Egzoz'dan Gelen Benzin Kokusu

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Araçlarımızı ilk çalıştırdığımızda egzozdan belli bir süre az-çok benzin kokusu geliyor ve bunu çoğu kişi normal kabul ediyor.
Ama benim sorunum farklı; geçen gün 1 saatlik yoldan geldim ve park etmeden önce kontrol etmek istediğimde egzozdan hafif hafif benzin kokusu geliyordu... Herhangi bir arıza ışığı vs.de yanmıyor. Normal bir durum değilmiş gibi geldi bana...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yakıt ve ateşleme ayarlarını kontrol ettir Murat. Bire bir benzin kokusu olmaması gerekir, yanmış benzin kokusu olur egzozda...

murat kurt

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 1.5
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
99 model 323 üm var araca bindiğimde son zamanlar acayip bir koku oluyor . benzin kokusu gibi ama biraz daha farklı havalandırmayı calıştırdığımda bu koku daha da artıyor. buda beni çok rahatsız ediyor hatta biraz yol gittikten sonra indiğimde aynı koku arabanın etrafında da oluyor. arabanın altında motorda herhangi bir kacak göremedim. ustaya gittim abi bak bi koku var hissediyormusun dedim adam çiğ gaz kokusu dedi. ateşlemeye bakmak lazım dedi. başıan böyle bişiy gelen var mı yardımcı olursanız sevinirim.

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
99 model 323 üm var araca bindiğimde son zamanlar acayip bir koku oluyor . benzin kokusu gibi ama biraz daha farklı havalandırmayı calıştırdığımda bu koku daha da artıyor. buda beni çok rahatsız ediyor hatta biraz yol gittikten sonra indiğimde aynı koku arabanın etrafında da oluyor. arabanın altında motorda herhangi bir kacak göremedim. ustaya gittim abi bak bi koku var hissediyormusun dedim adam çiğ gaz kokusu dedi. ateşlemeye bakmak lazım dedi. başıan böyle bişiy gelen var mı yardımcı olursanız sevinirim.
Lpg sistemini kontrol edin. Lpg nin hortumuna filtre varsa bağlantı yerlerine bakın. Benzin borusunun da bağlantı bölgesine bakın. Bende bu saydığım yerlerden yakaladığımız kaçaklar olmuştu. Havalandırmadan gelmesi motor mahallinden kaçak olduğuna sebep olabilir.
Son bir ekleme daha bir ihtimal de egzoz sisteminde çürüme kaçak vb. De olabilir.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

murat kurt

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 1.5
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Lpg sistemini kontrol edin. Lpg nin hortumuna filtre varsa bağlantı yerlerine bakın. Benzin borusunun da bağlantı bölgesine bakın. Bende bu saydığım yerlerden yakaladığımız kaçaklar olmuştu. Havalandırmadan gelmesi motor mahallinden kaçak olduğuna sebep olabilir.
Son bir ekleme daha bir ihtimal de egzoz sisteminde çürüme kaçak vb. De olabilir.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim tekrardan dediğin yerleri bi kontrol ederim. eksoza biraz zor ulaşırım ama bi caresini bulurum. ilgin için tekrardan teşekkürler

Üst Alt