Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fıkralar

Konu, 'Mizah' kısmında domestos tarafından paylaşıldı.

1. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Çok fazla absürt olmayan fıkralarınızı bekliyoruz.

Olgun bunu beğendi.
  2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Temel bir harp esnasında nakil için uçağa binmiş. Komutan; Temel birazdan uçaktan atlayacaksın, paraşütle yere indikten sonra aşağıda cip olacak, ona bin Ateş İdare Merkezine git demiş.
    Temel; Emredersiniz demiş ve uçaktan atlamış. Paraşütü çekmiş açılmamış, yedek paraşütü çekmiş oda açılmamış.
    Düşerken; ula Allah bilir şimdi aşağıda cip de yoktur demiş ;)

Olgun bunu beğendi.
  3. Dinçer

Dinçer Katılımcı

Bir Temel fıkrası da benden:

Temel, İzmir’e gitmiş. Oradaki akrabası ile dolaşırken, bir de bakmışlar ki,birkaç efe zeybek oynuyor. Kendilerine has ağır figürlerle kol vurup diz büken efeleri seyrediyorlarken, İzmirli akraba Temel’e sormuş: Temel ne kadar güzel oynuyorlar değil mi?
    Temel dudak bükmüş ve demiş ki.
    O kadar düşündükten sonra, ben de böyle oynarım. :)

Olgun bunu beğendi.
  4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Askerlikten gelince ilk fıkra, yazayım dedim...

Osman Kırç isimli astsubay eğitim taburuna yeni atanmış ve bütün taburu toplamış;

-Benim adım, Osman... Soyadım Kırç... Yarın öbür gün birinizi yolda durdurur adımı soyadımı sorarım, sakın soyadımdaki "r" harfini unutmayın oyarım demiş...

Askerlerin hepsi tırsmış, aralarında konuşurken sakın aradaki "r"yi unutmayalım yoksa Osman astsubay hepimizi oyar valla demişler.

5-10 gün sonra rastgele bi askeri durduran Osman astsubay sormuş;

-Asker !! Söyle bakalım benim adım ve soyadım nedir??

Asker küçük bi panik yaşar, heyecanlanır, başlar sayıklamaya

Osman... Ooossmann... eee Osman Gö(R)t komutanım... :D

Olgun bunu beğendi.
  5. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    :)
    Abi anlattığın gerçek gibi ama değil sanırım. Ben bir tane buna benzer gerçek anlatayım.

Galaxy'li birinin soyadı ...oğlu (noktalı yerlerde sevimli bir hayvan ismi olması gerek)

Bu galaxy topluluğu birgün kışlanın birini denetlemeye gider. Bir er'e beni tanıyormusun der.
    Er; panikler, heyecendan konuşamaz sonra bi hayvanoğluydu ama hatırlayamadım der

Sonra ne olmuş bilmiyorum ama iyi şeyler olmamıştır :eek:

Olgun bunu beğendi.
  6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Temel İstanbul'dan Trabzon'a gitmek için otobüs ile yola çıkıyor, yolda otobüs mola için tesislere giriyor, Temel karnı acıkmış şekilde karnını büyük bir iştahla doyuruyor, mola vakti bitiyor ve otobüslerin olduğu yere yöneldiğinde ne görsün, aynı firmanın aynı otobüslerinden 5-6 tane var, kendi otobüsünü bulmak için tek tek otobüsün ön kısmına binerek içi yolcu dolu olan otobüstekilere sesleniyor;

-Beni tanıyanınız var mı?

Olgun bunu beğendi.
  7. atsızbey

atsızbey Katılımcı

Temelin köyünde bir derin bir çukur varmış.Her hafta mutlaka çukura biri düşer köylüler yaralıyı hastaneye götürmek için ambulans çağırırlar hasta ya ambulans beklenirken ya da hastane yolunda ölürmüş.Boyle böyle köy nüfusu azalmaya başlayınca köylü toplanmış bir çözüm yolu aramaya başlamış.

Cemal: Ula uşaklar ha bu çukur çok can yakayi.Buğa bi çozüm bulmamız lazım demiş.
    Dursun: En iyisi ha bu çukurun başında bir ambulans bekletelim biri çukura düşünce zaman kaybetmeden hastaneye yetistiriruk demiş.
    Cemal : Ula Tursun oyle yapacağumuza en iyisi biz ha bu çukurun başına bi hastane yapturalum demiş.
    Temel bir süre dinledikten sonra araya girmiş:
    Ula uşaklar deminden beri dinleyirum ne kada da safsunuz saçma saçma konuşaysunuz.Biz en iyisu ha bu çukuru kapatalum hastanenin yanuna bi çukur açalum demiş. ;D

8. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    hahaha çok güzelmiş :D

9. Dinçer

Dinçer Katılımcı

Bunu duymamıştım. Gerçekten güzelmiş.

10. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Uzun ikna turlarından sonra Ermeni mahallesinin 17 yaşındaki güzeller güzeli ve yoksul aile kızı ZIVART, mahallenin zengin ve yaşlı 75 yaşındaki MIGIRDIC bey ile evlendirilir.
    İlk gece mıgırdıc bey ölür. Durumu şüpheli bulan savcılığın açtığı dava sonucunda; mahkemede hakim sorar:
    Kızım anlat bakalım nasıl öldü?
    Zivart, utangaç ve ermeni şivesiyle anlatır:
    Valla hakim bey, malumunuz zifaf gezesi... Migirdic bey üstüme geldi... basladi titremege...
    ben zanetim geloor, meger gidoormus !? :)

11. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Fayton yazıları

Duvar Yazıları

‎1. Medreselim
    2. O şimdi yeniçeri
    3. Hatalıysa: Tiz kellesi vurula..
    4. Tek rakibim Hezarfen Ahmet Çelebi
    5. Kıroyum, ama akçe bende
    6. Faytonunda yer yoksa bana güzelim, ben at üstünde de giderim..
    7. Paşa babam sağ olsun
    8. Akıncısın dediler kız vermediler
    9. O şimdi sadrazam
    10. Fetihlerin ustasıyım gözlerinin hastasıyım..
    11. Alırım faytonunu..
    12. Hakkını ver faytonun.. hakkını
    13. Havan kime sultanım..
    14. Babadan oğla değil alın teri..
    15. Atlarım beyaz kılarım namaz.
    16. Rahmetli de şahlanırdı..

