Fazla Kilolar ve Dukan Diyeti

Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Arkadaşlar 25 gündür dukan diyeti yapıyorum, 7 kilo verdim,9 kilo daha vereceğim.Dukan emminin kitabını okudum,diyet yapmak isteyenlere dilimin döndüğünce anlatabilirim.Bu diyeti yapan varsa tecrübelerini ve bilgilerini paylaşırsa memnun olurum.
Ben şimdilik küçük bir özet geçeyim.Protein ağırlıklı bu diyette izin verilen ürünler sınırsız miktarda tüketilebilir.Diyet bittikten sonra haftada bir gün uygulamayla ömür boyu aynı kiloda kalma garantisi var.Kitabı okuduktan sonra hangi üründe ne ne kadar var,zararlı ve kilo yapan ürünler neler,neyi az neyi çok tüketmek lazım,yani sağlıklı beslenmeyi öğreniyorsun.
Kitabı çok beğendim,tavsiye ederim.Dukan emmi 35 yıllık mesleki deney ve deneyimlerin sonunda yazdığını belirtiyor.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Kitabın linki veya temin edebileceğimiz yeri paylaşabilirmisin abi, benimde 5-6 kilo fazlam var vucüt kitle endeksine göre sınırdayım

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Allah sizi bildiği gibi yapsın, yeni yılda sırasımı bu kilo muhabbeti... :D

Şaka bir yana, ben geçen hafta başladım diyete, adı da, domestos diyeti. Sabah bir kaşık pekmez, portakal elma, öğle tuzlu çubuk kraker, bol su ve akşam yemeğinde sofradan aç kalkmak... 1 haftada 2 kilo verdim...

Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Fit olmak iyidir,belediyesporla idmanlara çıkıyorum,hocamız benim ilk futbol hocam,resmi maçlarda oynamamı istiyor,hem kendime güvenemiyorum,hem bu yaştan sonra bi daha sakatlık yaşamak istemiyorum ama içimde de eski anılar da canlanmadı değil...

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Kilo başa bela ya, yemek yemeden de durulmuyor ki 6-7 kilo da benim vermem lazım.

Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
6-7 kilo da bişeymi ben 6-7 kilo için diyet bile yapmam :D 7 kilo fazlası olan biri 5 günde 3 kilosunu veriyor zaten.kalan 4 kiloyu da 1 ayda verirsiniz.Yalnız bundan sonra verdiğiniz her kilo için 10 gün daha diyet yapacaksınız(yani 7 kilo için 70 gün daha).Bu bölümde haftada 2 gün serbestlik var.
Zor bir diyet fakat kalıcı olması beni cezbetti.İçim dışım balık tavuk oldu,et almıyorum çünkü yağsız olduğu için tadı tuzu yok.Ekmeği evde kendiniz yapmalısınız,çünkü saf yulaf kepeğiyle yapılmalı,onun da hazır ekmeği yok.

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Öyle deme 7 kilo az değil ama ben ekmek yapmayla ugrasamam valla aç hic duramam

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Saf yulaf kepeğini nereden bulacaz yahu?? :)

Yoksa ekmek yapmak kolay...

Üst Alt