Expertiz Yaptırmak

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
arkadaşlar malumunuz 10gündür araç arıyorum özellikle 92-97 kasa 626 bu konuda başınızı da çok ağrıtıyorum site üzerinden olmasa da özellikle [member=10]emytoget[/member] muratın başını çok ağrıtıyorum :) bu expertiz firmaları hakkında ne düşünüyorsunuz ne kadar güvenilir ve doğru sonuç elde edebiliyorlar sundukları hizmet çok güzel sen aracı buluyorsun onlar senin yerine gidip inceleyip sana rapor sunuyorlar daha önce expertiz yaptıran memnun kalan veya memnun kalmayan var mı acaba? Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kanuni bir sorumluluğu olmadığı için bu tip rapor veren bir çok işyeri mantar gibi çoğaldı... Ben hiç yaptırmadım fakat benim önceki guzumu alan kişi yaptırdığında gördüm...

Genel anlamda kişinin kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırıyor ve bunun için aldıkları ücret de çok değil... Burada 80 Lira idi...

Fakat; özel olarak şunu tavsiye edeyim, yakınında Murat [member=10]emytoget[/member] gibi bir eksper varsa ikinci bir seçenek kafanda şekillendirme hocam...

Ya nasip de ve bulduğum guzuyu Murat'a teslim et. Hayırlısıyla sıkıntı yaşamazsın...

Kolay gelsin.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kanuni bir sorumluluğu olmadığı için bu tip rapor veren bir çok işyeri mantar gibi çoğaldı... Ben hiç yaptırmadım fakat benim önceki guzumu alan kişi yaptırdığında gördüm...

Genel anlamda kişinin kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırıyor ve bunun için aldıkları ücret de çok değil... Burada 80 Lira idi...

Fakat; özel olarak şunu tavsiye edeyim, yakınında Murat [member=10]emytoget[/member] gibi bir eksper varsa ikinci bir seçenek kafanda şekillendirme hocam...

Ya nasip de ve bulduğum guzuyu Murat'a teslim et. Hayırlısıyla sıkıntı yaşamazsın...

Kolay gelsin.
zaten aracı ilk gördüğüm de önce murata gönderiyorum abi :)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Valla övgüleriniz için teşekkür ederim ama ben idarelik anlayan biriyim. Ben motordan anlarım. Sıradan kazaları anlamam, boyadan iyi anlamam, Kaba macundan anlarım. Yürüyene bakarım bir de Mazda nın görsel olarak her yerini bildiğim için değişik birşey yada eksiklik varsa onu anlarım.
Bana danışarak anca eski model araba alınır. Yeni model olunca daha ince bakılması lazım onu ben yapamam ki.
Ben şu anda araba bulmuş olsam yapacalarım şular:
1- İlk olarak iç döşemesi bebek olcak ona bakarım
2- Değişen var mı ona bakarım. Ama vidalı parçalar (ön çamurluklar, kaputlar, kapılar, tamponlar) değiştiyse, ustaca takıldıysa ve diğer yerlerinde asar yoksa anlamam ve önemsemem. Vidasız(puntalı) parçalar( arka çamurluklar, tavan, kapı saçları, ön panel, marşpiyerler) değişmişse anlarım ve önemserim.
3- Direkler, ön şaseler, taban, arka koltuğun bagajla birleştiği yerdeki şasiye dikkatlice bakarım.
4- Motora bakrım
5- İç ve dış elektrik elektronik parçaların çalışmasına bakarım.
6- Bunlara baktıktan sonra fiyatı araca göre alınır kıvamda ise ruhsata bakarım incelerim sıkıntı yoksa yol testi ve arkasında noter.
Ekspert firmaları çok daha detaylı bakıyordur ama benım aldığım modeldeki araçlar benim yüzeysel bakmamın üstünü haketmiyor.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Valla övgüleriniz için teşekkür ederim ama ben idarelik anlayan biriyim. Ben motordan anlarım. Sıradan kazaları anlamam, boyadan iyi anlamam, Kaba macundan anlarım. Yürüyene bakarım bir de Mazda nın görsel olarak her yerini bildiğim için değişik birşey yada eksiklik varsa onu anlarım.
Bana danışarak anca eski model araba alınır. Yeni model olunca daha ince bakılması lazım onu ben yapamam ki.
Ben şu anda araba bulmuş olsam yapacalarım şular:
1- İlk olarak iç döşemesi bebek olcak ona bakarım
2- Değişen var mı ona bakarım. Ama vidalı parçalar (ön çamurluklar, kaputlar, kapılar, tamponlar) değiştiyse, ustaca takıldıysa ve diğer yerlerinde asar yoksa anlamam ve önemsemem. Vidasız(puntalı) parçalar( arka çamurluklar, tavan, kapı saçları, ön panel, marşpiyerler) değişmişse anlarım ve önemserim.
3- Direkler, ön şaseler, taban, arka koltuğun bagajla birleştiği yerdeki şasiye dikkatlice bakarım.
4- Motora bakrım
5- İç ve dış elektrik elektronik parçaların çalışmasına bakarım.
6- Bunlara baktıktan sonra fiyatı araca göre alınır kıvamda ise ruhsata bakarım incelerim sıkıntı yoksa yol testi ve arkasında noter.
Ekspert firmaları çok daha detaylı bakıyordur ama benım aldığım modeldeki araçlar benim yüzeysel bakmamın üstünü haketmiyor.
ben de [member=8]karardvn[/member] gibi aynı araçlara bakıyorum, ben de başını ağrıtacağım hocam o zmn ;D

