Garajdan Mazda'lar - 1980 Model Mazda RX-7 SA ve 1983 Model Mazda RX- 7 SA/FB Limited Edition

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Bir süre kullanıldıktan sonra garajlarına çekilmiş halde iken çeşitli yenileme ve iyileştirme sayesinde koleksiyonluk aşamasına getirilen iki adet RX-7 ile karışınızdayız.

RX-7'lerin 1979-1984 yılları arasında üretilen SA jenerasyonuna ait ilk eserimiz 1980 model ve 24000 mil'de. Fabrika etiketleri dahi üzerinde duran bu araç şuan satışını bekliyor.

Kaynak: championmotorsinternational.com

Yine aynı modelin 1983 yılına ait "Limited Edition" serisi RX-7 de 35000 mil'de garajına çekilerek bir süre uykuya yatırılmış. 100 beygir gücünde 5 vitesli bu efsane de gerekli bakımları yapıldıktan sonra satılmış. Turuncu ağırlıklı gösterge aydınlatmaları, equalizer'lı müzik sistemi, deri parçalı kadife koltukları ve makyajla değiştirilmiş arka aydınlatmalar ile hem sport hem bir klasik.

Kaynak: exoticclassics.com

Not: Kaynak sahiplerinin izni ile kullanılmıştır.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Harika gerçekten. Şu açılıp kapanan far yuvaları sizde de bir tutku halinde mi bilmiyorum ama beni çok cezbediyor. Bazen aynı yapıda 323 alasım geliyor.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Harika gerçekten. Şu açılıp kapanan far yuvaları sizde de bir tutku halinde mi bilmiyorum ama beni çok cezbediyor. Bazen aynı yapıda 323 alasım geliyor.
Mehmet hocam onu en çok şuna yakıştırıyorum

images.jpeg

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Çocukluğumun hayali, kırmızı 323. Zaten öyle bir guzu alacaktım sonra 626'yı otoparkta görünce ilk aşkımı unuttum. :)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
harika görünüyorlar ,bir üst sokağımızda 323f var hurda şeklinde bekliyor kazası yok ama çürümeye terk edilmiş böyle farları açlıp kapanan artık bu tarzın adı ne ise biraz daha klasik fotoğraflar görürsem girişeceğim :):)
sonraki diyaloglar belli tabi;
-ne yapacaksın bu kadar eski arabayı
*toplanınca farları açılıp kapanacak harika görüncek
-her yeri çürük bunun
*toplanınca farları açılıp kapanacak harika görüncek :) :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

O zaman ilk kasa MX-5 'i yakından görmeyin hocam. ;) Ben görünce üzerine yatıp sarılıyorum. :komik:
Geçenlerde 91 model olanına bindim sanayide, farları açtık. Araba zaten alçak, boy da kısa olunca farlardan önünü göremiyor insan. :p Yine de kapalı halleri değil de açık halleri daha güzel geliyor benim gözüme. Şuna bir bakın hele ya. Al kucağına okşa gari. :cool:

mazda mx-5 na miata  exterior (118).jpg

harika görünüyorlar ,bir üst sokağımızda 323f var hurda şeklinde bekliyor kazası yok ama çürümeye terk edilmiş böyle farları açlıp kapanan artık bu tarzın adı ne ise biraz daha klasik fotoğraflar görürsem girişeceğim :):)
sonraki diyaloglar belli tabi;
-ne yapacaksın bu kadar eski arabayı
*toplanınca farları açılıp kapanacak harika görüncek
-her yeri çürük bunun
*toplanınca farları açılıp kapanacak harika görüncek :):)

Sen girişeceksen eğer bir sonraki garaj arabası konumuz belli oldu desene? :p Hele bir akşam olsun bakayım... ;)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
video polonyadan arkadaşımdan (facebook :komik::komik: )
1 yıl kadar oldu facebooktan biri ekledi beni mesaj attı mazda severler ile bütün dünyada arkadaşlık kurmak isterim gibi baktım profili hep mazda daha sonra anladımki ya servis sahibi yada orada çalışan bir tutkulu ama yetkili servis o kesin bütün rx-7 ler var ellerinde :D
buda çektikleri inceleme videoları ;)
hadi bakalım lehçe bilenleri şöyle alalım ;)

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bebek gibi araba. Özenle bakılmış hissi veriyor. 6-7 bin devirlerde motor sesi çok değil gibi geldi bana. Ya da kameranın çekimi o sesi verdi.

Üst Alt