Elektrikli Otomobiller Yazları Serin Kılacak

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Gerçekleştirilen yeni bir araştırmaya göre, elektrikli otomobiller sıradan araçların aksine daha az sıcaklık üretiyor ve doğanın dengesini bulmasında önemli rol oynuyor.

Nature'ın paylaştığı özel bir rapora göre, çok sayıda bilim insanının katıldığı bir araştırma, gelecekte elektrikli otomobillerin dünyanın ve pek tabii doğanın dengesi için önemli bir rol üstleneceğini ortaya koymuş. Buna göre elektrikli araçlar günümüzde diğer otomobillere göre çok daha az sıcaklık üretiyor, aşırı ısınmadan kaçınmış olarak mevsim dengelerini bile korumanın önünü açıyor.

Elektrikli otomobillerin sahip oldukları soğutma sistemleri ve enerji depolama için kullanılan özel aksamları, mevcut araçların motorlarına göre de daha çevre dostu olarak biliniyor. Ürettikleri sıcaklığın minimum seviyede olduğu dile getirilirken, önemli bir de ekleme yapılıyor. Rapora göre özellikle de büyük şehirlerde yaygınlaşacak olan yeni nesil otomobiller sıcaklığı yüksek tutmayacağı için daha az klima çalışacak, bu da atmosfere yayılacak daha az zararlı gaz anlamına gelecek.

Beijing'teki elektrikli otomobiller sayesinde, kısa bir süreçte havalandırma kaynaklı karbondioksit günlük emisyonu 11 bin 779 tonluk bir düşüşe sahne olmuş. Kara geçilen binlerce kW'lık enerji de bir başka artı olmuş.

San Francisco Bay gibi ekoloji dostu bölgelerde bile henüz düşük kullanım oranlarına sahip olan elektrikli otomobillerin ilerleyen yıllarda daha çok yaygınlaşacağı söylenirken, bu sayede hem petrole olan bağımlılık azalacak, hem de doğa için çok önemli bir devrim yaşanmış olacak.

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Evet çok güzerl olacak, örneğin istanbulda mevsimine göre ortalama 2-3 derece arası bir sıcaklık artışı oluşuyormuş.
Bunun en büyük etkenleri trafikteki araçlar ve binalardaki tüketim sonucu oluşan ısı ve CO, CO2 sera etkisi.
Özellikle elektirkli araçlarla CO, CO2 üretimi sıfıra yaklaşacağı için sera eklieri sıfıra yaklaşacak. Ayrıca anlık ısı üretimleride benzinli araçlara göre çok düşük.
Ben hem kendimiz hemde çevre için umutla bekliyorum.

Üst Alt