Godzilla’nın Motoruyla Gelecek

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Otomobil üreticilerinin yollarda görmeye alışık olduğumuz araçların sportif kullanıma odaklı özel versiyonlarını tanıtmak için bir fırsat olarak gördüğü Goodwood Hız Festivali’nin 22.si 25 Haziran’da kapılarını otomobil tutkunlarına açıyor. Nissan’da 2015 Juke-R NISMO’yu tanıtarak festivalden faydalanacak markalar arasında.

Çılgın Juke-R NISMO’nun karanlık bir görselini paylaşarak hayranlarına ipucu veren Japon üretici başka bir bilgi paylaşmadı. Ancak herkesi heyecanlandıran dedikoduya göre yüksek performanslı bu crossover, efsanevi GT-R modelinden alışık olduğumuz 3.8 litrelik çift turbolu V6’dan güç alacak. Önceden piyasada olan ve NISMO logosunu taşımayan sınırlı üretim Juke-R 485 bhp (362 kW) maksimum güce sahipti ancak NISMO mühendislerinin dokunuşuyla yeni Juke-R’da bu rakamların daha yüksek olması bekleniyor. Aynı güç ünitesini kullanan GT-R NISMO’nun 592 bhp (441 kW) maksimum güç ve 652 Nm (481 lb-ft) maksimum tork ürettiğini hatırlatalım.

Selefi 0’dan 100 km/h’ye (0-62 mph) 3.7 saniyede çıkıp 257 km/h (160 mph) maksimum hıza ulaşan Juke-R’ın yenilenen NISMO versiyonuyla bu rakamları da iyileştirmesi bekleniyor. Sınırlı üretim olup olmayacağı hatta üretime bile girip girmeyeceği henüz belli olmayan Juke-R NISMO’nun ucuz olmasını beklemeyin. Çünkü sipariş üzerine üretilen önceki modelin başlangıç fiyatı 590,000 Amerikan Doları idi. Fahiş mi değil mi siz karar verin.