Ford'dan 11.Vites

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
kTmtTj.jpg

2017 Ford F-150 Raptor 3.5 litrelik çift turbolu EcoBoost V6 silindirli motorla birlikte 10 oranlı vites kutusu ile gelecek. FoMoCo (Ford Motor Company) 10 oranlı vites kutusunu yetersiz bulmuş olacak ki, şimdiden 11 oranlı vites kutusu üzerinde çalışıyor.

Amerikan Patent Kurumu 4 Kasım 2013’te Ford tarafından bırakılan yeni dosyayı incelemeye başladı. Bu dosyada yeni 11 oranlı vites kutusunun patent başvurusu vardı. 9 Nisan 2015’te bu dosya onaylandı ve 11 oranlı vites kutusu Ford’a patentlendi.

Ford adına AutoGuide’a demeç veren Paul Seredynski; 10 oranlı vites kutusunun çok iyi olduğunu ama uzun sürüşlerde son dişli oranının büyük ekonomi ve konfor sağladığını 10. vitesin de limitleri olmasından dolayı 11 oranlı bir vites kutusu geliştirdiklerini söyledi.

Bu yeni vites kutusu aslında 4 farklı vites kutusunun birleşmesinden oluşuyor.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
10 sene sonra kaç vitesli arabalara bineceğiz çok merak ediyorum bu ilerleyiş sorunları beraberinde getirip geri dönüşmü olacak yoksa tır gibi 20-30a mı çıkacak ?

Tapatalk

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
10 sene sonra kaç vitesli arabalara bineceğiz çok merak ediyorum bu ilerleyiş sorunları beraberinde getirip geri dönüşmü olacak yoksa tır gibi 20-30a mı çıkacak ?

Tapatalk

Çocukluğumda iki vitesli bisikletim varken, ince lastikli 5 vitesli yarış bisikleti diye tabir edilenleri görünce epeyce şaşırmıştım, bana 2 vites yetiyorken 5 vitesi nasıl kullanırım diye düşünmüştüm, zamanla bisikletlerde de 10 vitesli olanı 21 vitesli olanları çıktı...

Serkan gidiyoruz bir yerlere ama nereye?? :)

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert

Çocukluğumda iki vitesli bisikletim varken, ince lastikli 5 vitesli yarış bisikleti diye tabir edilenleri görünce epeyce şaşırmıştım, bana 2 vites yetiyorken 5 vitesi nasıl kullanırım diye düşünmüştüm, zamanla bisikletlerde de 10 vitesli olanı 21 vitesli olanları çıktı...

Serkan gidiyoruz bir yerlere ama nereye?? :)

Valla bende bilemiyorum abi bu kadar teknoloji biraz kafa ağrıtır gibi görünüyor günümüzde teknoloji:sorun demek ne fsi lar ne turbolar ne dsg ler patlatmış millete bu kadar teknoloji fazla gibi ...

Tapatalk

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Teknoloji iyidir ya Fazla vites kulanıcıyı sıkar bence, zamanla aynı işlevi daha az vitesle yapmanın yollarını aramaya başlarlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Valla bende bilemiyorum abi bu kadar teknoloji biraz kafa ağrıtır gibi görünüyor günümüzde teknoloji:sorun demek ne fsi lar ne turbolar ne dsg ler patlatmış millete bu kadar teknoloji fazla gibi ...

Tapatalk

Ben, dört buçuk vitesli şanzımanımın kıymetini bileyim yeter... Ustaya sormuştum, bu şanzıman nasıldır diye, Mazda'nın otomatik şanzımanını istesen de bozamazsın demişti...

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Geçenlerde görmüştüm teknoseyirin fuar inceleme videosunda hangi marka olduğunu çıkaramadım ama 1 ileri 1 geriydi araç birde süper spor kategorisinde

Tapatalk

Üst Alt