Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

General Motors 2015 Yılı İçin Yapacağı Yatırımların Miktarını Açıkladı

Konu, 'Gündem' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

 1. ktaskan

  ktaskan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  Ülkemizde yıllardır aranan babayiğit tabirli otomobil üreticileri bir türlü yerli otomobil üretmeye çekinirken elin Amerikalısı diyeceğimiz General Motors bu yıl ABD fabrikaları için yapacağı yatırımların miktarını açıkladı: Tam 5.4 milyar dolarlık fabrika yatırımı.

  Bu yatırımlardan üçü; yeni otomobil programları için parça ve ekipman üretimi olurken, en büyük paydayı 520 milyon dolar ile Lansing Delta Township tesisi kapıyor.

  Bununla beraber 139.5 milyon doların üretim öncesi kaporta ve pres tesislerine ayrıldığı belirtiliyor. Warren fabrikasında gerçekleştirilecek bu operasyona ek olarak Pontiac Metal Merkezi’nde 124 milyon dolarlık yeni bir yatırım daha yapılacak.

  GM Kuzey Amerika Yöneticisi Alan Batey: “Bu yatırımlar bir firmanın büyüdüğüne, geliştiğine ve ne kadar istekli olduğuna net bir kanıttır. Stratejik olarak önemli pazarları seçerek hazırladığımız bu yatırım planları bizim gibi kamyondan crossover’a kadar üretim yapan büyük bir şirket için oldukça önemli.” diyerek şunları ekledi: “Harika tasarım ve kalitedeki otomobillerimizi daha fazla kitleye ulaştırmak bizim için birincil mesele durumunda.” dedi.
   

Sayfayı Paylaş