Ferrari'den 1036 Beygirlik Yeni Canavar!

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Ferrari, yeni pist otomobili FXX-K’nin duyurusunu Yas Marina’da düzenlenen etkinliğinde gerçekleştirdi. Yeni canavar, ilk hibrit Ferrari olan LaFerrari'nin üzerine kuruldu.Ferrari yeni pist canavarını Yas Marina'da düzenlediği etkinliğinde tanıttı. Ferrari'nin gelişim aracı konumunda olan ve FXX ve 599XX modellerinin ardından gelen FXX-K, İtalyan üreticinin ilk hibrid aracı LaFerrari üzerine kurulmuş. Otomobil hem tasarımı hem de performansıyla büyülüyor.

Herhangi bir homologasyon ve yarış kuralına göre sınırlanmayan araç, tamamen teknik yenilikler içeriyor ve eşsiz bir sürüş deneyimi sağlıyor.

Toplamda 1036 beygirlik güç üreten 6,2 litre hacimli V12 motora sahip olan Ferrari FXX-K, bu gücü 860 beygirlik V12 motor ve 176 beygirlik elektrikli motorun birleşimi sayesinde üretiyor.Sadece pist kullanımı için geliştirilen bu özel otomobilde maksimum tork 900 Nm'nin üzerine çıkıyor. Ayrıca LaFerrari'de 200 km/saat hızda giderken 230 kilogram olan yere bastırma kuvveti FXX-K'de 540 kilograma yükseltilmiş.

Otomobilin tasarımına bakacak olursak eğer ön bölümde çok parçalı splitter kullanan otomobilin LED farları artık çok daha küçük. Farlar arasında daha farklı şekilli hava çıkışları sunulurken kapıları altına yeni yan etekleri oluşturan parçalar eklenmiş.

Farklı jantlara sahip olan yarış aracının arkasına daha büyük bir spoiler konumlandırılırken ince uzun stopların üzerine de çift parçadan oluşan bir spoiler daha eklenmiş. Dörtlü egzoz çıkışı ise yerini iki çıkışa bırakmış.İç mekanda ise pist için yapılan düzenlemeler dikkat çekiyor. Yarış koltuklarıyla donatılan FXX-K, hava yastıksız direksiyon simidi ve birçok kumanda elemanının toplandığı büyük bir orta konsola sahip. FXX-K’nin ismindeki K harfi ise KERS (Kinetic Energy Recovery System) anlamına geliyor.
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
Bu aracın kapısı nasıl açılıyor düğmeyle mi ;D
 
Üst Alt