Hangi LPG Sistemini Kullanıyorsunuz? Lpg Sistem Tavsiyeleriniz Nelerdir?

Aracınızda Hangi LPG Sistemini Kullanıyorsunuz?

• Atiker

Kullanılan: 22 44.9%
  • Lovato

Kullanılan: 9 18.4%
  • BRC

Kullanılan: 9 18.4%
  • Prins

Kullanılan: 3 6.1%
  • Mimgas

Kullanılan: 0 0.0%
  • Zavoli

Kullanılan: 4 8.2%
  • Tartarini

Kullanılan: 1 2.0%
  • Landirenzo

Kullanılan: 1 2.0%
  • Aldesa

• Voltran

• Kullanılan toplam oy
    49

Rıdvan626

Sessiz
Araç Markası
1998 - mazda 626
Araç Renk ve Tip
beyaz - sedan
Motor yapınıza bağlı olarak ustanıza bıraksanız daha iyi olur ama ikiside uygun derler ise enjektör hızından ötürü gold'u tercih edin derim.
Ama grand da gold ile yarı yarıya enjektör hızı olan bir kit değil aralarında çok az bir hız faktörü var 2 side parasının karşılığını tam verebilen kit.
Grand'ın montaj avantajı var manifolda çok yakın noktalardan yerleştirilebiliyor
Grand'da enjektörlerden 1i bozulursa sadece onu değiştirebilirsiniz buda bir avantaj
grand montajlı eski aracım 323;
Motor kapağı olmamasına rağmen montajı bana çok derli toplu gelmiştir gold olsa idi bütün enjektör kütüğü gözümüze çarpardı ve manifolddan uzak kalabilirdi;Ekli dosyayı görüntüle 50042
manifolda yakin delinmesinin ne gibi bir avantajı olur bilmiyorum, ya da tam tersi gold enjektör un bu durumda bir eksisi olur mu bilmiyorum. ama şöyle bir yorum getiriyorum; brc de taksak silverline da taksak yine golddaki gibi olacak degil mi?
sorun olmaz insallah diye temenni ediyorum. hayırlısı artik.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Lpg konusunda önemli olan ilk husus ustadır... Usta, işinin ehli ve oluşan sorunları çözmeyi vaad ediyorsa, kitin markası ikinci planda kalır...

Mükemmel bir kit ile acemi usta bir araya gelirse deneme tahtası olursunuz, can sıkıntısı da cabası, Allah korusun.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
manifolda yakin delinmesinin ne gibi bir avantajı olur bilmiyorum, ya da tam tersi gold enjektör un bu durumda bir eksisi olur mu bilmiyorum. ama şöyle bir yorum getiriyorum; brc de taksak silverline da taksak yine golddaki gibi olacak degil mi?
Siz kitleri detaylandırınca ben anlıyorsunuz sandım pardon.
Quadro garaj Ankarada referanslı bir yer onların yapacağı montaj ile istediğiniz kiti seçin hiç bir sorun yaşamazsınız.

mrserkaan

Sessiz
Araç Markası
1998 - Mazda 626 2.0HP
Araç Renk ve Tip
K?rm?z? - HB
Forumda Tartarini kullanan bir benim galiba. :) Ben takıntı yaptım bu kite. Hatta Teknik dökümanını bulup Türkçeye çevirdim. Diğer hiç bir marka teknik döküman yayınlamıyor. Ama bu tartarini beni çok şaşırttı. Enjektör montajı temizliği, Regülatör montajı, diyafram bakımı ne varsa teknik dökümana koyup yayınlamışlar adamlar. Tek kötü yanı Ustası yok yol ayarı yapabilecek. Bende kablo var kalibrasyon yapıyorum. Ama 2500 3500 lü devir aralığında bir gaz yememe durumu oluyor LPG de çözemedim. Haritada değer düşürdüm yükselttim yapamadım.

Rıdvan626

Sessiz
Araç Markası
1998 - mazda 626
Araç Renk ve Tip
beyaz - sedan
Siz kitleri detaylandırınca ben anlıyorsunuz sandım pardon.
Quadro garaj Ankarada referanslı bir yer onların yapacağı montaj ile istediğiniz kiti seçin hiç bir sorun yaşamazsınız.
kendi halimce anlamaya çalışıyorum işte:)
quatro grand önerdi ama gerekçe olarak; gold enjektörleri 100bin km de falan arızalanabiliyor dediler. kayra otogazda grand önerdi pek sebep soylemediler ama gold da iyi istersen gold da takariz ikiside iyi kitler dediler. bende uzun zaman gold kullanmis kullanici yorumlarından pek enjektör arizasina rastlamadigimdan ve de
sonucta gold daha hızlı bir enjektör olduğundan ben gold tercih ettim.
heran degistiredebilirim :)
yani bana biri cikip derse ki; biz bu aracta granddan daha cok verim aliriz, çünkü manifolda yakin atabilmemiz bu arac icin cok onemli derse bu yuzden gold yerine grand takalim derse tabiki grand a gecerim.
ha birde enjektorlerin tekli degismesi bence pek avantaj degil, 50bin km yapmış 3 enjektörün yanına sıfır bir enjektör takmak yerine hepsini değiştirmek daha mantikli geliyor bana.

