Hayırlara Vesile Olması Dileğiyle Rx-8 Alıyorum

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Farkı size tam olarak şöyle izah edeyim. Mazda motor sesi konusunda iyi üne sahip bir firma. Bırakın MX5'i, CX5 bile üst devirlerde çok keyifli bir motor sesine sahip. 4 silindirli motorlarda BMW, Mercedes bile Mazda'nın yakaladığı keyifli sesi yakalamakta zorlanıyor. Hele ki MX5 gayet de keyifli, sportif bir motor sesine sahip.

RX8 ise motor sesinden çok bir türbin, yani jet motoru sesine sahip. Aslında motor da bir motordan çok rotora benziyor, bir nevi içten yanmalı rotor gibi bir şey. Sonuç olarak her ikisi de çok keyifli ama çok farklı sesler üretiyorlar.

İkisinde de deneyimim yok. RX-8 hakkında internetten baya okumuştum, çok zevkli olduğu aşikar. Motor sesi baya kuvvetli galiba. İnternetten bir dinleyeyim bari.

Peki MX-5 çok mu sakin yani? Motor sesi yok mu fazla? Basarsan bağırıyordur, ama RX-8 kadar değil sanırım?

selmazda

Katılımcı
Farkı size tam olarak şöyle izah edeyim. Mazda motor sesi konusunda iyi üne sahip bir firma. Bırakın MX5'i, CX5 bile üst devirlerde çok keyifli bir motor sesine sahip. 4 silindirli motorlarda BMW, Mercedes bile Mazda'nın yakaladığı keyifli sesi yakalamakta zorlanıyor. Hele ki MX5 gayet de keyifli, sportif bir motor sesine sahip.

RX8 ise motor sesinden çok bir türbin, yani jet motoru sesine sahip. Aslında motor da bir motordan çok rotora benziyor, bir nevi içten yanmalı rotor gibi bir şey. Sonuç olarak her ikisi de çok keyifli ama çok farklı sesler üretiyorlar.

Teşekkür ederiz Mustafa bey. Tahmin ettiğim gibi, verdiğiniz bilgiler gayet açıklayıcı.

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Hayırlı olur inşallah arkadaşım. Sıradışı bir araç gerçekten. Bakımı zor olduğu için herkesin harcı değil. Meraklı olmak lazım.

Sizce hangisi? Wankelli R8 mi yoksa yeni gelecek fiyatı düşen, 1.5 motorlu MX-5 mı alınır? R8 üretimi bittiği için birkaç yıl eski model olacak MX-5 ise en son model.
asıl spor olan mazda 3 mps. 2.3 disi turbo motor 263 hp güç 350 n/m tork.
https://www.youtube.com/watch?v=ievz8swFHEw

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb

Mustafa hocam mx5 mazda3 motoruyla satışa sunulmayacak mı ? 1.5 120 hp den anladığım mazda3 motoru

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Ben yorumumu sahibi olduğum 2010 model MX-5 (2.0 litre) üzerine yaptım. Yenisi Mazda 3 motorunun bir versiyonu ile gelecek ama yine 2.0 litre de olacak ürün portföyünde. Türkiye'de hangisi olur bilmiyorum. Ama her motor için Mazda'nın Mazda 3'ten daha farklı bir eksoz sesi üzerine çalışacağından emin olabilirsin.

Mustafa hocam mx5 mazda3 motoruyla satışa sunulmayacak mı ? 1.5 120 hp den anladığım mazda3 motoru

Mazdaist

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Daha önceki yorumumda belirttiğim RE78 forumundan bize katılan arkadaşta Adana'ya geldi aracı topyekün testlere soktuk. Sıkıntı çıkmadı çok şükür. Yarın ödemeyi yapıp aracın devir işlemleri halledecez. Şuan heyecanımı anlatmak isterdim sizlere ama anlatamıyorum. :) Sivas ve Giresun'da ikamet eden arkadaşımız varsa dönüş yolunda uğrayıp bi çaylarını içmek isterim.

Edit: Aracın sahibi fiyatı 50.00 TL'ye çekti.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Daha önceki yorumumda belirttiğim RE78 forumundan bize katılan arkadaşta Adana'ya geldi aracı topyekün testlere soktuk. Sıkıntı çıkmadı çok şükür. Yarın ödemeyi yapıp aracın devir işlemleri halledecez. Şuan heyecanımı anlatmak isterdim sizlere ama anlatamıyorum. :) Sivas ve Giresun'da ikamet eden arkadaşımız varsa dönüş yolunda uğrayıp bi çaylarını içmek isterim.

Edit: Aracın sahibi fiyatı 50.00 TL'ye çekti.

Hadi hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin... Hayırlı yolculuklar...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sivas ve Giresun u bilmem de arabayı kullanmaya geleceğim Trabzon a ;D Hayırlı olsun tekrardan.

Mazdaist

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkür ederim yaza hazır ol sahil araba görsün Rize ye geçeriz

Gökyüzüne asma köprü çekilsin bu araçla oraya bile çıkarım. Rize köpeğin olsun. :) Her zaman beklerim. Özelden telefonumu yolluyorum yaza bişey kalmadı şunun şurasında haberleşiriz ölmez sağ sağlim kalırsak. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Gökyüzüne asma köprü çekilsin bu araçla oraya bile çıkarım. Rize köpeğin olsun. :) Her zaman beklerim. Özelden telefonumu yolluyorum yaza bişey kalmadı şunun şurasında haberleşiriz ölmez sağ sağlim kalırsak. :)
Allah kaza bela vermesin Nazar çok oluyor bizim guzulara oku üfle bir güzel

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
[member=550]Mazdaist[/member] Bu araç eğer tahmin ettiğim RX-8 ise muhtemelen başınızı çok ağrıtacak, o aracın olmaması dileğiyle :(

immmir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda 3 Touring D
Araç Renk ve Tip
Kristal Beyaz-Sedan
Hayırlı olsun ,kazasız belsız kullanın inşallah.

Üst Alt