Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

HERE Maps’in Yeni Sahibi Belli Oldu

Konu, 'Gündem' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz

Audi, BMW ve Daimler ortaklığının Nokia’nın harita hizmetleri sunan HERE servisini satın alma planları gerçekleşti. Her şirketin aynı miktarda hisse senedini elinde tuttuğu ortaklığın maliyeti resmi olarak açıklanmasa da 3 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Anlaşma önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde devlet tarafından da resmi onayları aldıktan sonra ise kesin olarak tamamlanacak.

Audi, BMW ve Daimler ortaklığı HERE’ın iç işlerine karışılmayacağını güncel müşterilerine hizmet vermeye devam edeceğini, ayrıca telefonlara sunduğu ücretsiz hizmete devam edeceğini açıkladı. BMW’nin yönetim kurulu başkanı Harald Krüger ise satın almayı “HERE yüksek hassasiyetli haritalar ve otomobillerin topladığı bilgileri bir araya getirerek ulaşımı çok daha güvenli ve rahat hale getirirken; mobilizmin geleceğinde de çok önemli bir rol oynayacak” sözleri ile değerlendirdi.

HERE’ın yüksek hassasiyetli haritalarının önemine de değinen Daimler yönetim kurulu başkanı Dieter Zetsche ise ayrıca şunları söyledi : ”Bu ortaklık ile tüm otomobil üreticileri, tedarikçiler ve diğer sektörlerdeki müşteriler için yüksek hassasiyetli haritaların bağımsız bir şirket tarafından sağlanmasını garantiye almayı hedefledik”.

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Nokia yine paçayı kurtardı desene... :p

3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Çevrimdışı haritayı indirdim. İstediğim yerde açıp navigasyonu çalıştırıyorum. Oldukça tutarlı çalışıyor. Telefon Nokia Lumia 925

domestos ve ezmocesteri bunu beğendi.
  4. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Nokia bir kaç yıl sonra yeniden zirveye oynar, microsoft ile olan anlaşma bitiyormuş galiba.

5. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Bildiğim kadarı ile akıllı telefon kısmında anlaşmaları vardı microsoft ve nokia nın.
    Fakat yakın zamanda microsoft akıllı telefon kısmını tamamen aldı diye biliyorum.
    Zaten yeni gelen lumia serisi microsoft lumia diye çıkıyor.
    Nokia şuan eski tip telefon üretmeye devam ediyor.

domestos bunu beğendi.
  6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu ihtimal çok çok Murat, atı alan Üsküdarı geçti gitti... HTC bile şu anki piyasa ile rekabet edemiyor, batayım mı? Çıkayım mı? diyor... :)

7. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Abi yanlış hatırlıyor olabilir. Bir yer de makale okumuştum, microsoft ile nokia'nın arasındaki sözleşmeye göre nokia 2016 veya 2017 yılına kadar akıllı telefon üretemeyecekmiş, ama ondan sonrası serbest...

domestos bunu beğendi.
  8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ben üretemez tarafını savunmuyorum ki; Nokia bu pazara değil 2017 yılında, yarın girse yine işi çok çok zor... Nokia'nın düştüğü duruma üzülmüyorum tam tersine seviniyorum... Yıllarca beş para etmeyen takoz telefonları bu millete itelemediler mi? Gerçi hatanın büyüğü bizde ya neyse...

Çok satan iyidir mantığını aşmamız gerekiyor...

Sayfayı Paylaş