Gefco Türkiye Suzuki İle Anlaştı

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Türkiye’de motosiklet sektörünün güvenilir lojistik firması GEFCO Türkiye, hizmet verdiği firmalar arasına bir yenisini daha ekledi: Japon devi Suzuki.

GEFCO Türkiye, Suzuki Türkiye ana distribütörü Suzuki Otomobil Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ile 2015 senesi boyunca geçerli olacak bir motosiklet ve deniz motoru dağıtımı sözleşmesi imzaladı.

Sözleşme çerçevesinde GEFCO, Türkiye’de genelinde bulunan 24 motosiklet ve 23 marin motor Suzuki yetkili satıcısına yapılacak dağıtım operasyonlarını yürütecek. Dağıtımlar Suzuki Otomobil Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’nin Çayırova’daki tesislerinden yapılacak.

Motosiklet sektöründe hızla ilerliyor

2014 senesinde 50.000’e yakın motosikletin Türkiye dağıtımını ve yedek parça nakliyelerini gerçekleştiren GEFCO Türkiye, GEFCO’nun 2010 senesinde aldığı 2-Tekerlekli Araçlar için Avrupa’nın En İyi Servis Sağlayıcısı ünvanını Türkiye’de de devam ettirmeyi hedefliyor.

60 seneden fazla bir süredir sanayi sektöründe deneyimi olan GEFCO, iki tekerlekliler sektöründe de uzmanlığı ile öne çıkıyor. Lojistik stratejilerinin uygulanmasında rekabet gücünü artırmaya yönelik çalışmalar ile müşterilerini destekleyen GEFCO, organizasyon ve kaynak gücü ile en iyiyi sunuyor. GEFCO Türkiye, sektörün bariz iki zorlayıcı özelliğini başarı ile yönetiyor: sezonsallık ile depolama ve nakliyedeki zorluklar (park halindeki ürünün dengede durmaması ve 200kg’yi bulan ağırlığı gibi) sebebi ile ürünün kendisi.

1909 senesinden beri endüstriyel üretimin içinde bulunan Kawasaki, 1952 senesinde ilk motorlu bisikletini “Power Free”yi üretti. Pedal çevirerek veya motor sayesinde sürülebilen bu ilk motorlu bisikletten sonra firma gelişimini hızla sürdürdü. Sadece 10 sene sonra, 1962’de bir Suzuki motosikleti 500cc’de dünya şampiyonluğunu aldı. Bugün Suzuki senede 2 milyon’dan fazla motosiklet ve ATV üreten, iki tekerlekliler sektörünün öncü firmalarından bir tanesi.

Özen gerektiren ürünler için doğru lojistik firması

GEFCO Türkiye Genel Müdürü ve Orta-Doğu Bölge Müdürü Fulvio VİLLA konuyla ilgili ”GEFCO Türkiye deneyimi ile beraber motosiklet sektörünün standartlarını belirleyen bir firma, 2014 senesinde motosiklet sektörününün 27%’sinin nakliyelerini gerçekleştirmiş olmamız da bunun en iyi kanıtı. Bizi tercih eden Suzuki Türkiye ile uzun süreli bir işbirliğine imza attığımıza inanıyorum.” dedi.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Global dünya işte... Kaymağı kimler yiyor... ;)


Bu ileti Tepetaklak gönderildi...
 
Üst Alt