Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güneş Gözlüğünün Trafikteki Önemi

Konu, 'Alışveriş' kısmında slash tarafından paylaşıldı.

1. slash

slash Katılımcı

Merhaba değerli forum üyeleri,

Uzun kış ve soğuklardan sonra herkesin dört gözle beklediği güneş yüzünü göstermeye başladı sonunda :)

Peki ya seyir halinde ve günlük kullanımda güneş gözlüğü kullanıyor muydunuz veya kullandığınız gözlüklerin özelliklerine mi yoksa şekline mi önem veriyorsunuz ? Ucuz gözlüklere mi yöneliyorsunuz veya onca para döktüğünüz gözlük camlarının özelliklerine bakıyor musunuz ?

Bir önceki aracımda güneş ışığı kaynaklı bir kaza geçirdiğimden dolayı bu sene işi şansa bırakmak istemedim. Günün 6-7 saati yollardayım . Sadece araç için değil normal kullanımda da gözlerimi çok yorduğunu ve sürekli göz kaslarımı sıktığımı anlayınca lüksten çok ihtyaç olduğunu anladım .

Yaklaşık 2 yıldır burun ameliyatı sebebiyle kullanmam yasaktı . Ama artık baktım olmuyor bir gözlük almayı kafaya koydum. Yaptığım testlerde de "polarize" camın ne kadar fark ettirdiğini görünce çok etkilendim. Haliyle fiyat için ayırdığım limit bir anda 3 katına çıktı. İlk başlarda gereksiz gibi gördüm ama olaya sağlık ve görüş rahatlığı açısından bakınca gerçekten elzem bir aksesuar.

Sizlerinde kullanmış olduğu gözlük marka modelleri ve bilgilerinizi tecrübelerinizi paylaşırsanız sohbet olarak devam edebiliriz.

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İşim gereği kapalı ortamlarda çalıştığım için çok fazla güneş gözlüğüne ihtiyacım olmuyor, çok uzun süreler araç kullanmadığım için karşıdan güneş gelmiyorsa ihtiyaç duymuyorum...

Fakat elimin altında bulunsun mantığı ile aşağıdaki linkteki marka gözlüğü aldım, arada kullansam da memnunum...

http://www.n11.com/enox-en2923mp-gunes-gozlugu-P48649998

3. metece44

metece44 Katılımcı

Merhaba gözlük icin Police marka onerebilirim. Kendime ve esime 4yil once aldigim gozlukler gercekten kaliteli cikti. Fiyat olarak da raybanlar kadar abarti degil diye düşünüyorum. Ayrica deneyen var mi bilmiyorum ama cok yagmur yagdigi zaman arac kullanirken (aksam degilse tabi) buyuk fayfasini görüyorum.

Tapatalk

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bunun konusu forumda var, gece yağmurlu havada güneş gözlüğü takmak, yolu rahat görmemizi sağlıyormuş... ;)

http://www.mazdagaraj.com/gece-yagmurlu-havada-arac-kullanmak-ve-cruise-controlun-muhtemel-zarari-t1373.0.html

O0

5. metece44

metece44 Katılımcı

Evet abi bulundugum yerin iklimi surekli yagmurlu oldugu icin kullaniyorum gercekten ise yariyor.

Tapatalk

6. slash

slash Katılımcı

Police marka daha önce kullanmıştım hatta geçende police ile tag heuer arasında kaldım . Yağmur yağarken gözlüğün faydalı olacağını hiç düşünmemiştim mutlaka deneyeceğim . Ama gece nasıl fayda sağlıyor onu anlamadım , dikiz aynası zaten karartmalı . Karşıdan gelen ışık yanısmasını mı kırıyor ?

7. ATAK_T-129

ATAK_T-129 Sessiz

Araç Markası:
    2012-Hyundai i30
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    İş gereği ben de çok gözlük kullanıyorum. Oakley Flak Jacket(Kahverengi çok güzeldir mesela), Ray Ban ,Lacoste bakabilirsiniz.Polarize olması önemli gerçekten. Habire düşürüp kırdığım için ucuz polarize olmayan gözlük aldığımda bir süre sonra ağrı yapıyordu. En son diğer gözlüklerin yanında sadece iş yerimde kullanmak için Mustang P polarize gözlük aldım. İş görüyor.RayBan damla tip ve birde American Optic pilot gözlükleri de düşülebilir.

8. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Ben gözüm bozuk olduğu için numaralı güneş gözlüğü alıyorum.
    Sorduğum iki gözlükçüde polarizesi yok dedi, normal numaralı camı siyaha boyayıp veriyorlar ama baya işe yarıyor.
    Gözü bozuk olan varsa tavsiye edebilirim.

Sayfayı Paylaş