Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Garaj'da Ramazan !!

Konu, 'Diğer' kısmında domestos tarafından paylaşıldı.

1. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ramazan ayının güzelliklerini, hatıralarımızı ve tecrübelerimizi bu başlık altında paylaşabiliriz...

Keyifli forumlar, hayırlı ramazanlar...

2. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Beni en çok susuzluk etkiliyor, 3 gün aç kalmam sorun değil de, 17 saat susuzluğa Aydın gibi bir şehirde dayanmak zor oluyor ama oluyor...

3 yıl önce bu sıcak iklimde oruç tutmaya başlayınca, o dükkan senin bu dükkan benim gezerek en büyük bardağı buldum, tam da 0,7 Litre !! :)

İftarda yarı yarıya vişne ve soda doldurup üzerine buz atıyorum ancak susuzluğuma görsel ve boyut olarak çare olabiliyor.

Ekli Dosyalar:

3. faroz_52

faroz_52 Aktif

Dün gece Teravih Namazını kıldırdı Babam (imam) Kız kardeşim de İngilizce İlahiyat okuyor Yatsı ile imsak arası yakın olduğu için Babamda insanlar acizlenmesin diye kısa sürelerle birazda seri kıldırdı...Eve geldik
    Kardeşim: Baba o kadar hızlı kıldırılır mı Kocakarılar Sübhanekeyi okuyamadılar
    (İlahiyat okumanın da ona vermiş olduğu yetkiye dayanaraktan tabiki :) )
    Babam: Olsun kızım Ben okudum ya bitti :)
    Kardeşim: Ama babaaaa :)
    Babam: Sen bu namaza dururken uydum imama demiyor musun
    Kardeşim: Diyorum
    Babam: Mevzu kapanmıştır :)
    Allah kabul eyler inşallah paylaşmak istedim :)

4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Doğru okunduktan sonra hızlı kıldırmanın sakıncası yok diye biliyorum, hazır imama da uymuşken gerisini dert etmenin anlamı yok bence... Otomatik pilot gibi... :p

5. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İftar daveti sonrasında 8-10 kişilik topluluk yatsı ve teravih namazı kılalım derler ve aralarında gönüllü !! bir imam bulurlar ve namazı bitirirler... İmam namaz sonrası biraz düşünceli şekilde; hiç bir yere ayrılmayın ben bi abdest alayım geleyim, abdestim var mıydı yokmuydu bilmiyorum, bu vebal altına giremem, 33 rekat namazı yenileyeceğiz deyince çoğunlukta bir homurtu oluşmuş ama yapacak bir şey yok diyerek 33 rekat namazı tekrar kılmışlar...

>:D

(Arkadaşımdan alıntı)

6. faroz_52

faroz_52 Aktif

Sıkıntı yok abi usta pilot :)
    Doğru biliyorsun O0

7. faroz_52

faroz_52 Aktif

Oda işi cozurtmuş :) Müslüman tereddüte düştüğünde pozitif karar vermeliymiş aldımmı almadımmı diye tereddüte düşünce aldım demesi niyeti önemli imiş bi muhterem söylemişti bunuda

8. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bir kaç yıl önce köyde teravih kılarken, zaten az sayıda olan cemaatin ben dahil yarısına yakınının gülme krizine girdiğini hatırladım ben de

9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sakat bi durum... :D

10. meriç

meriç Katılımcı

Araç Markası:
    2001 Premacy 1.8 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı, SW
    Evlendiğimden (10 yıl) bu yana 10 defa teravih namazı kılmamıştım, bu sene teravih namazını da kılmaya çalışıyorum... Yalniz biz küçükken önce bahçelere dalar (erik, kiraz vs.) sonra teravih kılar af dilerdik, af dilerken de birbirimizle göz ucuyla temasa gelsek başlardık kikir kikir gülmeye, tövbe tövbe :) ama şu an yok öyle camilerde kikirdama...

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Onceden cok onceden teravi eglence idi simdi cafe kahve pilardo

Sayfayı Paylaş