Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eve 2. Araç

Konu, 'Diğer' kısmında ALPEREN58 tarafından paylaşıldı.

1. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Sevgili arkadaşlar malumunuz tayinimiz Bursa'ya çıktı. Eşimin okulu mahalle olarak sıkıntılı bir mekanda. Her ne kadar metro + otobüsle okulun önüne kadar gidebiliyor olsa da karanlığa kalırsa, otobüs kaçarsa felan içim pek rahat edecek gibi gözükmüyor.
    Hanım 626 çok büyük kullanamam diyor. Uzun yol sürekli bize açık bir kapı olduğundan 626 yı değiştirmeyi de istemiyoruz. Durum böyle olunca eve ikinci bir araba almaya doğru plan kurmaya başladık. 35 bine tek arabamız olacağına iki tane arabamız olur. Zaten eski araçlar olacağından vergileri vs. düşük olacak. Arıza çıkarıp bunaltmadıktan sonra ağır bir yükü olmaz gibisinden kendimizi ikna yöntemleri geliştirdik . Ben de zaten toplu taşımayı tercih edeceğim.
    Hocahanım Ford Ka ' yı çok seviyor. Fakat hem otomatik yok, hem tek kapı tabut gibi, hem de evlat olsa sevilmeyecek bir tipi var Twingo'ya öyle bir baktık onu da hocahanım beğenmedi. Yarisler de pahalı. Hal böyle olunca 1997 model civarı Cvt şanzumanlı 5 kapı Nissan Micra'larda karar kıldık. Eşim günlük 20+20 km yol yapacak. Eğer 2. araç alırsak bizim 626 daha çok dinlenecek büyük ihtimal şehir içinde Micra'yı kullanırız .
    Bahsi geçen kasalar şu resimdekiler :
    Beğendiğimiz bir ilan da şu:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...matik-micra-klimali-masrafsiz-210301328/detay
    Bütçeyi 13 bini geçmeyecek şekilde sınırlı tutmayı düşünüyoruz.
    Şimdiiiiii forumdaki dostlara iki sorum olacacak :
    1) İkinci araç fikri isabetli bir karar olur mu? Malum araçlarımızın ikisi de eski olacak.
    2) Gıybetini yaptığımız kasa Nissan Micra bizi otomatik vites, genel sorunsuzluk vb. açılardan memnun eder mi? Şimdiden teşekkürler.

SM-T530 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Benim düsüncemde bir tane 40 bin liralık arabam olacağına 2 tane 20 bin liralık arabam olsundur. :) Nasip olursa bu düşüncemide gercekleştireceğim :)

Nissan sizi üzmez bence. Twingo yakıt olarak ekonik olabilir ama tek kapı olması bazen sinir edebilir :)

Hayırlı nasipler

3. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
  4. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Palio veya accent derim o paralara.

5. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Demekki böyle düşünen yalnızca ben değilmişim. Biz de ona doğru gidiyoruz bakalım ya nasip

6. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

7. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Güzel bir düşünce. Şehir içi düşük hacim küçük araç iyidir her zaman. Alternatifte çok var japonlara bakın derim :)

8. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlı nasipler, ikinci araba mantıklı.

9. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ben guzumdan ayrılmayı istemediğim için ikinci araca pek sıcak bakmıyorum, yoksa eşim guzuya her bindiğinde yüreğim hoplamıyor değil... Toplu taşıma hiç kaale alınmıyorsa eğer ikinci araç daha mantıklı...

Vermiş olduğun ilandaki tarz micralar uygun olabilir... Düz vites olanı çok önceleri arkadaşımda vardı ve çok çok az yaktığını söylerdi, bakım parça vs. konularını bilmiyorum ama...

Hayırlısı inşallah...

10. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Hocam şahsen, eski ve sorun çıkarma olasılığı yüksek araca bineceğime sorun çıkarma ihtimali daha az daha yüksek modelli ve daha düşük sınıf bir araca binerdim. Aracınızın vermiş olduğu konforu bilemeyeceğim fakat genellikle yıllar geçtikçe konfor daha düşük sınıflara da sunulur hale geldi çünkü.

Toyota Yaris pahalıdır ama multidrive s ini bulabilirseniz çok konforlu ve rahat bir araçtır, tam bir şehir içi arabasıdır, her yerden kıvrılır gider. Sınıfına göre de atiktir de, yokuşlarda deviri tutturduğumda dizellerle yarıştığım çok olmuştur.

Mazda'dan uzaklaşmak istemiyorsanız da Mazda 3 ilk kasa hatchback bir araç yine şehiriçi için güzel bir seçim olacaktır.

Sakarya gibi trafiği berbat bir yerde küçük araç iyi olacaktır. Uzun yolculuklarda yarisin multidrive s ve hız sabitleyici desteğiyle en zorlu yokuşlarda bile gaza dokunmak zorunda kalmayacaksınız.

Eğer sedan ihtiyacınız olursa ve küçük araba istiyorsanız mitsubishi attrage var, donanımı çok fazla gerçekten. O da cvt şanzıman.

11. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Olası bir ev peşinatı ihtimaline karşı arabaya fazla para harcmak istemiyoruz şu an. Yaris benim de ilgimi çekti lakin üst sınır 13bin diye düşünüyoruz.

12. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Pejolara 106lara ne dersiniz Micra'ya kıyasla?

13. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ben şahsen bizzat kendim hiç bir şekilde Fransız mallarını tavsiye etmiyorum... Tarihten gelen şahsi bir gıcıklığım var monşörlere... ;)

Bu sebepledir ki; Japon araçları, Fransız'lara karşı her daim benim gözümde açık farkla öndedirler... Ama şu var ki; birisi karşıma çıkıp ben pejo, sihtören veya röno alcem diyecek olursa da, saygı duyar, bağrıma daş basar sevdamı dağlara yazar, bu illerden giderim...

:cool:

14. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Veli Abi dur hele nereye gidiyon daha kesin değil konuşuyoz öyle

15. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hah şöyle, baştan söylesene kesin bir şey yok diye... Terki diyar ediyordum az kalsın... :cool:

16. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Allah Fransız ların eline düşürmesin

17. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Tavsiye marka modellerim:
    Toyota starlet
    106
    Hyundai accent yumurta olanı
    Daihatsu coure
    Nisan micra

18. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Suzuki swift ve alto da listeye eklenebilir...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

Sayfayı Paylaş