Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi Mazda 3 Tavsiye Edersiniz?

Konu, 'Alınık - Otomobil' kısmında Lupara tarafından paylaşıldı.

1. Lupara

Lupara Katılımcı

Aracimi degistirsem ve mazda 3 almaya karar versem, hangi mazda 3 versiyonunu almam mantikli olur?

Tip olarak en cok ilk seri hosuma gidiyor.

domestos bunu beğendi.
  2. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Bence 2007 ustu makyajli touring

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İlk kasa için mantıklı tercih. :)

4. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    İlk kasanın makyajsızında hız sabitleyici yok. 2. nesilin 1. nesile göre fazla donanımları var. iyi araştırmanızı tavsiye ederim.

domestos bunu beğendi.
  5. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İlk kasanın makyajlısında da ve ikinci kasanın comfort ile touring donanımında da hız sabitleyici yok maalesef.

Sen bütçeden haber ver önce, gerisi kolay... :) :)

6. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Hız sabitleyici altyapısı hazır en azından. Uzun yollarda kullanılacaksa olmazsa olmaz.

domestos bunu beğendi.
  7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    İlk nesilde altyapı da yok maalesef.

hagakure ve domestos bunu beğendi.
  8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bütçeyi bilmiyorum ama bi genelleme yapayım ben;

İlk kasa (bk) Mazda 3 te makyajlı kasa en mantıklısıdır, İkinci kasa için imkan varsa Mirai bulunup alınması gerekir, yoğusam da; :p İmpressive 2012 modeli (2013 modeli gelmedi canım ülkeme çünkü) tenhada falan kıstırılabilir... :)

Geri kalanı verilen paranın hakkı olmayabilir... Neden denilebilir hemen... Çünkü; 46 bin liraya touring de var Bl kasa, İmressive de var... olmuşken aynı fiyata neden daha donanımlı modeli olmasın??

:rolleyes:

Son kasada (bm) ise; La Refleks, Ve la Power, İLLA Sense... :)

hagakure, MutluTEKİR ve ezmocesteri bunu beğendi.
  9. Lupara

Lupara Katılımcı

Hiz sabitleyici bakacagim en son ozellik. Zaten benim icin donanimda klima,4 cam otomatik,hidrolik direksiyon, sanroof olsun bir de surus zevki ve yol tutusu, en az benim mevcut 99 323 um kadar olsun yeter.

Her kasada bi eksiklik buldugumdan araba degisimi isini salliyorum.

Ilk kasa hosuma gidiyor ama eski. Ilk kasanin makyajlisinin konsolu bi garip. Mirai kasasini asla almam. Tipi hosuma gitmiyor. En son kasanin onune calisilmis arkasi cok yarim gibi.

Mazda3 lere bakarken bir sure sonra pug 407 lere daliyorum.

Favori modelim.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/...cQiTkpjBd7kHbvS-j-PzLts0hQxuSWb8Zsz2d0lI-Jvhg

Son düzenleme: 24 Mayıs 2016
  10. Kemal

Kemal Katılımcı

Araç Markası:
    2010-Mazda 3 İmp.
    Araç Renk ve Tip:
    Aluminyum Gri-Sedan
    Benim aracimdan beklentilerim bu kadar kisitli olsa bos yere eger memnunsam 323 umu degistirip maceraya girmem:) hiz sabitleyici uzun yolda bana ikinci şoför gibi kolaylik sagliyor eger kullanip da memnun kalmadiysanuz bir sey diyemem ama kullanmayip ne gerek var , diye dusunuyorsan dusunme hocam:eek:

11. Lupara

Lupara Katılımcı

Evet beklentiler kisitli. Aracimdan memnunum ama 7 yildir uzerime yapisti gibi. Ama bir binek olarak işimi fazlasiyla goruyor. Arada bir araci, Adem Ustaya elletiyorum o kadar.

Tam degistireyim deyince, degistirmeme degecek alternatif bulma sikintim var.

Esin,dostun sifir aldigi focus,megan,astra,civic,sandero gibi araclari emaneten de olsa epey kullandim ama henuz beni çarpan bir arac olmadi. Sadece Astra dizelin surusu guzel geldi ama ic tasarimini hazzetmedim.

Onerilecek mazda 3 modellerini alici gozuyle arastirayim diye konu acmistim. Simdilik gitgel yasiyorum ama bakalim.
    Cevaplar icin tesekkurler.

domestos bunu beğendi.
  12. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bl kasa istemiyorsanız (sevmediğinizi söylüyorsunuz) Skayactiv alın bütçe uygunsa, 10 yıl da o yapışsın üstünüze :)

domestos bunu beğendi.
  13. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Elinde nakit yoksa üzerine koyacak bence hiç gıpraşma... :p Hele hele yıllardır tanıdığın, bildiğin, keyif aldığın bi aracı kesinlikle değiştirme bence... Ama nakit sorunu yoksa, borca girilmeyecekse bütçe durumuna göre ya Kodo tasarımlı skyactiv'e terfi et ya da; ilk kasa makyajlıya...

Makyajsız tavsiye etmiyorum, aradaki fiyat farkına değecek bir çok geliştirme var çünkü... :)

hagakure bunu beğendi.
  14. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Her kasanın makyajlısını almaya değer Mazda da

domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş