Hayat Kurtaran Bilgiler

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Abi bende ucuzundan bir ayak pompası var carreforudan almıştım.
Tek borulu hemde.
Herkes bi işe yaramaz dedi ama iki kere patlamış lastikte beni uğraşmaktan kurtardı.
Bastığım hava beni tamirciye kadar götürdü.

Ama bir kere yanaktan yarılmıştı ona yapacak bişey yok,
Bileğe kuvvet stepneyle tanışmış olmuştuk :)

Benimde bagajda elektrikli var ama asıl korkum yüksek hızlarda gümlemesi :) Bir kere ölümden 5 dk. ile kurtuldum o yüzden çok tırsıyorum :D

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benimde bagajda elektrikli var ama asıl korkum yüksek hızlarda gümlemesi :) Bir kere ölümden 5 dk. ile kurtuldum o yüzden çok tırsıyorum :D

Evet abi o aklıma gelmemişti :)

Bir kere Ankara'ya giderken bir Transporterin lastiği parçalanmıştı önümde baya bir gerilim yaşamıştık.
Öndeki şöför iyimiş büyük bir sorun olmadan adam sağa kaçmıştı ama cidden zor bir durum.
Hız yapmadan iki kere düşünmek gereliyor.

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Kapıları kilitli bir aracın içinden nasıl çıkabileceğinizi biliyor musunuz?
Kilitli bir arabadan kaçmanız gerekirse, kafalığı (koltuk başlığı) yerinden çıkarın ve metal çubuklarıyla camı kırın.
Aracın içinde camları kırabilecek en sert cisim koltuk başlıklarının metal kısımlarıdır.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Kilitli bir arabadan kaçmanız gerekirse, kafalığı (koltuk başlığı) yerinden çıkarın ve metal çubuklarıyla camı kırın.
Aracın içinde camları kırabilecek en sert cisim koltuk başlıklarının metal kısımlarıdır.
Asansorde kalirsak napcaz abi iki kez basima geldi telefon cekmedi verilmis sadakamiz varmis komsunun biri sesimi duydu asansorcuyu aradi imbat butuno calismiodu

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Eğer araç mazda 3 ise arka koltukları yatırıp bagaja uzanın , bagaj kilitinin oldugu yerdeki delikden içeri bi cisim sokun bagaj kapagı acılır :)

Üst Alt