Elektrikli Bisiklet Hakkında Yorumlara İhtiyacım Var

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Forumdaşlar, aramızda elektrikli bisiklet kullanıcısı var mı bilmiyorum ama kullanıcısı olmasa da bilgi sahibi olan vardır diye düşünerek bu konuyu açtım.

Son yaptığım küçük kazadan sonra guzuya şehir içi trafiğinde kullanmmaya karar aldım. Yoksa Urfa trafiğinde guzu pert olacak. 1 yıl dolmadan 2 kez arkadan çarpma ve 1 kez yandan ufak darbe alarak 3 kez kaza geçerdim.

Bu sebeple hem tasarruf olması hem spor olması hem vasıta olması niyetiyle elektrikli bisiklet almaya karar verdim.

Almak istediğim bisiklet; bildiğimiz dağ bisikleti gibi 18/21/24 vitesli olan bisikletlere benzeyen ama arka tekerden veya ön tekerden elektrik motorlu.

Piyasada çok az olduğu için test etme imkânım olmadı ama kullananlar ve YouTube videolarından olumlu şeyler edindim.

Bu bisikletler sadece gaza basarak değil pedal desteği ile motor devreye giriyormuş. Böyle olunca elektrikli olmasının ne espiri var sorusu aklıma geliyor? Sanırım pedal desteği ile motor devreye girince pedallar ağır olmuyor, fazla efor sarf edilmiyor. Birde önden motorlu olanların çekişi daha iyi olduğunu öğrendim. Siz ne dersiniz? Tecrübe eden varmı?

Almayı düşündüğüm model de bu. Şuan sepetime attım bakalım. Bir kaç gün daha araştırcam. Az kullanmış falan uygun fiyata bulamazsam bu bisikleti alacam.

n11'de SALCANO ANTALYA MAN 28 JANT 7 VİTES ELEKTRİKLİ BİSİKLET seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Salcano Antalya Man 28 Jant 7 Vites Elektrikli Bisiklet 866 - n11.com

Son olarak akülerin evde sarj olma imkânı varmış. Bir şarjın maliyeti 50 kuruşa tekabül ediyormuş :) tam dolu akü ile de 40-50 km yol yapılıyormuş

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hakan onun üzerinde giderken bir video çek paylaş çok merak ediyorum

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bisiklet sürme keyfini çok artırıyor diyor, kaç kullanıcı yorumu okuduysam. Ama fiyatları fazla maalesef.

Üst Alt