Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Galericilerden Özür Dilerim

Konu, 'Diğer' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Bugüne kadar galericilere hep ön yargılı davrandım, galeriden araba almam dedim (hala daha almış değilim aslında), ama boşuna günahlarını almışım. Bir kaç gündür bir sürü galericiyle görüştüm ve gerçekten şoke oldum, eskiden galericileri üç kağıtçı, hilebaz zannederdim, artık bireysel satıcıların bir kısmı üç kağıtçı olmuş :) Kaç tane galericiyle konuştuysam hepi arabanın nesi varsa söyledi, hatta bir tanesi 2010 yılında km. düşürülmüş, onu bile söyledi, bir abimizede edirneden kalkıp arabaya bakmaya geleceğim dedim, adamın lafı şu oldu; bak kardeşim araba çok kötü bir araba değil, ama daha oradan gelinipte görülesi bir arabada değil :) Bunlar sadece basit örnekler, gerçekten artık galericiler akıllanmış arkadaşlar...

Gelelim bireysel satıcılara, adamla (ilk sahibiymiş) telefonda konuştum hasar kaydı 0 sadece çiziklerden dolayı boya var dedi, sorgulama yaptım 9 hasar kaydı ve km. oynaması var. Bir taneside aynı şekilde ufak tefek hasarlar var başka bir şey yok dedi, araba pert çıktı. Daha neler neler...

Ayrıca önceden galerilere pahalı derdik ama, son zamanlardaki incelemelerimde gördüm ki şahıslar daha pahalı satış yapıyor.

Bu konuda genelleme yapmıyorum, ama benim düşüncelerim bu şekilde.

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Her meslek veya ticaret erbabının içinde olduğu gibi galericilerin içinde de işe yaramayacak insan çok, esnaflığının gereğini yapan da çok, buna dikkat etmek gerek...

Ön yargı her zaman kötüdür ve insanı yanıltır.

Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın.

3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Her meslekte çürükler çıkıyor tabi genelleme yapmamak lazım :)

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Tabi önyargılı olmamak lazım ama geçmişten süregelen bir kalıbın içine yerleşmişiz ve bu mantık böyle süregidiyor. Aslında bireysellerde Murat'ın dediği gibi son zamanlarda çok bu tip şeyler oluyor, [member=60]reallaz61[/member] bu konuda tecrübeli epey ;)

5. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Bende galeriden araba almam diyordum ama şimdi galericiye dua ediyorum

6. dülgeroğlu

dülgeroğlu Katılımcı

Araç Markası:
    1998 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Mavi - Hatchback
    Ben mazda 3 umu satmaya kalktigimda, mazda bayisi ederinin 5 bin tl altinda fiyat verdi. Gittim saglam bi galericiye biraktim, iki gun sonra satildi, adamlara da 500 tl para verdim. Allah razi olsun diyorum adamlara. Arkadaslarin dedigi gibi, esnaflik onemli

7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Yıl 2008 ev almak için hyundai aracımı satılığa çıkardım, ilan açmadım, galeriye gitmedim, istiyorum ki, tanıdık birine nasip olsun, 4 yıllık araba 20 binde sıfır gibi bir şey kokusu üzerinde ama nafile...

Bu araba satılır, sonra da; "ben alaydım" "arkadaş araba bakıyordu" teraneleri başlar diye düşünürken çok sevdiğim şefim, İbrahim abi gel şurada bi galeri var götürelim dedi...

Gittik; piyasası 16-17 bin lira olan (ben 15 bine razıyım) arabaya Aslan abi (galeri sahibi) 15 bin lira veririm, o da "ev alacağın için, çorbada tuzum bulunsun diye" dedi... Hem istediğim fiyat hem de arabanın satılması gerek diye el sıkıştık. Dost olduk, oğulları ile arkadaş olduk... Arada telefonla arar hal hatır sorar, kendisine çorbaya attığı tuz için dua ederim...

8. sokrates

sokrates Katılımcı

bence internetten oncesi ile sonrasi diye 2 ye ayirmak lazim.
    artik galericilerle elden satanlar arasinda pek fark yok

Sayfayı Paylaş