Genel LPG Sorunları ve Muhtemel Çözüm Yöntemleri

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
açıkcası yangın filan çıkar allah korusun.
Allah korusun.

Çağrışım yaptı sigortacı anlatmıştı.

Araba benzinli lpg yok , bagajda piknik tüpü var.
Artık ne oldu ise tüpden gaz sızıyor araba yanıyor kasko ruhsatda lpg yazmıyor diye ödeme yapmıyor
;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Allah korusun.

Çağrışım yaptı sigortacı anlatmıştı.

Araba benzinli lpg yok , bagajda piknik tüpü var.
Artık ne oldu ise tüpden gaz sızıyor araba yanıyor kasko ruhsatda lpg yazmıyor diye ödeme yapmıyor
;)
Muhafazan Allah... :tskler:

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Daha önce paylaşmış olduğum sabahları ve uzun süreli beklemelerde geç çalışma sorunu sebebi ile lpg servisine gidip regülatör tamir kiti ile sorunumu çözmüştüm. Aynı sorun 1 ay önce başlayıp artık uzun süre beklemeden her çalıştırmada yaşanınca mecburen bu sabah Candan Mühendisliğe gittim.
Artık eskisi gibi regülatörü tamir kiti ile kendilerinin onarmadığını, bozulan regülatörleri fabrikaya gönderip orada tamir kiti takılıp ikinci el olarak 1500 tl ücrete sattıklarını söyledi.
İki seçenek,
Ya ikinci el tamir görmüş regülatör takılacak - 1500 TL
Ya da sıfır regülatör takılacak - 2500 TL bakım dahil.
Hazine bakanı ile görüşüp onay aldıktan sonra sıfır regülatör takıldı :cool::) , bir kaç gün motor suyu kontrol edilecek .

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Daha önce paylaşmış olduğum sabahları ve uzun süreli beklemelerde geç çalışma sorunu sebebi ile lpg servisine gidip regülatör tamir kiti ile sorunumu çözmüştüm. Aynı sorun 1 ay önce başlayıp artık uzun süre beklemeden her çalıştırmada yaşanınca mecburen bu sabah Candan Mühendisliğe gittim.
Artık eskisi gibi regülatörü tamir kiti ile kendilerinin onarmadığını, bozulan regülatörleri fabrikaya gönderip orada tamir kiti takılıp ikinci el olarak 1500 tl ücrete sattıklarını söyledi.
İki seçenek,
Hazine bakanı ile görüşüp onay aldıktan sonra sıfır regülatör takıldı :cool::) , bir kaç gün motor suyu kontrol edilecek .
Bas iptali uğraşma

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB
İki seçenek,
Allah hazine bakanlarını başımızdan eksik etmesin :srnsml::srnsml:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sen anlattın da benim aklıma bir türlü yatmadı işte :)
İşaretlememi ister misin?
IMG-20220109-WA0009.jpeg

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Delinmiş ve tıpa benzeri şeyle kapanmış olmasını değiştirmiyor :D
Ben bunu düşünmeye devam edicem :)
Ya da gidip 94 model broadway alıp hiç böyle şeyleri dert edinmicem :p:p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Delinmiş ve tıpa benzeri şeyle kapanmış olmasını değiştirmiyor :D
Ben bunu düşünmeye devam edicem :)
Ya da gidip 94 model broadway alıp hiç böyle şeyleri dert edinmicem :p:p
Kuş serisi bak abi en azından Burotbey'e göre bir tık konforlu.
:utan:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
İki seçenek,

Abi lpg markası ne?
Lovato regülatör var bir tane :D

Yusufbabur

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 1.6 Glx
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hatchback
Mazda 323 lerde nasıl gaz ayarı yapabilirim kendim yaptım ama durmadan yerinden atıyor bende plastik kelepçeyle tutuşturdum bisey olur mu acaba

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 323 lerde nasıl gaz ayarı yapabilirim kendim yaptım ama durmadan yerinden atıyor bende plastik kelepçeyle tutuşturdum bisey olur mu acaba

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Biraderin aracı LPG'de giderken silkeleme yapıp bütün arıza ışıklarını yakmış. O da belki düzelir diye devam etmiş ama düzelmediği gibi araç deviri boşta 4bini, seyir halinde ise 2bini geçmez olmuş. Benzinde temiz çalışıp düzenli gitmesinde problem olmamasına rağmen bu devir problemi benzinde de aynıymış.

Fabrikasyon LPG'li aracı götürdüğü BRC firmasının kontrolü sonucu enjektörlerin birinin cortladığını, eğer ilk silkelemede stop edip benzinde çalıştırarak gelse devirde bir problem yaşamayacağını ama bunu yapmadığın için sistem kendini korumaya aldığından mütevellit devirin kısıtlandığını söyleyip 1300tl ye tek enjektörü değişip üç evetle yolcu etmiş.

Başına gelen olur da bilmeyenler için buraya da not düştüm, birinin işine yarar.

Enjektörlerden birinin daha iyi durumda olmadığını söylemiş, enjektör bakım ya da temizliği mümkün mü, yoksa ne yaparsan yap çok şey değişmez mi ömrü için?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Enjektörlerden birinin daha iyi durumda olmadığını söylemiş, enjektör bakım ya da temizliği mümkün mü, yoksa ne yaparsan yap çok şey değişmez mi ömrü için?

Temizlenecek olsa bile usta en az 500 tl alır. O yüzden hiç gerek yok. 1300 tl araç fiyatına kıyasla çok ucuz bir rakam.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Biraderin aracı LPG'de giderken silkeleme yapıp bütün arıza ışıklarını yakmış. O da belki düzelir diye devam etmiş ama düzelmediği gibi araç deviri boşta 4bini, seyir halinde ise 2bini geçmez olmuş. Benzinde temiz çalışıp düzenli gitmesinde problem olmamasına rağmen bu devir problemi benzinde de aynıymış.

Fabrikasyon LPG'li aracı götürdüğü BRC firmasının kontrolü sonucu enjektörlerin birinin cortladığını, eğer ilk silkelemede stop edip benzinde çalıştırarak gelse devirde bir problem yaşamayacağını ama bunu yapmadığın için sistem kendini korumaya aldığından mütevellit devirin kısıtlandığını söyleyip 1300tl ye tek enjektörü değişip üç evetle yolcu etmiş.

Başına gelen olur da bilmeyenler için buraya da not düştüm, birinin işine yarar.

Önlem olarak; tankı her daim dolu tutmak, dibindeki pislikler enjektöre gidecek kadar da lpg tankının dibini sıyırmamak fayda sağlar.

Hasan'ın aşağıdaki konusuna istinaden Atiker enjektör kütüğünü söküp dağıtıp gazyağı ile temizlemiştim. Faydası zararı ne gözlemleme yapamadım tabi.

Üst Alt