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Atsızbey hocam için gelsin bu fıkra çok ısrar etti...

Yaşlı teyze otobüs ile yolculuk yapıyor ve kaptanın arkasında oturuyor, arada kaptanın omuzuna dokunuyor "avucunu aç" diyor ve bir avuç fındık veriyor, kaptan da afiyetle yiyor, aradan 2-3 saat geçiyor aynı şekilde bir avuç fındık daha veriyor kaptan yine afiyetle yiyor, 2-3 saat sonra yaşlı teyze yine kaptanın omuzuna vuruyor, kaptan "yeter artık teyze, siz yemeye devam edin" diyor.

Teyze de cevap veriyor "oğlum benim dişlerim fındıkları kesmiyor, çikolatasını emiyorum, fındıklarını sana veriyorum..."

:p

Olgun bunu beğendi.
  13. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Veli abi çok iyiydi ya, aklıma geldikce gülerim artık :) he birde artık nerde otobüs şoförü görsem aklıma gelir artık :D

14. atsızbey

atsızbey Katılımcı

Güzelmiş abi.Bir eleman vardı öbür tarafta yani öbür sitede erman mıydı o olaydı 45 lik bir ergen fıkrası patlattiydi şimdiye :D

15. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Fındık yerken aklına gelmesinden iyidir Hakan... :2funny: (karpuz kabuğu düşürme mode on) :p

Biliyorum hocam anladım, o taraf ile fazla bir illiyet bağımız kalmadı gibi, ufak tefek rötuş haricinde... ;)

16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Evin yatak odasında bulunan dolabın kapağı arıza yapar, evin karşısında bulunan otobüs durağından otobüs durup kalktıkça kapak titreşimden dolayı açılır...

Bu durum evin hanımını sinir eder ve marangoz çağırır durumu anlatır, marangoz dolabı boşaltın ben içeriye girip kapağı kapatın, otobüsün gelmesi yakındır arızayı bu şekilde tespit edebilirim der...

O esnada; evin erkeği unuttuğu cüzdanını almak için eve geldiğinde hanımını yatak odasında dolabın karşısında görünce, dolabın kapağını açar içeride marangozu görünce hiddetle bağırır "sen ne arıyorsun benim yatak odamda çabuk söyle"

Marangoz; "şimdi ben sana otobüs bekliyorum" desem inanacaksın...

17. karardvn

karardvn Aktif

Temel ile dursun ise basvurmuslar ve sirket bunlardan 8 adet vesikalik fotograf istemis bunlar da tamam deyip dusunmusler ulan belden yukari 8 fotograf nasil bulacagiz. Neyse temel bir fikir atmis ortaya bir cukur kazalim ve belimize kadar girer cektiririz.Dursun da evet ya bayagi guzel bir fikir demis ve temele sen cukuru kaz bende fotograf makinasi getireyim demis.Neyse dursun bir gelmis bir de ne gorsun temel 8 tane cukur kazmis dursun hemen atlamis tabi ulan olum ne yaptun 8 cukura ne gerek vardi?

- Ben zaten 8 tane fotograf makinasi getirmistum :tey:

18. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    :D :D sabah sabah iyi geldi

19. atsızbey

atsızbey Katılımcı

Güzel bir temel klasiği. ...
    Temel savaşta 10 arkadaşıyla birlikte esir düşmüş. ilk gün sonunda 5 arkadaşı işkencelere dayanamayıp konuşmuş. 2.gün 3 arkadaşı daha konuşmuş. 3. günün sonunda ise bir tek Temel kalmış. 4. gün işkencenin dozu artmış, Temel hala konuşmuyor… 5. gün, işkence iyice ağırlaşmış ama Temel yine aynı, 2 hafta sonra, Temel’i kaldığı hücrede izlemeye karar vermişler. Bizim Temel, hem kafayı duvara vuruyor hemde kendi kendine konuşuyormuş :

- Haturla oni ula Haturla onii... Haturlaaa…

20. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hasan diye saf, gariban, kimsesiz biri varmış. Hasan birgun askerde parasız kalmış. Bana kim para verir diye düşünürken; Allah'a mektup yazmak gelmiş aklına ve;
    Hasan'dan Rabbine: Allahım çok zor durumdayım, halimi durumumu biliyorsun nolur bana 250 lira gönder demiş, mektubu kapatıp vermiş.
    Er mektupları postaya vermeden önce okunur. Bölük komutanı mektubu okumuş. Hemen subay astsubayarı çağırıp 3-5 lira para istemiş. Sonra mektubu kapatmış.
    Hasana mektup birkaç gün sonra gelmiş. Hasan bakmış Rabbinden Hasan'a yazıyor. Hemen açmış, bakmış 200 lira var. Hemen bir mektup daha yazmış.
    Allahım gönderdiğin parayı aldım çok teşekkür ederim. 250 liraya daha ihtiyacım var demiş yalnız şimdi başka bir adres verecem parayı oraya gönder yoksa bu şerefsiz subaylar içinden çalıyor demiş. ..

Sayfayı Paylaş