En Güçlü Golf Geliyor

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Fransız medyası Volkswagen Golf R400’ün üretime geçecek modeli hakkında yeni bilgiler açıkladı.

Volkswagen’in, Golf R400 Concept’in üretime geçeceğini önceden de açıklamasıyla Golf hayranlarını sevindirmişti. Görünen o ki Golf R400, 2017’de piyasaya çıkacak olan makyajlanmış Golf temelli üretilecek. Aracın üretim adedinin sınırlı sayıda tutulacağı ve fiyatının ise kardeşi Audi RS3’ten daha pahalı olacağı da gelen bilgiler arasında.

Ek olarak aracın R400 yerine, R420 adını da alabileceği konuşuluyor. Konsept modeli 400 beygir gücüne sahip olsa da, üretim modelinin 420 beygir gücüne sahip olabilir. Ek olarak aracın 4 silindirli 2,0 TFSI ile mi veya RS3’te kullanılan 5 silindirli 2,5 litrelik motorla mı geleceği de tartışma konusu. Motorun ne olacağından farklı olarak, Golf R400, 4MOTION yardımıyla gücüne dört tekerleğe aktararak ilerleyecek. Şanzıman olarak ise Golf GTI’da kullanılan 6 ileri yaş kavrama şanzımanın en fazla 450 Newton metre torka kadar dayanabilmesi yüzünden, Golf GTI’da kullanılan şanzımandan farklı bir şanzıman kullanılacağı yönünde. Son olarak gelen bilgiler doğruysa araç 0’dan 100 Km/h ‘a ulaşması için 3,9 saniyeye ihtiyaç duyacak. Son hızı ise 280 Km/h ile sınırlandırılmış olacak.

SoM9in.jpg

DvXbAV.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Değerler gerçekten üst seviyelerde... Lansman rengi bu değildir diye tahmin ediyorum.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bir defa da gözüme güzel görünse bu Golf, ama yok bu kasayı çizgileri değişmedikçe ne yaparsa yapsın cezbedici olmuyor.

naziii

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
2.litrelik tsi 'dan 420 bg güç .o_O

Üst Alt