Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ford Bisiklet İşine Girdi

Konu, 'Ford' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Tüm markalar Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil üstüne otomobil tanıta dursun, Ford Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC 2015) 2 farklı elektrikli bisikletini tanıttı.

Markanın mobilitenin geleceği üzerine bakış açısını yansıtan MoDe:Me ve MoDe:pro e-bisikletleri 9 amperlik batarya ve 200 watt gücündeki elektrik motorlarına sahip. Bu motor sayesinde “elektrikli pedal desteği” sunan bisikletler, 25 km/h (15.5 mph) hıza ulaşabiliyor.

Ultrasonik geri görüş sensörüyle donatılan bisikletler arkadaki araçlar sollamaya çıktığında gidonu titreterek sürücüyü uyarıyor ve elciklerin ucundaki ışıklar ile diğer sürücüleri bisikletin varlığından haberdar ediyor. Bisikletler ayrıca MoDe:Link adı verilen geliştirme aşamasındaki bir iOS uygulamasıyla birlikte çalışarak GPS’ten aldığı bilgilere göre gidonu titreterek sürücüleri ne zaman, nereye döneceği konusunda bilgilendiriyor.

Ford’a göre MoDe:Me, otomobillerini şehrin dışına parkedip bisikletleri ile toplu taşımaya ulaşan ve daha sonra yine bisikletleri ile son hedeflerine ilerleyenler için tasarlanmış. Diğer taraftan MoDe:pro ise, şehir içinde taşımacılık yapmak için tasarlanmış.

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Yıllar öncesinde; sıkı Ford sempatizanı bi abimim; "üzerinde Ford yazan bisiklet olsa alırım" sözü aklıma geldi...

;D

3. HÜSNÜ GÜRSU

HÜSNÜ GÜRSU Katılımcı

Araç Markası:
    2010 - Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı -
    Ben de çocukluğumda dayımın penguet marka bisikletine bindiğimi hatırlıyordum.Bana da bir adet elden düşme Philips marka almışlardı.Bir de benim alman bacanakta gördüğüm NSU marka bir bisiklet gördüm.NSU eski bir alman araba markasıdır.

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Abi ne benzerliktir ki; en küçük dayımın da peugeot bisikleti vardı... Çift kadrolu meşhur bisan bisikletlerden çok farklıydı... De gidi dee yaşlanmışız be abi... :D

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Ford Merida yı almasın Kerim

6. ersinnsahin

ersinnsahin Sessiz

Bosch ve Skoda nın e-bisikletleri daha güzel gibi. Bunlar çok yapmacık duruyor.

Sayfayı Paylaş