• Satılık otomobil ilanı vermeden önce lütfen ilan verme kurallarını okuyunuz. Kurallara uygun açılmayan ilanlar onaylanmayacaktır.

Gümrükten Satılan Mazda Araçlar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Donanım haberde okudum. Eğer durum öyleyse yurtdışından 10.000 liraya alınan bi araç Turkiyede plaka takılıp kullanılacaksa 10-15.000 bin lira masrafı oluyormuş.

Ve kazalı gümrük araçlarını genelde çıkma parça satanlar alıyormus. Plaka takıp trafiğe çıkarmayacagı için ekstara 10-15 bin gibi rakamları odemiyormus...

Bizde trafiğe çıkarmayız, konu komşu görecek şekilde evin önüne park ederiz, tabelacıdan ikiz plaka yazdırırız olur biter... :p

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
10-15 Bin TL masrafı olsa hiçbir aracı satamazlar. Zaten fiyatları TR'dekilere yakın hatta daha fazla olanda var. Aracı ilandan aldıktan sonra çekici, muayene, trafik tescil masrafları oluyormuş. Ekstradan KDV falan almıyorlarmış. Eğer alınsa hiçbir araç satılmaz...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
10-15 Bin TL masrafı olsa hiçbir aracı satamazlar. Zaten fiyatları TR'dekilere yakın hatta daha fazla olanda var. Aracı ilandan aldıktan sonra çekici, muayene, trafik tescil masrafları oluyormuş. Ekstradan KDV falan almıyorlarmış. Eğer alınsa hiçbir araç satılmaz...
Bunları gümrük satıyor galiba abi, benim demek istediğim yurtdışından alınıp Turkiye'de trafiğe çıkarmak için söylenen rakamlar

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Malesef sadece mesai saatlerinde araçlara bakılabiliyor :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Birinde güzel kışlık lastik gördüm, diğerinde ise bildiğin kabak, bu araçlar nerelerden düştü buralara ::)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Ülkemize satışı olmayan araçların gümrük sayesinde gelmesi sevindirici...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Gümrükte Mazda 626 bolluğu var bu aralar. Üç dizelin ardından birde benzinli düşmüş. Muhtemelen arıza motorda. Fotoğrafları çeken memurda kör olmuş >:D

Model : 1999 MAZDA 626

Hasar Oranı: %5

Satış Esas Bedeli: 19.729,60 TL

5.jpg

a5.jpg
b5.jpg

c5.jpg

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Mazda 6 SW ler neden gümrüğe çok düşüyor? Hepsi de arıza yapacak ülke olarak Türkiye'yimi seçiyor acaba :eek: Şimdide Samsun'da bu kötü yola düşmüş bir SW. Keşke hakkını verecek kişiler bunları alıpta piyasaya sunsa.

Bu aracın dizel olup olmadığı yazmıyor. Yanlız serinin ilk arabası ve sunroof yok. Buda bir ihtimal dizel olmasını gösteriyor ayrıca motor kaputununda açık olarak bırakılması aracın motor arızası olduğunu muhtemelende dizel ise triger sıyırması olduğunu gösteriyor. Benim gözüm pek tutmadı bu aracı...

Model : 2003 MAZDA 6 SW

Hasar Oranı: %1

Satış Esas Bedeli: 12.380,32 TL

2.jpg

a2.jpg

b2.jpg

c2.jpg

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Fiyatı çok uygun yazmışlar. Hasar oranında yüzde 1, öyle ise uğraşmaya değer bir araç bence.

Yakup abi 929 yokmu 929 gümrükten :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Düştümü haber veririm hakan, hasar oranındaki %1 e pek inanma genelde daha fazla çıkıyor. Kimse %1 oranındaki hasarlı aracı bırakmaz gümrüğe :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Vakit ve nakit olsa SW olanına salça olurdum... Adem Ustam ayağa kaldırır onu...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Vakit ve nakit olsa SW olanına salça olurdum... Adem Ustam ayağa kaldırır onu...

Diğer SW lere göre bunun fiyatı nerdeyse yarı yarıya abi. Uzun zamandır burada kalmış olabilir...

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

M.SiX

Sessiz
Duyduğumu söylüyorum bire bir gördüğüm yok, kimse de üzerine alınmasın...

Gümrükteki satılık aracın (atıyorum) hayati bir parçasını söküyorlar (distribütör, akışmetre vs.) sen gidiyorsun ve az hasarlı diye alıyorsun ama sana hasarının ne olduğunu veya sorunun ne olduğu söylenmiyor...

Aracı aldıktan sonra bakıyorsun ki, bazı parçalar eksik... Ancak ne hikmetse etrafında o eksik parçaları sana temin edebileceğini söyleyen insanlar beliriyor... Sen de, mecburen bu parçaları alarak aracına takıyorsun...

;)
Aynen öyle...
Bende elimdeki zoom zoom u almadan önce gümrük ilanından station wagon bir 6 görmüştüm 12 bin TL hasar oranı yüzde 0 ve 2003 model diri görünümlü bir Mazda idi. Kafaya koymuş gidip ihalesine girecektim... Telefonlar yağdırdım, gereğince niyaz etti, gerektiğinde mazlumu oynadım bir şekilde gümrüğe giriş sebebini öğrendim. ;D Krank yatak sarmış motor ölü dediler 5 gün sonunda ;D maliyet oranı yapsan yaklaşık 20 bini bulur. Başka parçasının da arazi olmadığını bilmediğine göre risk bana göre değil dedim. Kumar gibi bir durum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
En azından dibine inip bilgiyi alabilmişsin, hepsi için böyle bir şey diyemeyiz belki ama muhtemel sorun olacağı kesin

M.SiX

Sessiz
En azından dibine inip bilgiyi alabilmişsin, hepsi için böyle bir şey diyemeyiz belki ama muhtemel sorun olacağı kesin
Zannedersem telefonlarından sıkıldılar bir daha aramaz deyip gümrüğe giriş tutanağının tamamını okudular :D
Evet bu linkteki Sw Mazda 6 ekstra olarak arkadaşımda bakıp fotoğrafını göndermişti bana.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Zannedersem telefonlarından sıkıldılar bir daha aramaz deyip gümrüğe giriş tutanağının tamamını okudular :D
Evet bu linkteki Sw Mazda 6 ekstra olarak arkadaşımda bakıp fotoğrafını göndermişti bana.
Anlamıştır bütün bilgileri vermezsek rahat bırakmayacak diye O SW arkadaşınız da mı?

Üst Alt