Son düzenleme:

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
kendi halimce anlamaya çalışıyorum işte:)
quatro grand önerdi ama gerekçe olarak; gold enjektörleri 100bin km de falan arızalanabiliyor dediler. kayra otogazda grand önerdi pek sebep soylemediler ama gold da iyi istersen gold da takariz ikiside iyi kitler dediler. bende uzun zaman gold kullanmis kullanici yorumlarından pek enjektör arizasina rastlamadigimdan ve de
sonucta gold daha hızlı bir enjektör olduğundan ben gold tercih ettim.
heran degistiredebilirim
Kararınız hayırlı olsun bence iyi yapmışsınız sadece gold'u seçmek ile değil gold veya grand'dan birini seçmek ile ;)

Rıdvan626

Sessiz
Araç Markası
1998 - mazda 626
Araç Renk ve Tip
beyaz - sedan
bugün sabah 9 a dogru baslanilan montaj aksam 19 gibi bitti. quatro garajda atiker grand montaji yaptirdim. son anda grand a döndüm. bakalim hayırlısı.
simdilik bir sorun yok gibi, umarimda olmaz. herkese tesekkurler

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Uzun bı aradan sonra herkese hayırlı akşamlar görüşmeyeli herkes iyidir inşallah ☺️ mazdadan ayrılmış olsam bile gönlüm de olan bı marka ama şuan yolumuza opelle devam ediyoruz 2013 Astra hb 169 binde araçta LPG yok ve haliyle bende taktirmayi düşünüyorum gerçi @Rıdvan626 adaş gereken soruları sormuş üzerinden bı tekrarda ben geçeyim candan mühendislik ile Ankara'da Quattro garage ile görüştüm istediğin kiti takarız bı sıkıntı yaşamazsınız dediler Atiker fast modeli 1900, Atiker Gold mu grand mi tam anlayamadım 2600 brc comfort 2800 prins technomax 3000 dediler fiyat konusunda durumum dan dolayı Atiker fast işime geliyor ama acaba demiyor değilim birde sizlere danışayım dedim

Rıdvan626

Sessiz
Araç Markası
1998 - mazda 626
Araç Renk ve Tip
beyaz - sedan
bence atikfast yerine 600 tl farkla 2500 tl ye grand taktırın.
o aractan lpg de cok cektim zamanında. iyi montaj şart.
ankarada iseniz kayra otogaza da bakabilirsiniz.
bu iki yer haricinde de muhakkak isini düzgün yapan yerler vardır ancak ben bu ikisinr ulasabildim.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
bence atikfast yerine 600 tl farkla 2500 tl ye grand taktırın.
o aractan lpg de cok cektim zamanında. iyi montaj şart.
ankarada iseniz kayra otogaza da bakabilirsiniz.
bu iki yer haricinde de muhakkak isini düzgün yapan yerler vardır ancak ben bu ikisinr ulasabildim.
Siz Quattro garage de montaj yaptirmadiniz mi

Rıdvan626

Sessiz
Araç Markası
1998 - mazda 626
Araç Renk ve Tip
beyaz - sedan
Nasıl memnun kaldınız mı
suan bir sorun yok, işlerini iyi yapıyorlar. ben basında durdum ancak bidaha montaj yaptircak olsam bırakırım arabayı.guven verdiler bana.
bekir bey makine mühendisi ve sadece ayar isinde ilgileniyor, hasan usta arkayi toparliyor, diger tum işleri 20 yasinda bir cocuk yapiyor ama cocuk cin gibi ve ayni isi yuzlerce kez yapmaktan gozu kapalı yapıyor.
yani eksi not vereceğim birsey yaşamadım ben. gonul rahatligiyla gidebilirsiniz.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
suan bir sorun yok, işlerini iyi yapıyorlar. ben basında durdum ancak bidaha montaj yaptircak olsam bırakırım arabayı.guven verdiler bana.
bekir bey makine mühendisi ve sadece ayar isinde ilgileniyor, hasan usta arkayi toparliyor, diger tum işleri 20 yasinda bir cocuk yapiyor ama cocuk cin gibi ve ayni isi yuzlerce kez yapmaktan gozu kapalı yapıyor.
yani eksi not vereceğim birsey yaşamadım ben. gonul rahatligiyla gidebilirsiniz.
Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın

Üst Alt