Genel LPG Sorunları ve Muhtemel Çözüm Yöntemleri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Aynı durumda bir araç almaya kalksam ve bu sorun bana söylense; çözüm için 500 lira gerekiyorsa, ben 1000 lira kırmak isterim... :) Bu yüzden yaptırıp satmak bana göre daha mantıklı. Ayrıca; bu işlerden hiç anlamayan bir müşteri doğrudan soğur arabadan... Bu devirde kimse Mazda ile sanayide madara olmak istemez çünkü. :)

Sorun; beyinde de olabilir, lpg/benzin geçişini sağlayan anahtarda da olabilir, regülatörde de olabilir, en küçük elektriksel bir hatadan da kaynaklanabilir. Bunun hangisi olduğunu lpg işi yapan ve kendini sözde usta saymayanlar rahatlıkla bulabilir fakat bizde böyle bir lüks yok.

Lpg de sorun oldu mu, top ya motor ustasına ya ateşlemeye atılır, olmadı değiştirelim bunu biz denir. :(

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Bu tür bir arıza genelde lpg map sensörü veya lpg ısı müşürünün arızalanmasından kaynaklanır. Tabi bunlar öncelik. Lpg şamandırası veya düğmesi yine arızalanmış olabilir. Emin ol çok basit bir arızadır.
Benim anlamadığım nokta iki tane lpgci böyle basit bir arızaya neden her tarafını değiştirmekte ısrar etmeleri veya komple seti değiştirmekten yana olmaları.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
kimse uğraşmak istemiyor veya işin kurnazlığına kaçıyor.. ben iyi bi lpg ustası ararken de yoruldum açıkcası..
Eskişehir küçük bir yer değil, epeyce işinin ehli usta vardır bu konuda. ;)

Araç Markası
2009 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kum Sarı - Sedan
Saygıdeğer abilerim. Aracım LPG'de sorunsuz çalışıyor fakat arıza lambasını söndürdükten sonra tekrar yanıyor. Kalıcı bir çözümü var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Saygıdeğer abilerim. Aracım LPG'de sorunsuz çalışıyor fakat arıza lambasını söndürdükten sonra tekrar yanıyor. Kalıcı bir çözümü var mı?

Mesajın bu konuya taşınmıştır, konuyu ve aşağıdaki linkteki konuyu inceleyebilirsin... Fakat; arıza kodu neyi gösteriyorsa onun üzerinde yoğunlaşmak gerekiyor, arıza ışığı yanık vaziyette aracı kullanmanı tavsiye etmem.

Bilindik LPG Sorunları ve Çözüm Yöntemleri

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
bende kablo siparisi verdim biraz bakinim bakalim neler gorecez.

adundar05

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz -Sedan
merhaba,
insaAllah yanlış yere açmamışımdır konuyu, aracımda platinca marka lpg var, ayar yaptırmam gerekiyor ama bir kaç yere götürdüm, cihaz görmedi, bazısı bu markanın çok eski olduğunu söyledi, değiştirmemi söylediler, bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İşin mantığını biliyorsan ve kablo satın almayla bu işi kotarabilirsen en doğru olan şeydir elbet kendi ayarını yapmak... İnternette araştırma yaptığında bir çok İstanbul Servisi çıkıyor sanırım...

platinca lpg servisleri istanbul - Google'da Ara

Bende ilk defa duyuyorum bu markayı. :)

Araç Markası
2009 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kum Sarı - Sedan
Aracımı benzindeyken normal aksamında kullanıyorum lakin konu lpg ye gelince devirsizlik yaşıyorum. Gaza bastığımda devir saati 4000-5000 devire kadar çıkıyor sonra normale dönüyor. Özellikle 2 ve 3 viteste bunu çok yaşıyorum. Gaz ayarındadır sorun dediler, gaz ayarı da yaptırdım düzeldi ama bir hafta sürdü bu düzelme. Şimdi yine ayni sorun devam ediyor. Sizce ne bu sorun neyle alakalı olabilir, nasıl çözüm yolu önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim herkese. İyi forumlar.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Benzinde olmadığına göre sorun lpgden, bence de ayarsızlıktan. Araba gitmiyor diye siz daha da basıyorsunuz ve bu sefer de vites düşürüyor.
Sakin kullanmayı deneyin, aküyü resetleyin ki öğrenilmiş şanzıman değerleri de sıfırlansın. Sakin sürmenize rağmen belli bir süre sonra bu sorun tekrar baş gösteriyorsa yolda ayar yaptırın. Araç dururken yapılan ayar, ayar değildir.

Araç Markası
2009 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kum Sarı - Sedan
Benzinde olmadığına göre sorun lpgden, bence de ayarsızlıktan. Araba gitmiyor diye siz daha da basıyorsunuz ve bu sefer de vites düşürüyor.
Sakin kullanmayı deneyin, aküyü resetleyin ki öğrenilmiş şanzıman değerleri de sıfırlansın. Sakin sürmenize rağmen belli bir süre sonra bu sorun tekrar baş gösteriyorsa yolda ayar yaptırın. Araç dururken yapılan ayar, ayar değildir.

Her zaman sakin kullanıyorum normal aksamındayken böyle oluyor ama dediğinizi uygulayacağım ilk olarak aküyü resetlemeyle başlayayım. :) yardımınız için teşekkür ederim.

Araç Markası
2009 - Mazda3
Araç Renk ve Tip
Kum Sarı - Sedan
Ankara'da araç hareket halindeyken gaz ayarı nerede yaptırabilirim? Yardımcı olur musunuz?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
LPG kiti ne. Başka LPG markasını takanlar yapamıyor haliyle.

Üst Alt