Mazda 3 BL (2009-13) Gündüz Led Farı

avahmet

Katılımcı
Araç Markası
2018-Mazda3 Power Sens
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu kasaların o boşluğunu sanki gündüz ledi için düşünerek tasarlamışlar gibi... Yapılırsa hoş olur bundan şüphem yok...

Bu konuda aynı kasa guzuya sahip Bülent [member=56]ezmocesteri[/member] ile dirsek temasta bulunabilirsin, hemen hemen aynı düşüncelere sahipsin Ahmet...

Tavsiyem ise; oto aksesuarcılardan araştır bazen uygun fiyata bulunabiliyor, yurt dışı 70 dolar diyor yaklaşık olarak 150 TL yapar, birde montajı var...

Kolay gelsin.

avahmet

Katılımcı
Araç Markası
2018-Mazda3 Power Sens
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu kasaların o boşluğunu sanki gündüz ledi için düşünerek tasarlamışlar gibi... Yapılırsa hoş olur bundan şüphem yok...

Bu konuda aynı kasa guzuya sahip Bülent [member=56]ezmocesteri[/member] ile dirsek temasta bulunabilirsin, hemen hemen aynı düşüncelere sahipsin Ahmet...

Tavsiyem ise; oto aksesuarcılardan araştır bazen uygun fiyata bulunabiliyor, yurt dışı 70 dolar diyor yaklaşık olarak 150 TL yapar, birde montajı var...

Kolay gelsin.

aynen abi o boşluklar bence led farı için tasarlanmış gibi. hatta internetten baya bir araştırma yaptım. mirai modellerinde de gündüz ledi yok. dediğin gibi takılabilirse çok hoş bir görüntü olacak. tabi montaj yapacak ehil bir usta da gerekiyor

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aynı düşünce bende de mevcut, hatta aliexspress sepetimde bekliyor o ürün. Fiyatı çok düşük olmadığından ölçülerini satıcıdan öğrenip sipariş etmek istiyorum. Burada bir elektrikçide sıradan led denedim ama küçük geldi o boşluğa, uygun led vardı ama far şeklinde kapalı değildi çok kötü göründü. Şu an beklemedeyim, büyük ihtimal aliexspress ten sipariş edeceğim ölçüleri öğrendiğimde.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Osram satıcısı var Şaşmaz da o ölçüye uygun modeli netten bul getirtirim ben sana dedi ama bulamadım. Diğer bir yerde bulduğum var, o da 30-40 tl uzun hemen hemen boşluğu tam dolduruyor, hafif işçilik lazım onu da elektirik aksesuar vs yapan arkadaş halledecekti, ama ledlerin çok dayanıklı olmadığını çok geçmeden tek tek patlamaya başlayacağını öğrenince vazgeçtim. Ben araştırıyorum hala size bilgi veririm

avahmet

Katılımcı
Araç Markası
2018-Mazda3 Power Sens
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
aynen ben de sipariş etmeyi düşünüyorum. ama sanki resimlerdeki mazda 3lerin tampon boşlukları biraz farklı gibi. bazı ürünlerde ölçüler de yazıyor. eğer alacak olursan haberleşelim. en azından aynı üründen getirtmiş oluruz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu kadar zor değildir diye tahmin ediyorum... 1993 model guzuma sis farı ararken ilk girdiğim aksesuarcıda bulup taktırmıştım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Nereye montaj yapılacağını fotoğrafta işaretliyorum, yanlışlık olmasın sakın... :p

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    60.3 KB · Görüntüleme: 238

avahmet

Katılımcı
Araç Markası
2018-Mazda3 Power Sens
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
abi resim için teşekkürler. montaj konusunda aydınlattın bizleri :D

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Abi yer belli zaten, ama montaj kusursuz olsun istiyorum, yoksa led far çok var, tam yuvaya otursun istiyorum sadece

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yanlis hatirlamiyor isem o hava girisi lastik zeminine falan denk gelen bi kanal hatirlayamadim yada karistiriyor olabilirim ama lastik yuzeyi isisi falan gibi biseyler okumustum

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
3ba2492355dfec99380df9a0bdbac788.jpg

d348c630d0ea05ffc9e026108fd72a9b.jpg

Ben turuncu renk powerled yaptım tekli şekilde aynı işlem yanyana yapıştırılıp 3 lü olarakta yapılabilir beyaz rengide mevcut bu ledlerin

Tapatalk

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Benim tarif ettiğim şu şekilde oluyor
53d03379fbb3a9fcef56967512e3f159.jpg

Bu 5 li olanı ,turuncu benim renk beyaz senin istediğinden ama tek parça olarak çok var zaten oto aksesuarcılarda

Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Turuncu renk benim parklarda var (ben yapmadım) ve hoşuma gidiyor... Bizim kasalarda gündüz ledi konulacak yer yok bence, yada ben bulamadım, kelebek ile atı haşır neşir etmemek adına da hiç kafamı yormadım... :p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yanlis hatirlamiyor isem o hava girisi lastik zeminine falan denk gelen bi kanal hatirlayamadim yada karistiriyor olabilirim ama lastik yuzeyi isisi falan gibi biseyler okumustum

Sen o sofrayı yavaş yavaş topla Kadir... :D

Üst Alt