savunmuyorum ki; Nokia bu pazara değil 2017 yılında, yarın girse yine işi çok çok zor... Nokia'nın düştüğü duruma üzülmüyorum tam tersine seviniyorum... Yıllarca beş para etmeyen takoz telefonları bu millete itelemediler mi? Gerçi hatanın büyüğü bizde ya neyse...

Çok satan iyidir mantığını aşmamız gerekiyor...

Üst Alt