Genel LPG Sorunları ve Muhtemel Çözüm Yöntemleri

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Kızsam yazarım açıkça... Anlaşılmış olmak adına yazıyorum...

Şimdi sana "evet iridyum taktır" desem kim bilir peşinden hangi sorular gelecek... :D

Ama demiyorum dikkat edersen... ;)
huyum kurusun, kurcaladıkça kurcalarım :D
en son [member=66]Adem Usta[/member] nın kollarına teslim edince rahatlarım :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Beni geç tamam ama Mazda kurcalamaya gelmez... Sonra; nereden bulaştım, almaz olaydım dersin... Aha buraya yazıyorum...

:D

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Beni geç tamam ama Mazda kurcalamaya gelmez... Sonra; nereden bulaştım, almaz olaydım dersin... Aha buraya yazıyorum...

:D
içime siner hale getirmeye çalışıyorum abi,
o yüzden bu kadar soru soruyorum,
1-2 gündür bahsettiğim sorunları serviste ucuz yollu giderirsek, bir tek yağ yakma sorunumuz kalacak , o da duruma göre adem ustaya havale
netleşir 1-2 aya kadar
Allah utandırmasın, aracımı seviyorum, uzun bir süre keyifle binmek istiyorum inşallah

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İnşallah Allah gönlüne göre versin... Sabır, vakit ve nakit bu işlerin çözüm yolu... O0

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
[member=9]domestos[/member] Veli abi bu motto lpg katkısından sipariş verdim, ama bazı yerlerde depo tamamen boşken kullanın, bazı yerlerde ise depoda yakıt varken kullanın diyor. Sen ne şekilde uyguladın ?

Bu hengamede senin soru boşta kalmış ya [member=65]Murat[/member] 8)

Depo tamamen boşken tanka koymak daha rahat olur ama mutlaka üzerine 8-10 litre gaz almakta fayda var, hem borularda kalan sıvı tanka ulaşsın diye hemde karışım olsun diye... Bazıları dolu veya yarı dolu depoya koymaya kalkıyor, ufacık tüpün basıncı tankın basıncını alt etmeye yetmediği için koyamıyor ve işe yaramadı diyebiliyor...

Gelince göreceksin çok az bir şey zaten, ben buna mı para verdim bile diyebilirsin ama doğru uygulandığında sistemdeki pislik ve tortuları açıyor, ben ortalama 6 ayda bir kullanıyorum, sıkıntısını görmedim...

Herkese de tavsiye ediyorum, ederim... :)

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
diğer foruma da benzer konuyu açtım, çok fazla aktif olmasa da cevap gelmiş bir akadaştan
:)
o da subap erimesindendir diyor büyük ihtimal
kompresyon değerlerini vermiş,
servise gittiğimizde kompresyon ölçtürmek istesek yaparlar harelde
eğer sorunu buji vs. ile aşamazsak ve subaplardan kaynaklı olduğu anlaşılırsa bunun için motor kapağı açılması gerekecek değil mi? sadece subap contaları değişmesi ile durum kotarılmış olur mu?
bu durumda [member=66]Adem Usta[/member] nın yolu görünür bize

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
[member=9]domestos[/member] Depo bitti bitecek, o zaman depo tamamen bittiği zaman deponun havasını da alayım, ardından ürünü kullanıp depoyu doldurayım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
[member=9]domestos[/member] Depo bitti bitecek, o zaman depo tamamen bittiği zaman deponun havasını da alayım, ardından ürünü kullanıp depoyu doldurayım.

Depoyu doldurma, ürün zaten azıcık bir şey bu sefer deponun içinde çözünür gider fazla işe yaramaz... Depo bitsin önemli değil, motto'yu koy ve üzerine 20 liralık gaz al yeter, o gazı bitir ondan sonra doldur... ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
diğer foruma da benzer konuyu açtım, çok fazla aktif olmasa da cevap gelmiş bir akadaştan
:)
o da subap erimesindendir diyor büyük ihtimal
kompresyon değerlerini vermiş,
servise gittiğimizde kompresyon ölçtürmek istesek yaparlar harelde
eğer sorunu buji vs. ile aşamazsak ve subaplardan kaynaklı olduğu anlaşılırsa bunun için motor kapağı açılması gerekecek değil mi? sadece subap contaları değişmesi ile durum kotarılmış olur mu?
bu durumda [member=66]Adem Usta[/member] nın [size=16pt]yolu görünür bize[/size]

Özetle evet...

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
[member=9]domestos[/member] Veli abi motto sipariş vermiştim ama temin edemediler. Sen nereden alıyorsun ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
[member=9]domestos[/member] Veli abi motto sipariş vermiştim ama temin edemediler. Sen nereden alıyorsun ?

Lpg istasyonlarında denk gelirsem ya alıyorum ya koyduruyorum... Denk gelince sana da alıp göndereyim mi?

En son Söke den almıştım...

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Lpg istasyonlarında denk gelirsem ya alıyorum ya koyduruyorum... Denk gelince sana da alıp göndereyim mi?

En son Söke den almıştım...

Veli abi firmayla görüştüm, bizim buralarda bir çok benzin istasyonuna gönderiyorlarmış. Hafta sonu dolaşırken gördüğüm istasyonlara uğrayıp bakacağım. Bulamazsam senden rica ederim, şimdiden teşekkürler :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli abi firmayla görüştüm, bizim buralarda bir çok benzin istasyonuna gönderiyorlarmış. Hafta sonu dolaşırken gördüğüm istasyonlara uğrayıp bakacağım. Bulamazsam senden rica ederim, şimdiden teşekkürler :)

Tamam, bulamazsan şu sihirli kargo numarasını vermen yeterli... ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tamamdır denk düşürdüğümde alırım... O0

Wurth benzinin içine katılıyor bana biraz ticari pazarlama işi gibi geliyor... Benzin sistemindeki katkı lpg sistemine nasıl etki eder??

::)

Etmez... Yine de alınmış alınmıştır... Zararı olmaz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli abi ilk çalışmada iş görüyormuş :)

Hangi işi gördüğüne bağlı... Motto doğrudan lpg tankına konuluyor ve lpg nin geçtiği her yeri temizliyor... Özellikle; lpg enjektörlerinde oluşan tortu ve lpg katkılarını temizliyor...

Tecrübe etmesem hiç üzerinde durmam... Komple enjektör takımı değişecek teşhisi konulan sisteme koyduğumda beni 450 Liradan kurtarmıştı... ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İnternette foto ve satışı mevcut... ;)

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
hem shellden hem de PO dan lpg aldım ikisinde de yoktu, netten alsam pompacılar koyar mı acaba?

Üst Alt