Fisker Ayağa Kalkıyor

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Amerika’nın elektrikli otomobil üreticisi Fisker, Pazarlama Bölümü Başkanı Jim Taylor aracılığıyla 2016 yılının ortalarında Karma modelinin üretimine yeniden başlayacaklarını duyurdu.

California, Moreno Valley ‘de inşa edilen 51.654 m2 ‘lik bir alana sahip yeni fabrikasında üretime geçecek olan Fisker, halihazırda bulunan 200 çalışanının sayısını da 350’ye çıkartacak. Gelecek yıl üretime geçeceğini açıklayan firma, yeni modelle alakalı henüz bir paylaşımda bulunmazken modelin eskiden olduğu gibi yenilikçi bir anlayışa sahip olacağını söyleyebiliriz.

Fisker, hatırlanacağı üzere satılmayan 150 adet Karma modelini yeni otomobilin daha iyi olması için şirket içindeki mühendislik takımına devretmişti. Daha önce olduğu gibi araçlarında kullandığı bataryaları Çinli Wanxiang şirketinden alacak olan Fisker, yapılan iyileştirmeler sonucunda bataryaları yöneten A123 Sisteminin yazılımını geliştirdiğini belirtirken bu sayede daha uzun menzil ve daha sorunsuz bir sürüş vaat edebilecek. Bir süredir sessizliğini koruyan Fisker’ın yapmış olduğu açıklamayla birlikte elektrikli otomobil sektöründe Tesla’ya yeniden rakip olabileceği konuşulurken bu açıklama, en azından Amerikan otomobil sektörünün geleceğe daha güvenle bakmasını sağlayabilir.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Gelecek elektrikte gibi görünüyor... Ama bu sektörde kim tutunabilecek zaman gösterecek.


Tepetaklak !!