Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Facebook İstem Dışı Beğenme Sorunu

Konu, 'Bilim - Teknoloji' kısmında hagakure tarafından paylaşıldı.

1. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Günaydın arkadaşlar,
    Sorun kısaca şu; Facebook profilim kendi kendine günde 5-6 sayfayı beğenip takip ediyor ve dolayısı ile benim için hiç önemli olmayan ya da tasvip etmediğim sayfalardan bildirimler geliyor.Beğenmekten vazgeç ,takibi bırak dediğimde düzelir gibi olup gün sonuna doğru veya ertesi gün yine sayfaları beğenmiş oluyor.

İnternette konu hakkında bir çok paylaşım olsa da bence muazzam bir bilgi kirliliğine girmektense sizlere sormak istedim.

- Bu sorun yaklaşık 10 gündür var
    - Şifre ile ilgili sorun olabileceğini düşünüp şifremi değiştirdim
    - Reklam ayarlarıma baktım ama çok bir şey de anlamadım
    - Geçmişte beğendiğim basın haber ve topluluk gibi sayfaları kaldırdım
    - Beğeniler genelde haber kanalları, okumadığım bir kaç gazete,magazin sayfaları,

Konu hakkında Facebook a da yazdım ama herhangi bir yanıt yok en yakın cevap 1 sene öncesi gibi görünüyor...

Nerede ne sorun var lütfen yardımcı olun ,sürekli sayfaları kaldırmaktan gına geldi...

2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Gecmis olsun diyelim Naim abi :) Biara benim Twiter hesabımda aynı durum olmuştu, takipleri bıraka bıraka bil hâl olmuştum :)

Bence durumu Facebook'a bildir yada ne kadara gruba sayfaya üyeyesen çık daha sonra ihtiyaç halinde grupları takip edersin

hagakure bunu beğendi.
  3. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Anladığım kadarı ile sayfa beğendirme kodu diye bir zımbırtı var bir şekilde girilen uygulamalarda verilen izinler veya beğenmeler yolu ile o kod hazır halde bekleyip başka bir beğeni yaptığınızda bu beğeni koduda aktif olup beğenmeler yapıyor.

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ayarlar bölümünü kurcala abi. Bu tip sosyal hesaplarda en korktuğum şey.

hagakure bunu beğendi.
  5. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Bence öncelikle şifreni bir değiştir, sonra telden giriyosan bağlantı atmış olabilir, telden face uygulamasını kaldır ve tekrar yükle, kaldırınca istem dışı ne varsa siliyor. Düzeleceğini umuyorum.

6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Şifresini değiştiğini söylemiş hocam

7. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    O halde uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek gerekir.

8. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    İstem dışı beğenmeler sonrasında ne oluyor diyerek şifremi değiştirmiştim ama beğenmeler bugün itibari ile hala devam ediyor.Eğer yanlış anlamadıysam ;paylaşımlarda,videolarda ,gayet normal görünen sayfa beğenmelerinin altına bir kod yazılarak atıyorum bizim sayfamız otomatik beğenilmeye başlanıyor.Bu kod sessiz sedasız arka planda çalışıp beğenilme sayısına göre belli bir miktar para kazanılması da oluyor.

Bu garip kodlar tabi ki benim sayfaları veya uygulamaları beğenirken dikkatsizliğim sonrası oldukça can sıkıcı oluyor.Son dönem beğenilerimi kaldırdım,farklı bir uygulama göremedim ama yinede çok kullanmadığım uygulamaları kaldırdım,paylaşılan videoları ve benzer yazıları kesinlikle beğen tuşuna basmadan geçip gidiyorum bakalım ne olacak...

9. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Naim abi büyün oyunları ve uygulamaları kaldır, sorunun çözülecek...

10. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Ne varsa kaldırdım..

11. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Geçmiş olsun, inşallah bir daha yaşamassın bu sorunu.

hagakure bunu beğendi.
  12. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Bunu yazmak için gelmiştim. :)

hagakure bunu beğendi.
  13. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Bir kaç gündür herhangi bir istem dışı sayfa beğenme yok ,bütün uygulamalar ve oyunlar kaldırıldı,oyun istekleri engellendi.ana sayfada videoları izlemiyorum beğeni yapacağım paylaşımları 3 kez düşünerek beğeniyorum..

ezmocesteri bunu beğendi.
  14. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Son bir haftadır benzer bir sorunu ben de yaşıyorum. Arkadaş listemde hiç tanımadığım, bilmediğim kişileri gördüm, nasıl eklendi, ben eklemedim ve kabul etmedim, bilemiyorum.Haft sonu Oturup hepsini tek tek sildim, umarım bu arada yanlışlıkla tanıdığım kişileri de silmemişimdir. Varsa da söylesinler, tekrar eklerim. Telefonun fabrika ayarlarına sıfırladım, böylece bütün uygulamaları silmiş oldum, bakalım şimdilik bir sorun yok. Bekleyip görecez.

15. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Uygulama ve oyunları kaldırmak işe yaradı sanırsam

hagakure bunu beğendi.
  16. kemal1963

kemal1963 Katılımcı

Araç Markası:
    2006 Opel Vectra
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri - Sedan
    Aynı dert bende de vardı.ne yaptıysam düzelmedi.bende 3 ay önce facebok'u tamamen kapattım. Ne dert kaldı ne abuk subuk paylaşımlara sinir olma.:)

grafff ve domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş