Ehliyet Sınavlarına Videolu Standart Geliyor

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Milli Eğitim Bakanlığınca, ehliyet direksiyon uygulama sınavlarının ülke genelinde aynı standartta yapılması amacıyla uygulanması gereken kuralları içeren video hazırlandı.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Motorlu Taşıt Sürücüleri kurslarına yönelik çalışmalarına yenisini ekledi.Bakanlığın illere gönderdiği ve sınavlardan önce sınavı yapanlara izlettirilmesi istenen 20 dakikalık videoda, adaylara davranış tarzından sınavlarda uyulması gerekli kurallara kadar tüm detaylar yer alıyor. Hazırlanan video ile ehliyet sınavlarının ikinci basamağı olan direksiyon uygulama sınavlarının ülke genelinde aynı standartlarda yapılabilmesi hedefleniyor. Kurgu ve senaryosu MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünce hazırlanan video ile eğitimlere büyük katkı sağlanması ve ülke genelinde belli bir standardın yakalanması öngörülüyor.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
ne sarti gelirse gelsin once IQ testi sart bi ara muhabbeti vardi ne oldu bilen varmi

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Tamam trafik ciddi önem taşıyor, bunun yanında standardı düşük olan o kadar hayati mesele varken, bu sivrisinekten yağ çıkarma telaşı bence yersiz der, konuyu baltalar kaçarım :)

Bu arada, A2 almayı düşünüyorum bir defa direkten döndüm, bu standartlara yine kurban gitmesek bari :D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Çevrenizde hiç ehliyet alamayan gördünüz mü? Herkes alıyor bu ehliyeti öyle yada böyle :)
Hazırlanan videonun faydası illaki olur ama yetersiz.

Üst Alt