Henkel Teknolojisi Otomobilleri Hafifletti

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Ekonomik büyümeyi kaynak tüketiminden ayırmak için yenilikçi ürün ve çözümler büyük önem taşıyor.Sistematik araçlar ve süreçler sayesinde Henkel, devamlı olarak müşterileri ve tüketicileri için daha az çevresel ayak iziyle daha fazla değer ve daha iyi performans sunan, yenilikçi ürünler ve çözümler geliştiriyor. Henkel, çevresel faydası olacak sadece birkaç "sürdürülebilir ürün" geliştirmek yerine tüm Çamaşır ve Ev Bakımı, Beauty Care ve Yapıştırıcı Teknolojileri portföyünde bulunan ürünleri sürekli olarak geliştiriyor ve bunu yaparken de tüm açıları ve tüm değer zincirini hesaba katıyor.

Henkel CEO’su Kasper Rorsted “Sürdürülebilirlik önemli bir rekabet faktörüdür. İnovasyon sürecinde sürdürülebilirliğe yoğun şekilde odaklanmamız ayrıca müşterilerimiz ve tüketicilerimiz için yüksek performanslı, etkin ürünler geliştirmemize de imkan sağlamaktadır.” diyor.

Hafif araçlara yönelik çözümler:

Otomotiv endüstrisi, araç ağırlığı ile yakıt tüketimini azaltacak ve aynı zamanda katı CO2 emisyon standartlarıyla uyum sağlayacak çözüm arayışları içinde. Loctite yapıştırıcılarının sahip olduğu benzersiz ürün yelpazesi, Teroson mastikleri ve Bonderite fonksiyonel kaplamaları sayesinde, Henkel gelişmiş maddelerden üretilen, hafif otomotiv bileşenleri tasarlamak için gerekli fırsatların oluşturulmasına imkan sağlıyor. Bu çözümler bir yandan konforu, sağlamlığı ve emniyeti bir arada sunarken bir yandan da saha sessiz, daha hafif ve daha dayanıklı araçların üretilmesini mümkün hale getiriyor. Henkel'in Teroson akustik çözümleri, geleneksel bitumen pedler ile karşılaştırıldığında üreticilere ağırlığı %25 oranında azaltma imkanı tanıyor.
 

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Konum
Aydın
#3
Bu pedler bildiğim kadarıyla bagaj, taban iç, taban alt, kapı içi, tavan kısımlarında kullanılıyor. Sayıları markadan markaya modelden modele değişir. Misal bu malzemelerin toplam ağırlığı 5 kg olsa %25 i 1.25 kg yapar. Bir otomobilin binlerce parçadan oluştuğunu düşünürsek hiç azımsanmayacak bir iyileştirme olmuş. Darısı diğer parça ve ekipman üretenlerin başına :)
 
Üst Alt