Hangi Mazda 3 ?

tamirer

Sessiz
merhabalar..yakın zamanda yeni bir. araç alacağım için detaylı olarak araştırma içerisindeyim..en son ( eğer kararım değişmezse tabi :) bir önceki kasa mazda 3 sedan alacağım..ancak hangi donanım seviyesi karar veremiyorum..touring yeterli midir yoksa almışken impressive mi almalıyım..şu anda kullandığım aracım giriş seviyesiydi ve malzeme kalitesizliğinden çok çektim ve dilim yandı biraz..
mesela Bose ses sistemi olmasını çok isterim ama sanırım dizelllerde yokmuş sanırım..
ayrıca yeni mazda 3 de baktım ve aşık oldum ama tek sorun benzinli olması..eşimin rahatsızlığı sebebiyle önümüzdeki dönemde çok yol yapacağım ve dizel araç almam lazım..
değerli fikirlerinizi bekliyorum..

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Aciliyeti yoksa dizel modelin gelmesini bekleyin
Hemen almanız gerekiyorsa dizel olmasıda şart ise
Donanım olarak kesinlikle en full nü alın
Aklınız full de kalmasın en ufak ayrıntılarda dahi farkları görünce
Neden birkaç bin tl daha fazla verip full almamışım demeyin

tamirer

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
dizeli ne zaman gelir sizce ? ayrıca dizeli baya bi pahalı gelir tabi..

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Dizeli mazda haberlerine göre 2015 te Türkiye yollarında
Önemli olan sizin kafaya koyduğunuz rakam önemli
O rakam üzerinden konuşmak daha akıllıca olacaktır

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sevgili Bahadır hocam; öncelikle mazda üzerinde karar kılman isabet olmuş, fakat yıllık yapacağın kilometre 10 bin veya 20 bini geçmiyorsa dizelin ikinci el kahrına katlanmana gerek yok bence...

Benim 2009 model ilk kasa guzum var ve niyetim üç beş sene sonra impressive yani 2010-2013 kasa mazda 3 almaktı, ancak yeni üçü görüp inceleyip kullandıktan sonra tamamen bu isteğimi körelttim... Şimdiki düşüncem; 2-3 yıl bu guzuya binip, orta donanımlı yeni mazda3 almak...

Gelelim sana olan tavsiyeme; illaki ben orta kasa almak istiyorum diyorsan, düşük kilometreli lpg takılmış impressive bak derim... rahatlıkla 40-42 bin lira aralığında bulunabilir, dizel alırım diyorsan hem otomatiği yok, hem sunroof yok hem de biraz daha pahalı... ;)

Takdir senin, her daim sorularına yanıt vermeye hazırız, hakkında hayırlısı...

tamirer

Sessiz
teşekkür ederim..lpg olayına sıcak bakmıyorum artık daha önce de yazmıştım..eşim de ailem de istemiyor zaten..ben alacağım arabalara uzun süre biniyorum ve lpg en başlarda iyi gibi gelse de sonradan çok sıkıntı çıkarıyor malesef..
2012 veya 2013 mazda 3 sedan dizel impressive almaya çalışacağım..50 bin TL civarı ayırabilrim sanırım..bu fiyata bulabilir miyim ?
gebzede satılığa çıkardığımız bir evimiz var..satılır satılmaz arabayı alacağım inşallah..

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Sevgili Bahadır hocam; öncelikle mazda üzerinde karar kılman isabet olmuş, fakat yıllık yapacağın kilometre 10 bin veya 20 bini geçmiyorsa dizelin ikinci el kahrına katlanmana gerek yok bence...

Benim 2009 model ilk kasa guzum var ve niyetim üç beş sene sonra impressive yani 2010-2013 kasa mazda 3 almaktı, ancak yeni üçü görüp inceleyip kullandıktan sonra tamamen bu isteğimi körelttim... Şimdiki düşüncem; 2-3 yıl bu guzuya binip, orta donanımlı yeni mazda3 almak...

