Ford Taunus Fastback Restorasyon Serüveni

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Taunus'ta bi hastalık Demirin ucuz olduğu dönemde üretilmiştir

Benimde ilk aracım Taunus olacaktı ama direkten dönmüştüm

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Ford'a hep saygı duyarım... Çok sağlam araçları vardır... Çocukluğumda üç tane Ford aracımız olmuştu... Taunus fastback, Taunus GXL, Ford Consul... Özellikle Consul'daki keyfi, rahatlığı ve sağlamlığı çocuk halimle ben bile fark etmiştim... Granada'ya nazaran donanımı sanırım düşüktü, sis farları yoktu mesela ve ben aynı kasa Granada'ları gördükçe çocuk aklım karışırdı, herhalde sırf sis farı farkı için aracın ismini farklı koymuşlar diye düşünürdüm... :p

Hanım evet dese 4500 Liraya 1988 model otomatik Ford Taunus beni bekliyor ama izin çıkmadı bir türlü... :D

sokrates

Katılımcı
ah bee sirf bu restarasyon hayali yuzunden otomobil hakkinda baya bir sey ogrendim.cocuklugumdan beri restore islerine bayilirim
ayrica
Veli abi paylasimin cok iyi olmus.ellerine saglik patron :)

aday

Sessiz
Araç Markası
2013 Lancer

Benim ilk araba da Taunus olacaktı neredeyse. Önüme geçtiler, sonra kırmızı bir 323 alacak oldum, yine önlediler. Sonra çok temiz bir Laguna alacaktım, motor büyük diye ondan da vazgeçmiştim...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Benim ilk araba da Taunus olacaktı neredeyse. Önüme geçtiler, sonra kırmızı bir 323 alacak oldum, yine önlediler. Sonra çok temiz bir Laguna alacaktım, motor büyük diye ondan da vazgeçmiştim...

Hayırlısı olsun :) Benim hala sempatim var, hala daha piyasada bolca ilk sahibinden bile bulunabiliyor :tey:

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Veli abi şu tech forumunda yapılan işlere hayranım resmen Türkiyenin en iyi projeleri var sitede , neredeyse hiç mesaj yazmadan saatlerce takıldığım forumdur

Tapatalk

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yorum yazmayı unutmuşum, ne emek sarfetmiş maşallah ya. Ben de bittiği anı görmek istiyorum valla onun kadar meraklandım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sona doğru ilerliyor proje... Motor, kasaya konuldu. :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
42 sayfa okudum gözlerim yoruldu, gerçekten herkesin yaptırabileceği bir iş değil. Biz 2006 model araca basit aksesuar alamıyoruz adam nelerle uğraşıp buluyor. Motor ve sonradan aldığı araçtan sökülen parçalarda talihsizlik yaşamış bakalım filmin sonu ne olacak...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bence çok güzel olacak... Bu kadar emek ve paranın karşılığı güzellik olmalı inşallah...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

sokrates

Katılımcı
Mükemmel bir çalışma, ama araç bu kadar emek den sonra nasıl biner. Binmese ne işe yarar tam bir paradoks :)

Üst Alt