Epson ve Mercedes Amg Petronas'tan Dev Ortaklık

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Epson, MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1 Takımı’nın global sponsorlarından biri oldu.Teknoloji lideri Epson ile 2014 Formula 1 Takımlar Şampiyonu MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1 Takımı global platformda uzun süreli bir işbirliğine imza attı. Epson; MERCEDES AMG PETRONAS’ın yazıcı, tarayıcı, 3LCD projektör ve giyilebilir teknoloji ürünlerinde resmi ortağı ve tedarikçisi oldu. Epson logosu takımın yarış araçlarında, ayrıca pilotlar Lewis Hamilton ve Nico Rosberg’in kıyafetlerinde yer alacak.

MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1 Takımı’nın resmi sponsorlarından biri olmakla, Epson’un global platformdaki marka yüzüne daha da güç katmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Epson Dünya Başkanı Minoru Usui; “Bu anlaşma ile kendini inovasyona adamış, global liderlikte ustalaşmış, beklentileri sürekli yükselten ve tüm paydaşlarını bağlayan ürünler geliştiren dünya şampiyonu iki marka bir araya geldi” dedi.

2015 sezonuna hazırlandıkları bı dönemde, gerçekleştirilen anlaşma ile Epson’u MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1 Takımı’nda görmekten mutluluk duyduklarını belirten Mercedes-Benz Motorsport Başkanı Toto Wolff ise; “İleriyi gören firmalarla çalışmak her zaman bir keyif. Epson’un ürünleri ise yarış ve üretim operasyonlarımız için tam uyumlu. Epson’un inovatif teknolojisini performansını hep ileriye taşımak üzere kullanması aynen bizim de her yarışta yapmaya çalıştığımız şeyle bire bir örtüşüyor. Önümüzdeki sezon ve sonrasında da uzun yıllar işbirliğimizin devam etmesini diliyorum” dedi.

Bu işbirliği aynı zamanda çevreye duyarlılık konusunda en üst düzeyde hassasiyete sahip iki kurumu da bir araya getirmiş oluyor. Epson 2050 yılına kadar kendi operasyonlarında ve ürün kullanımları esnasında oluşan karbon salımında yüzde 90 azalma hedeflerken; Mercedes de 2014 yılında önceki modeline göre yüzde 30 daha çevreci olan W05 F1 Hibrid aracıyla yarışmıştı.
 
Üst Alt