Ford Focus 2 Motor Isı Problemi

Araç Markası
2011 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Dizel Toruing
Aracım çok geç ısınıyor, hararet normal seviyesine çok geç geliyor. Dizeller biraz geç ısınır ama benim aracım baya geç ısınıyor. Bir diğer sorunum ise yüksek hızda giderken veya klima açıkken hararet ibrem olması gerektiği yerde (70 derece gibi) değil, sadece sıkışık trafikte ibrem olması gerektiği yerde oluyor, bu problem için ne tür kontroller yaptırmam gerekir ?

Not: Az önce bir usta ile görüştüm; bu durum gayet normal diyor
:D hepten kafam karıştı.

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Isındıktan sonra Hararetin hep aynı yerde olması gerekiyor... Bir çok aracımda böyleydi.

Termostatın derecesi ile ilgili olabilir...

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Murat başlığı sil bence Şaka bir yana gayet normal sıkıntı yok arabada, hemen ısınmıyor olması normal bir durum

Araç Markası
Peugeot 106 - 1994
Araç Renk ve Tip
Beyaz - 3 kapı
Geç ısınması dizelde normal. Ama ısınıp düşüyorsa veya 10-20 km den sonra bile hala normal yerine gelemiyorsa. Termostat kapatmama arızası vardır. Termostat değişmeli.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
Peugeot 106 - 1994
Araç Renk ve Tip
Beyaz - 3 kapı
Son mesajında dediğimi kanıtlar nitelikte murat abi. Termostat açık kalmış yada hiç yok sökmüşler.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
2011 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Dizel Toruing
Dün akşam silivri-okmeydanı arası gittim geldim. Farkettiğim şu; düşük devirde giderken ısı 70'lere düşüyor, ama biraz yüklenince ısı bir kaç dakika sonra normale dönüyor.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Düşme olmaz 90 da kalmalı ısındıktan sonra, o işe el at sen

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Dün akşam silivri-okmeydanı arası gittim geldim. Farkettiğim şu; düşük devirde giderken ısı 70'lere düşüyor, ama biraz yüklenince ısı bir kaç dakika sonra normale dönüyor.
İşin normali bu değil...

Eski nesil araçlarda; inişlerde veya düşük devirlerde hararet göstergesi düşme yapıyordu ama yeni nesil motorlarda bu yok... Sen fazla sıkıntı yapmadan bi göster yolların Kurdunu... Pardon Ford'unu... :)