Gelelim sana olan tavsiyeme; illaki ben orta kasa almak istiyorum diyorsan, düşük kilometreli lpg takılmış impressive bak derim... rahatlıkla 40-42 bin lira aralığında bulunabilir, dizel alırım diyorsan hem otomatiği yok, hem sunroof yok hem de biraz daha pahalı... ;)

Takdir senin, her daim sorularına yanıt vermeye hazırız, hakkında hayırlısı...
Veli abi tüp takılmamış yahut yüpte fazla km yapmamış tercih etmesi subap konusu açısından daha isabetli olur diye eklemek isterim affına sığınaraktan saygılar :hi:

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
teşekkür ederim..lpg olayına sıcak bakmıyorum artık daha önce de yazmıştım..eşim de ailem de istemiyor zaten..ben alacağım arabalara uzun süre biniyorum ve lpg en başlarda iyi gibi gelse de sonradan çok sıkıntı çıkarıyor malesef..
2012 veya 2013 mazda 3 sedan dizel impressive almaya çalışacağım..50 bin TL civarı ayırabilrim sanırım..bu fiyata bulabilir miyim ?
gebzede satılığa çıkardığımız bir evimiz var..satılır satılmaz arabayı alacağım inşallah..
Araştırırız hocam yalnız dizel mazda 3 konusunda bir not düşeyim
Baktığım ilanlardan birinden edindiğim bilgiye göre
2013 te dizel motoru 115 ps e çıkartmışlar psa motoru olan bu motor
Hala güncel volvo citroen peugeot tarafından üretilen bir motormuş ilanı bulsam dahada ayrıntılı bilgiler mevcut birde gecen gün mirai geldi petrole adamla muhabbeti kurduk
Aracı 126 ps ti beygirin ne kadar önemi var bilemem ama
Aklımızda bulunsun lazım olur ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

O fiyata rahatlıkla dizel bulabilirsin ama dizelin adı touring, impressive donanımı yok onda... Bülent daha detaylı bilgi verebilir belki, nesi eksik nesi fazla...

Dizel olarak kafaya koyduysan hocam, iyi araştırman gerekiyor, az km yapmış dizele pek rastlanmıyor da...

Hayırlısı.

tamirer

Sessiz
mirai sadece benzinli modellerde var sanırım..impressiveden de çok farkı yok donanım olarak..inşallah evi satabilirim kısa sürede de hemen alırım mazdamı :)
ayrıca benim için Bose de çok önemliydi ama dizel impressivelerde yokmuş sanırım

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hocam öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun. O fiyatlarda dizel bulunabilir ama çok fazla seçenek olmuyor satılık, ve modeline donanımına arabanın durumuna göre fiyat değişir elbet. İmpressive donanım seçeneğinde en sevdiğim özellik ısıtmalı ön koltuklar ve ön cam ısıtıcısı hele de kışları soğuk olan bir yerde yaşıyorsanız. Rvm de çok güzel bir özellik, far yıkama sadece havalı duruyor çok mu kullanıyorum dersen hayır. Touring le aynı motor var İmpressive de 115 beygir ve tatmin edici. Eğer bakımlı bir motorsa sizi asla üzmez km hadsafhada olmadıktan sonra. Başka merak ettiğiniz bir şey varsa yazmaya devam ederim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ayrıca dizelin en fulü İmpressive dir,benzinlinin ise Mi rai dir ve İmpressive de bose yok maalesef

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ayrıca; Dizel olanlarda Sunroof ve otomatik vites seçeneği yok, bu önemli bir ayrıntı...

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Ayrıca Yeni Mazda 3 dizel beklerim derseniz, Mazda Türkiye'den gelen mailde 2015 2.yarısında gelecek dediler. Yani daha çok var..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim bekleyeceğim tek şey sanırım sunroof olacak... :p

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bütçeniz ve zamanınız da bir takım iyileştirmeler yapıp skyactive dizel AT yi beklerseniz hiç pişman olmayacağınızı garanti edebilirim sanırsam

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ford ortaklığında jatco kullanılmış, muhtemelen yazdığın gibidir... Farklı bilgiye ulaşamadım... Bir yerde de activematic diye bir şey okumuştum... Marka değil ama özelliği herhalde...

Üst Alt