Folyo Kaplama Hakkında Her Şey

MehmetPetek

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Sedan
Herkese keyifli forumlar diliyorum.
7 yıldır bindigim tüm araçları keyfi olarak kisilestirdim,Ankara'linin arabadan baska hobisi zor oluyor malum :)
Kaplama hakkında tüm merak ettiklerinize ve sorulariniza elimden geldigince yardimci olmak

●ARAC BOYASINA ZARAR VERIR MI?
Burada onemli olan kullanilan malzemedir.
2 Cesit folyo vardir;
■1)Reklam folyosu : metresi 10-20-30 TL olan bu folyolar araclarda kullanildiginda maliyeti cok düşüktür genelde kaporta ve boyasi kotu satmak icin yapilan araclarda kullanilir.
+lari : maliyet düşüktür
-leri : sicagi sogugu gorunce atmalar sismeler soyulmalar baslar,aractan sokerken durmadan kopar isitarak soyma islemi yaptiginiz halde sizi bi hayli ugrastirir ve yorar,altinda yapistirici birakir (yapistiriciyi temizlemek benzin tiner ve ustubu gerektirir tamamen temizlemek imkansizdir) boyayi matlastirir ve vernikleri kaldirir,daha onceden boyanan yerleri boyasiyla beraber soker.
■2) cast folyo (arac kaplama folyosu)
Aracini seven,boyasi kaportasi duzgun araclarda,kisisel zevk ve araci korumak icin uygulanir.
+lari ; garantilidir,sokme islemi cok basittir,araci ve boyayi korur,kalindir,ciziklerde ve darbeler de dayaniklidir,renk araligi genistir.
-leri; maliyeti yüksektir,bici bici makinelerine girmez,sert firca ile yikanmaz

Bilgi Paylastikca Guzeldir.
IMG-20170807-WA0025-1.jpg

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mehmet maşallah araçlar harika görünüyor, yalnız konu başlığı madem "folyo kaplama hakkında her şey" bize bunu detaylı bir şekilde aktar yavaş yavaş, arada gelen sorulara da cevap vererek konu bütünlüğü sağlanmış olur.

MehmetPetek

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Mehmet maşallah araçlar harika görünüyor, yalnız konu başlığı madem "folyo kaplama hakkında her şey" bize bunu detaylı bir şekilde aktar yavaş yavaş, arada gelen sorulara da cevap vererek konu bütünlüğü sağlanmış olur.
Biraz bilgilendirme yaptim

Orta kalite bir kaplama yaptırdık diyelim, söküm esnasında sıkıntı yaşanır mı?
Cast folyo yani arac kaplama folyosu oldugu taktirde bi sikinti yasatmaz cunku hava kanallidir aracin alti hava alir. Istisnalari var tabi daha onceden boyalı parca varsa ve boyanan parca da kullanilan boya ve vernik cok kalitesizse yeni boyanmissa sokum asamasinda %10 istisna ile sikinti yasatabilir,sokerken cok iyi isitmak gerekiyor aracin altinda ki boya saglam degilse

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Cast folyoda kabaca ortalama maliyet ve uygulama süresi ne kadar?

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Folyo olarak hangi marka kullanılıyor. Bildiğim kadarı ile çeşit çeşit markalar var siz hangisini kullanıyorsunuz veya önerirsiniz :)

MehmetPetek

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Sedan
Folyo olarak hangi marka kullanılıyor. Bildiğim kadarı ile çeşit çeşit markalar var siz hangisini kullanıyorsunuz veya önerirsiniz :)
Oracal,Arlon,3M,Hexis'in bazi serileri de iyi,ben oracal airflow (ekstra hava kanalli) kullanıyorum

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Üstadım GMG garaj'ı takip ediyorum,orada hangi markalar kullanıyorlar ? Siz de ki markalardan var mı ?

MehmetPetek

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Sedan
Üstadım GMG garaj'ı takip ediyorum,orada hangi markalar kullanıyorlar ? Siz de ki markalardan var mı ?
Ben kaplamaci degilim ticari bir amacim yok,gmg kendi makinesinde folyo da uretiyor ucuk fiyatlara yapiyor ve her arabayi kabul etmiyor

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Ben kaplamaci degilim ticari bir amacim yok,gmg kendi makinesinde folyo da uretiyor ucuk fiyatlara yapiyor ve her arabayi kabul etmiyor

Kaplama hakkında bu kadar bilgisi olan olunca reklam işi yapıyorsun sandım. ;):)

MehmetPetek

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Sedan
Kaplama hakkında bu kadar bilgisi olan olunca reklam işi yapıyorsun sandım. ;):)
Modifiye hakkinda tecrubem ve bilgi birikimim var,yavas yavas ic aksesuar dis aksesuar,motor konularina da girmeyi bildiklerim kadariyla yardimci olmayi isterim severim,mazda ve mazdacilar cok ozel benim icin :)

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Sabri abi bu gmg garajı izledim o kadar büyültecek bir firma değil gördüğüm kadarıyla adamlar sadece biraz şova ve işi lükste arıyorlar. kesimlerde inşaAllah tahmin ediyorumki folyoyu keserken boyaya zarar vermiyorlardır. Kaplamayı söktükten sonra falçata izi çıkmaz sanırım. :)

MehmetPetek

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Sedan
Sabri abi bu gmg garajı izledim o kadar büyültecek bir firma değil gördüğüm kadarıyla adamlar sadece biraz şova ve işi lükste arıyorlar. kesimlerde inşaAllah tahmin ediyorumki folyoyu keserken boyaya zarar vermiyorlardır. Kaplamayı söktükten sonra falçata izi çıkmaz sanırım. :)
GMG yalan dolan ayni fikirdeyiz,falcatalar cok ince kilcal goze carpacak bisey olmuyor kesinlikle

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
GMG yalan dolan ayni fikirdeyiz,falcatalar cok ince kilcal goze carpacak bisey olmuyor kesinlikle

Yani yalan dolan tarafı beni ilgilendirmez. Ama dediğim gibi reklamını iyi yapmışlar. Bana sorarsan işin artısı şov kaplamada kendi fikrim sadece işçiliğe 10 puan veremem. He bu arada izlemek için izlenebilir. :)

Üst Alt