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
ben de [member=8]karardvn[/member] gibi aynı araçlara bakıyorum, ben de başını ağrıtacağım hocam o zmn ;D
Ağrıt hocam hepinizin başımın üstünde yeri var ama anca uzaktan fotolarla bakıyorum yorum yapıyorum. Başka türlüsü elimden gelmiyor. Uzaktan fotoyla da ne kadar güvenilir bana :) bebek gibi kaçırma derim taklalı çıkar :)

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben ilk aracımı ikitelli sanayide bir ekspertiz yerine yaptırmıştım. 100 TL idi, genel hatları ile iyi rapor verdiler ama mazdacı olmadıkları için ufak tefek şeyler kaçtı pek memnun oldum diyemeyeceğim.

Şuanki aracımı mazda servisinde yaptırdım ki alım sürecinde başka araçlarıda yaptırdım daha memnun kaldım. Çünkü ustalara aracı biliyor girer girmez birçok şeyi daha alete filan bağlamadan söylüyor ama fiyatta biraz yüksek 200 TL civarı.

Araç bilginize güvenmiyorsanız bence baktırmakta fayda var.

farukdumlu

Katılımcı
Daha once 528 ia e 39 kasa alirken bosch car service de dyno run test yaptirmistim .100 tl idi arka z rotu degismeli seklinde raporu cikti.yani varsa gitme bulma sansiniz yeterli.rusvet calismiyor.:):):)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yanilmiyor isem 2015ile yeni bi madde cikti ayipli mal satmak aracinizi satarken noterde arac hakkinda olan sikintilari yazdirin daha sonrada donus olur ise ayipli mal satmakdan 6500tl ceza ve satmis oldugunuz araci geri almak zorunda kalabilirsiniz!

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
yetkili servisten ekspertis yapılmış bir mazda 3 gelmişti aracı alalı 3 ay olmuş bize bakıma geldi gelmiş kende aracı incelenmesini istede sonuç aracın sag yanı komple boyalı abi servis baktı dedi dedim bilemem abi ben ne görüyorsam onu söylüyorum ..
yanlış anlamaması için aracı aldım sanayiye götürdüm arkadaşlar bakın bakalım bunun nersei boyalı baktılar ve sag yan komple boyalı üzüldük araç sahibi servisi aradı neden böyle oldu bu nedir diye biz o gün size boya yok dediysek yoktur bununla ilgili geçmiş zaman daha fazla yarddımcı olamıcagını söylemiş .

rapor falan hikaye abi olan olduktan sonra iyi usta ile incele geriside kısmet olabilecek arazıları min indiriyorsun hep si bu bu gün eskisi gibi boya ölçme aletleri bilgisayarlar var lift her şey iyi bir konrole baglı bir kagıt parçasındaki söze degil ..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yanilmiyor isem 2015ile yeni bi madde cikti ayipli mal satmak aracinizi satarken noterde arac hakkinda olan sikintilari yazdirin daha sonrada donus olur ise ayipli mal satmakdan 6500tl ceza ve satmis oldugunuz araci geri almak zorunda kalabilirsiniz!
Bir çok kişi notere gitmekten çekinir, hile yapıyor diye değil de ya bilmediğim bir şey çıkarsa ne yaparım diye korkar.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Cikarsa yine sikinti sorun burda bu maddeyi iyice arastirmak lazim

Üst Alt