Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Harici HDD Sorunu ve Olası Çözümler

Konu, 'Bilim - Teknoloji' kısmında hagakure tarafından paylaşıldı.

1. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Merhaba arkadaşlar ,
    Yaklaşık 1 ay önce Western Digital 1.5 TB harici harddisk ufak urak sorun çıkarmaya başlayınca ne olur ne olmaz diyerek benim için çok önemli olan fotoğraflarımı ve e book klasörlerimi bilgisayara kopyaladım.

Bir hafta önce hdd yi açmak istediğimde format istenen mini bir pencere çıkınca hah şimdi tamam diyerek sinkafı salladık.
    Her ne kadar fotoğraflar ve e bookları alsam da ciddi film ve dizi arşivi içinde olunca hadi kurtaralım diyerek araştırmalarım sonucu Activefilerecoveryenterprise.v8.2.0 programına ulaştım .Bilen arkadaşlar mutlaka vardır ama benim hayatımı kurtardı.

Önce hdd yi tarayarak olası sorunları gösteriyor sonrasında verilerinizin çoğunu kurtarıyor.
    Tavsiye ederim..

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bilgi için teşekkürler abi, bir kenara not edeyim hatta kurulum dosyasını arşive katayım...

1 tb boyutunda 5 yıllık saatli bomba da bende var... :)

Ne olur ne olmaz. Allah korusun.

3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Bir tavsiyede benden gelsin o zaman diyelimki windows göçtü harddiskinizde bad sector var eğer aşırı derecede bad sector yoksa "hdd regenerator" programıyla o bölümlerin üzerini kapatıp tekrar windows kurabilirsiniz. Böylece hard disk değiştirmeden sorun çözülmüş olur. En ucuz hard diskin 200 gibi bir rakam olduğu düşünülürse programın işlevi büyük O0

4. magic

magic Sessiz

güzel bilgi ben de not edeyim,
    Veli ben 2 hard disk ve ayrıca bilgisayarda tutuyorum foto-videoları, biraz zor oluyor takibi ama kafam rahat, biri çekmecede, biri tv'ye takılı diğeri de bilgisayarda zaten.. :)
    falancanın çocuğu geldi aldı fırlattı olur
    ayy görmedim üstüne çay döküldü olur
    hırsız girer alır götürür
    virüstür girer süpürür :)

filmler önemli değil onlar birinde tabi sadece...

5. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Eskiden bunlarmı vardıya albümler vardı kanlı canlı ohh mis. Dokunmak lazım hissetmek lazım :)

6. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Orası öyle ama dokun dokun evde yer kalmayınca mecburen dijital ortama döndük :)
    Film ve dizileri dvd ye basıyorsun iyi güzel ne akla hizmet kutu kutu sıralayıp hatta film afişlerini kutuların üzerine taktıysam :D

7. magic

magic Sessiz

abi valla boşuna uğraşmışım ben de yıllarca,
    önce vcd kolleksiyonu,
    sonra aynı filmelerin dvd versiyonları,
    sonra hd'ler...
    şimdi izliyorum siliyorum çoğunu...
    :)

8. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Ben bu tarz problemlerle zamanında çok uğraştım, o yüzden yılda 1 kere harici diskimi değiştiriyorum :D

Seneler önce kuzenimin nişanında yanlışlıkla fotoğraf makinesinin belleğini sıfırlamıştım, o zaman çok uğraşmıştım fotoğrafları geri getirmeye, çok ufak ebatlı bir program halletmişti işimi, eğer ki unutmazsam akşam buraya eklerim isteyen faydalansın.

9. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Onu bende yapmıştım :D hatta o dvdler kolilerde hala duruyor, 200 civarı kalmış elimde, dvd kutularını kadıköyden toptancıdan koli koli alıyordum :D

10. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    özel dosyalar dışındakileri izlerip silerim, 3 tb hdd dolu, bayağı dizi arşivim falan var, izleyip siliyorum, yabancı dizilerin arkası kesilmiyor, birini bitiriyorum başka güzel yeni bir dizi başlıyor ;D

11. mesut taşdemir

mesut taşdemir Katılımcı

Piriformun recuva programını da tavsiye ederim özellikle fotoğraf ve videoları çok iyi buluyor.

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Millet dijitalciymiş, arşivciymiş haberimiz yok... :)

13. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    türk dizilerinden hayır yok abi, leyla ile mecnun dışında oturup pardon indirip >:D izlemedim, yabancı diziler gayet başarılı, arşivde izlenmeyi bekleyen birçok dizim var, fırsat buldukça izliyorum

14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tv ye ayıracak vaktim olmuyor çok şükür...

15. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    ben de tv hiç yok zaten >:D

16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tv derken ben başka bir şey anlatmıştım ama neyse... Bu kadar farklı düşünebileceğini tahmin etmemiştim... :)

17. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Kişisel fotoğraflar ve özel belgeleri bilgisayarım dışında hotmailin onedrive hizmetinde saklıyorum. Kendi mail adresim ve şifremle giriş yaptığım içinde başka kimse göremiyor. İstediğiniz fotoğrafın görüntülenme izninide paylaşabiliyorsunuz. Üstelik internet olan her yerden dosyalara ulaşma imkanınız oluyor

18. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Kapasitesi ne peki?

19. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    yok anladım ne demek istediğini de demek istediğim fiziksel olarak tv yok ama dizi falan izliyorum iş yerinde falan, çok fırsat bulamasam da

20. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    kapasite 15 gb. onedrive uygulamasını telefona yükleyip kamera yedeklemeyi açarsanda ek bir kontenjan daha veriyor. kablosuz ağ bulduğunda kamera çekimlerini otomatik olarak yedeklebiliyor

Sayfayı Paylaş