Mazda 626 GE (1991-97) Fazla Yakıt Tüketimi Hakkında

ugurceyhan24

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı hb
S.a herkese merhabalar benim asıl sorunum aracımın aşırı yakıt tüketimi gaz ayarina götürdügum usta benzin emisyon değerlerinin yüksek olduğunu muhtemelen egzoz katalizör ünden olduğunu söyledi.
1.sorum : arabam 1992 model 626 bu arabalarda katalizör varmı.
2.sorum: katalizör un yakıt tüketimine etkisi ne kadar kuruş bazında.
3.sorum: arabamda tartarini marka LPG sistemi var sizce gaz ayariyla ilgili birşey mi yada enjeksiyon ayarlarından olabilir mi?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Senin arabanda katalizör yok güzel kardeşim.Yüksek yakıtın nedeni; elektrik,hava,enjektör ayarlarından,çoğunlukla hava filtresi çok kirli ise emisyon ve yakıt yüksek olur.Benzin ayarlarıyla oynatma.Benzindeki yüksek emisyonu çok fazla düşüremezsin.Egzos muayenesini dışarıdaki servislerden almalısın muayene istasyonunda yaptırısan geçemezsin.Paran yanar benim gibi.Yapacakların; motor iyi durumda olmalı-bujiler yeni,hava filtresi yeni-buji kabloları düzgün-araç kesinlikle kaçak hava almamalı,hava hortumları kontrölü-Egzoslar tıkalı olmamalı,içi boş olsun sorun değil,ama tıkalı asla-Lpg memeleri 3 mm getirilip genişletilmeli performans almak için; unutmamalıyız ki yakıtı kısılan araç daha fazla yakacaktır.Arabanı herkese elletme anlayanda anlamayanda birşeyler yapmaya çalışıyor ve daha beter yapıyor.Bunun dışında fazla yaktıramazsın. Sürekli 3000 devir üstü kulanırsan çok yakarsın bütün araçlar gibi.Soracağın birşey varsa sorabilirsin.Teşekkürler.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
S.a herkese merhabalar benim asıl sorunum aracımın aşırı yakıt tüketimi gaz ayarina götürdügum usta benzin emisyon değerlerinin yüksek olduğunu muhtemelen egzoz katalizör ünden olduğunu söyledi.
1.sorum : arabam 1992 model 626 bu arabalarda katalizör varmı.
2.sorum: katalizör un yakıt tüketimine etkisi ne kadar kuruş bazında.
3.sorum: arabamda tartarini marka LPG sistemi var sizce gaz ayariyla ilgili birşey mi yada enjeksiyon ayarlarından olabilir mi?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Tahminim LPG kitinden bu problemi yaşıyorsunuz. Sizin gibi tartarini kullanıp da başka kite geçip yüksek yakıt problemini çözenleri görmüştüm. Tabi ki kit değişikliği konusunu en sona bırakıp öncelikle iyi bir Mazda ustasına motoru gösterin derim. Benzinle ilgili kısımda problem varsa boşuna kit değiştirmiş olmayın.

ugurceyhan24

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İşlerimin yoğunluğundan dolayı ustaya gidemedim LPG kiti nin değişimi ne kadar mal olur bilginiz varmı komple tesisatin değişmesine gerek yok galiba hocam.

Senin arabanda katalizör yok güzel kardeşim.Yüksek yakıtın nedeni; elektrik,hava,enjektör ayarlarından,çoğunlukla hava filtresi çok kirli ise emisyon ve yakıt yüksek olur.Benzin ayarlarıyla oynatma.Benzindeki yüksek emisyonu çok fazla düşüremezsin.Egzos muayenesini dışarıdaki servislerden almalısın muayene istasyonunda yaptırısan geçemezsin.Paran yanar benim gibi.Yapacakların; motor iyi durumda olmalı-bujiler yeni,hava filtresi yeni-buji kabloları düzgün-araç kesinlikle kaçak hava almamalı,hava hortumları kontrölü-Egzoslar tıkalı olmamalı,içi boş olsun sorun değil,ama tıkalı asla-Lpg memeleri 3 mm getirilip genişletilmeli performans almak için; unutmamalıyız ki yakıtı kısılan araç daha fazla yakacaktır.Arabanı herkese elletme anlayanda anlamayanda birşeyler yapmaya çalışıyor ve daha beter yapıyor.Bunun dışında fazla yaktıramazsın. Sürekli 3000 devir üstü kulanırsan çok yakarsın bütün araçlar gibi.Soracağın birşey varsa sorabilirsin.Teşekkürler.

Hocam dediklerinizi tek tek kontrol edecem arabanın motoru yeni rektefe oldu bujiler yeni takıldı hava filtresi degistimi bilmiyorum araba şuan 60 kuruş yakıyor oda bana ağır geliyor biraz inşallah elbirliği ile cozeriz sorunu yoksa çok sevdiğim arabamı satmak zorunda kalacam :(

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Sıkıntı devam ederse yaz kardeşim, sorununu çözeriz inşallah.Rölanti ne durumda ona da bak,hava akış arızası çok yaktıracaktır bunu da unutma.

ugurceyhan24

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hocam sikinti devam ediyor halâ arabam hem benzinde hem de gazda çok yakiyor ne yapacagimi bilemiyorum benzini içiyor resmen ilk calismada benzinle calistigi için her defasinda gaz attigimda benzinde atiyorum arabaya ocagimi sondürdü resmen rölanti stabil calismiyor devir bir asagi bir yukari oynuyor hava akismetresi arizasi nedir onu nasil cozeriz yardimini bekliyorum sayin ustam.

Üst Alt