Mazda 3 BL (2009-13) HB Sağ Arka Stop Kırıldı

omerhan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 2010 İmp. AT
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi, HB
Selamlar,

Bugün geri geri park ederken 3 sn.lik dikkatsizliğimin maliyeti...:( Sanırım nazarlığı oldu arabanın. :D
İç kısımda sorun yok. Sadece dışarıdaki plastik koruyucu kırıldı. Merak ettiğim şu.

-Bu plastik kısmı ayrıca bulabilir miyim, yoksa komple değişmesi gerekiyor mu?

-Bu şekilde kullanma da sıkıntı olur mu ( Cumartesi sabah Ankara ya gideceğim. En azından Ankara da
hallettirim diye düşünüyorum )?

-Parçalar bende duruyor. Japonla birleştirip yerine taksam yolda giderken düşer mi?

-Birde bu pahalı bir şey midir? Kasko vs karşılıyor mu ( Bu arada kaskoyu da bu hafta yaptırmıştım :D ) ?

Çok şey sordum diye affınıza sığınarak.... :)

Tşk.ler,
Herkese kolaylıklar....

IMG_20170420_125735.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun Ömer. Bu haliyle kullanmak olmaz, kasko hasarsızlık indirimi delineceği için aradaki fiyatlar hangi boyutlarda araştırıp öyle yaptırmak gerekir. Kasko'dan yaptırmak istiyorsan, Ankara Herter'i tavsiye ederim, @dr_azoom her türlü yardımcı olur. Kendin almak istiyorsan da; Ankara da bir çok çıkmacı adresi var internette oradan araştırabilirsin.

omerhan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 2010 İmp. AT
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi, HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Geçmiş olsun Ömer. Bu haliyle kullanmak olmaz, kasko hasarsızlık indirimi delineceği için aradaki fiyatlar hangi boyutlarda araştırıp öyle yaptırmak gerekir. Kasko'dan yaptırmak istiyorsan, Ankara Herter'i tavsiye ederim, @dr_azoom her türlü yardımcı olur. Kendin almak istiyorsan da; Ankara da bir çok çıkmacı adresi var internette oradan araştırabilirsin.

Sağol abi. Şans işte. En azından Ankara'ya gidene kadar bu şekilde kullanayım diyorum. Yada kırılanları birleştirip idareten kullanayım yine Ank ya gidene kadar...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sağol abi. Şans işte. En azından Ankara'ya gidene kadar bu şekilde kullanayım diyorum. Yada kırılanları birleştirip idareten kullanayım yine Ank ya gidene kadar...
Yolculuk boyunca içine toz kir çamur girmesin diye, naylon vs. ile kaplayabilirsin... Parçaları birleştirerek montaj yapsan da içine toz kir vs. girebilir. Buna dikkat etmek gerek.

omerhan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 2010 İmp. AT
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi, HB
Bu arada Ankara da sordum bir yere komple değişiyormuş. 250 TL :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bildiğim kadarıyla sadece o kısım satılmıyor, komple stop alınacak sanırım. Stoplar iki parça olduğu için ikisinin de ayrı fiyatı var diye biliyorum, siz tek parçasını almakla kurtarıyorsunuz, bu da sevindirici tarafı, sosyal medyada kampanya olacağı dillendiriliyor son zamanlarda azıcık beklerseniz indirimli alabilirsiniz

omerhan

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 2010 İmp. AT
Araç Renk ve Tip
Gök Mavisi, HB
Bildiğim kadarıyla sadece o kısım satılmıyor, komple stop alınacak sanırım. Stoplar iki parça olduğu için ikisinin de ayrı fiyatı var diye biliyorum, siz tek parçasını almakla kurtarıyorsunuz, bu da sevindirici tarafı, sosyal medyada kampanya olacağı dillendiriliyor son zamanlarda azıcık beklerseniz indirimli alabilirsiniz

Zaten bagaj kapağımı tampon kısmımı diye sordular... Enteresan ama üst parçanın ayrı satılmaması. Sonuçta entegre bir parça değil. Ayrı ayrı parçalar. Ankara da halledeceğiz artık. Geçici bir çözümle yola çıkacağım... :)

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
geçmiş olsun mini onarım ile halledilebilir diye düşünüyorum böylelikle kaskonuzu da delmemiş olursunuz.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yada mini onarim ustunu siz tamamlarsiniz.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Mini onarıma girmez. Kaskolar genelde yılda 1 kez cam, far, ayna değişiminden birine izin veriyor, hasarsızlık indirimini bozmadan. 250 tl vermeye gerek yok, kaskodan yaptırın gitsin. Yan sanayisi olsun hatta. Arka far için orijinale gerek yok.

Dış plastik kısmının ayrı satılmamasının sebebi ise farın hava, su almaması için o dış plastiğin farın gövdesine ısıtılıp eritilerek yapıştırılmasıdır. Belki Ankara'da sanayide dış kısmını orjinal gibi yapacak biri bulunabilir. Kısa süreli kullanımda öyle durmasında sakınca yok gidebilirsiniz. Haliyle kirlenir, su girer, toz girer vs. Eğer onarılacaksa güzelce bir yıkanır, kurutulur sonra işlem yapılır.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mini onarıma girmez. Kaskolar genelde yılda 1 kez cam, far, ayna değişiminden birine izin veriyor, hasarsızlık indirimini bozmadan. 250 tl vermeye gerek yok, kaskodan yaptırın gitsin. Yan sanayisi olsun hatta. Arka far için orijinale gerek yok.

Dış plastik kısmının ayrı satılmamasının sebebi ise farın hava, su almaması için o dış plastiğin farın gövdesine ısıtılıp eritilerek yapıştırılmasıdır. Belki Ankara'da sanayide dış kısmını orjinal gibi yapacak biri bulunabilir. Kısa süreli kullanımda öyle durmasında sakınca yok gidebilirsiniz. Haliyle kirlenir, su girer, toz girer vs. Eğer onarılacaksa güzelce bir yıkanır, kurutulur sonra işlem yapılır.
Kaskodan yaptırıp, seneye prim afaki derecede artacaksa bence gerek yok onu anlatmaya çalıştık... ;)

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Cam degisimi gibi minik minik onarimlar vs rotus gibi kaskoyu delmeyen islemlerden bahsediyorum ben onlara mini onarim diyorum ama isimleri farkli olabilir bence kaskonuzu yapan acenta ile gorusun

Tuğra

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Sol arka reflektör nereden bulabilirim yabancı siteler hariç. Ledli olursa ondan da alabilirim. Bu konu bir yerde uzun uzun konuşulmuştu ama bulamadım

Ekli dosyalar

• 888FD5DE-3B44-480F-B02C-FEDCD894F158.png
    888FD5DE-3B44-480F-B02C-FEDCD894F158.png
    3.1 MB · Görüntüleme: 31

Üst Alt