Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eğitim ve Eğitim Çalışanları

Konu, 'Diğer' kısmında Olgun tarafından paylaşıldı.

1. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Arkadaşlar;
    Eğitim bilindiği üzere hayatımızın vazgeçilmezi olan damarlarımızdaki kan kadar değerlidir. Bu anlamda, eğitime hizmet edenleri ve eğitim ile ilgili çeşitli gelişmeleri ve geliştirmeler üzerine proje...vb mevzuları burada paylaşıp arttırabiliriz.
    mazdagaraj.com ailesi olarak burada da bir eğitim alıyoruz. Farkında olalım ya da olmayalım burada gerçekten eğitim alıyoruz...
    Ben garaj ailesine katılmadan önce sadece araba sürmeyi biliyordum. Şimdi değerli abilerimiz kardeşlerimiz sayesinde otomobiller hakkında da bilgi birikimim artmakla devam ediyor...
    Eğitim can damarımızdır ve eğitime emek verenler baş tacımız...

http://www.meb.gov.tr/

2. st4lk3r

st4lk3r Katılımcı

Bende eğitimci sayılırım :) Paylaşılacak fikirleri ilgi ile takip ediyor olacağım...

Mazdagaraj aslında informal bir eğitim kurumu :) Trafikte saygı, can-mal güvenliği, iletişim ve paylaşım konusunda örnek bir mekan ;)

3. mcmelankolia

mcmelankolia Aktif

Araç Markası:
    1997/626
    Araç Renk ve Tip:
    Sedan
    Bizim At Pazarında İmalat Sorumlusu Gitti Gideli Bende Patronu Eğitiyorum :kafa:..

4. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Sorunu burada paylaşabilirsiniz ve gerekli çözümü elimizden geldiğince paylaşabiliriz O0
    Benim çok ilginç Müdür maceralarım vardır :)
    Çoğunu bertaraf etmeyi başardım.

Yararlı Link: http://www.egitimhane.com/index.php

5. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    İlginç haber bence...

"Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Bir-Sen ve Eğitim-Sen üyeleri, Erzincan 13 Şubat Ortaokulu'nda Fen Bilimleri öğretmeni Ercan Turan'ın bir veli tarafından darp edilmesini protesto amacıyla okulun önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Kemal Kütük, "Bu okulumuzda dün bir öğretmenimiz, öğrenci velisinin saldırısına uğramış, diğer öğretmenlerimiz tehdit edilmiştir. Öğretmenlerimize yapılan bu çirkin saldırıyı tüm sendikalar adına şiddet ve nefretle kınıyorum" diye konuştu. Kütük, bu tür şiddet olaylarının sona ermesini temenni etti.

Dövüş sporlarında kullanılan kasklardan takıp, göğüs koruyuculardan giyen öğretmenleri yanına çağıran Kütük, "Öğretmenlerimiz böyle derse girmek zorunda kalacak" dedi. Öğretmenler, basın açıklamasının ardından kask ve koruyucuları çıkardı.

Öğretmen Turan'ın, izinsiz şekilde kapıyı açan öğrencisinin saçını çektiği iddiasıyla öğrenci velisinin okula gelip öğretmeni darp ettiği öne sürülmüştü."

Eğitim camiasında şiddet olaylarının artması toplumun gittiği rotayı gösteriyor. Umarım böyle şeyler yerine başarılarla dillenir MEB...

6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Geçmiş olsun, eğitim camiasına da bu tür olaylar sıçradıysa, toplumun cinneti aşmış demektir...

7. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Gerçekten araçları kundaklayanlar,(aptallıkta, terbiyesizlikte, eğitimsizlikte son noktadır) Polis'e Öğretmen'e şiddet kullanmaya cesaret edenler...vs ciddi cezalar almalılar. Bu ayıp ve ahlaksızlıkla dolu bir hakarettir. Yazıklar olsun ve ben esefle kınıyorum.
    Geçende haberde gördüm, uyuşturucu tacirlerine baskın yapıldı. Polis yaralandı vs...
    Yine öğretmenin birini öğrencisi bıçakladı...
    Sorun nerede kimde acaba?

8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sorun; temel eğitim ve etkin şekilde yürütülmeyen ceza sisteminde...

Oysa; ortaokul derslerine zorunlu hukuk dersini koy ve temel hukuk kurallarını ver bakalım... Büyüyen gençlerdeki suç oranı ne kadar düşüyor incele... Ama bizde yarın bile muamma iken kim sallar Yalova Valisini... :D

Eğitimi ver, suçun karşılığındaki cezayı etkin olarak uygula... Yarı yarıya fayda görülür muhakkak...

Suç üstü hırsızlık yapılıyor, hırsız bey mahkemeye çıkartılıyor; "ihtiyacım vardı, cebimde para kalmadı" diye savunma yapıyor ve serbest... Hakim amca diyemiyor ki; her ihtiyacı olan hırsızlık mı yapmalı? Tutuklandın...

Ama; sistemin kendisine suç işlendiğinde aslan kesiliyorlar...

Geçenlerde, Hakimlerin oturduğu muhitte asker eğlencesi yapılıyor, saat:22.00 yani yasak başlamamış, insanların eğlencesini kapattırdılar... Yine aynı yerin yakınlarında okulun birisinin zili açık unutulmuş, gece de çalıyor, tutanak tutuldu... Bunları hangi bir sade vatandaş için yapıyorsun?? HİÇ...

Uzun oldu özür...

9. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Veli abi okurken gidip geldim... Ben de bu tip şeylere şahit oldum.
    Yani gerçekten bu tip olayları çözecek en güzel projelerden biri senin verdiğin örnek bence de. Çünkü bu dersler eğer ilköğretimden itibaren verilirse Din Kültürü dersi gibi zorunlu olarak, herşey değişir memlekette gerçekten abi.

10. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Tüm Eğitime fedakar yaklaşan eğitimcilerin ve çok kıymetli Öğretmenlerimiz'in Öğretmenler gününü kutlarım. :hi:
    Daha önce belirttiğim gibi burada da bir şeyler öğreniyorsak burada bir Eğitimhane ise, tüm forumda bilgi paylaşımında bulunan ve birbirine bilgi aktaranlar da öğretmendir benim için. Burada öğrendim çoğu şeyi... Her birine sonsuz teşekkürlerimi sunarım dünden bugüne... :hi:

11. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
  12. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
  13. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Arkadaşlar merhabalar;
    Eylül ayında okullar açılırken ben İlçe MEM de çalışıyordum. Bir çocuk geldi 16-17 yaşlarında. Tesis müdürüne derdini anlatıyor...
    "Ben ilkokulu bitirdim fakat liseye yerleşemedim bana yardım edin" ...vs diyor, ben girdiğimde ağlıyordu zaten...
    Biraz dinledim yandan yandan ... Sonuç olarak bu çocuğu başından savarcasına gönderdi tesis müdürü... Benim içim gitti ama işte...
    Neyse geçende bir arkadaşım aradı beni... Olgun bir çocuk var, geldi bana -abi ben okumak istiyorum ne yapacağımı bilmiyorum bana yardım et-dediğini söyledi...
    Hayhay dedim... Araştırma yaptım vs , çıraklık eğitim yada açık lise... Döküman vs edindim. Çocuğa ulaştım bir çay söyledim... Dinledim...
    8.sınıftan sonra okumamış... Mesleki eğitim merkezi ne de gitmek istemiyor. Açık lise önerdim anlaştık...
    Sorun şu; çocuk okuma yazma bilmiyor!
    Birkaç emsali ile görüştüm onu tanıyan... Hergün 1 saat okuma yazma dersi verecekler... Halk eğitim merkezi bile dışlamış çocuğu... Kimliği biraz bozuk malum arkadaş çevresi...
    NE YAPMALI NE YAPMAMALI BİLGİLERİNİZE VE TAVSİYELERİNİZE İHTİYACIM VAR... ÖNERİNİZ NEDİR?
    Ben önce okumayı 3 aya kadar sökeceksin arada buluşacağız dedim... Kötü alışkanlıklar konusunda konuştum...
    O arada açık liseyi takip ediyor olacağım ve kaydını yapacağım...
    Aile konusunda ne siz sorun ne ben söyleyeyim ya.... :jedi:

14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Çocuğu öncelikle geçmişinden kurtar, yoksa ne yaparsan boşuna yaparsın ve sana zarar olarak döner...

15. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Bir insanı geçmişinden koparmak geleceğini inşa etmek kadar zordur [member=9]domestos[/member] Veli abi bilirsin...
    O yüzden yolu uzun ve meşakkatli gibi...

16. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
  17. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
  18. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Enteresan çok ama çok enteresan bulmadığım bir haber...
    Evet!

Ekli Dosyalar:

19. Cherkess

Cherkess Sessiz

Bu zorunlu 8 yıllık Eğitim'in zararları işte. Eskiden okumayanı alıp sanayiye falan veriyorlardı şimdi sanayide gördüğümüz ustalar o jenerasyon işte genel olarak.
    Bizde de vardı öyle çocuklar bizim hocalardan biri sanayide iş buluyordu Müdürümüz de dönemde bir gelip sınavlardan en az birine girin diyordu. Çocuklar geliyordu en düşük notlarla da olsa derslerden geçiriyorduk. 45 yeterliydi.
    Zaten okulda ayrı arıza çıkarıyorlardı o yüzden böylesi çok daha iyiydi.
    8. Sınıfa kadar okuyan (!) öğrenci ayrıca da ergenlik Dönemi'ne de girmiş oluyor iş beğenmiyor tipik ergenlik tavırları ise girdikleri işten en ufak bir tavırla ya da olumsuzlukla karşılaşsalar iyice hayatı boşvermelerine neden oluyor. 5. Sınıftan sonra gidenlerin bünye kaldırıyor ama bunlar o durumlara da gelemiyor. Ben 5. Sınıftan itibaren tüm yaz tatillerimi sanayide geçirdim mesela. Ama liseye kadar gitmeyip lisede gitsem bir gün durmazdım bile o Zamanın psikolojisiyle.

Sizin öğrencinin çıraklık ve mesleki eğitime uzak durmasıda böyle bir durum.
    O zamana kadar okuma yazma öğrenemediyse muhtemelen kaynaştırma öğrencidir.
    Ram a yönlendirin testlerini yapsınlar. Hafif Düzey zihinsel engelli ya da disleksisi olabilir yüksek ihtimalle.
    İş eğitim merkezlerine yönlendirin rapor alabilirseniz. Oradan çıkınca devlete engelli kadrosundan yerleştirilebilir.
    Hizmetli ya da çaycı gibi basit işler verirler iş kur ile uğraşmaz. Ve de kadrolu olarak çalışır.
    Bizim karşı okulda da öyle bir genç çalışıyor yer siliyor kalorifer yakıyor. O kadar.
    Özel eğitim Öğrencisi olabilir bir bakın bence. Ram bu konuda yardımcı olabilir.
    Kaynaştırma olarak liseye de gidebilir Sınıfta kalma derdi de olmaz. Yönetmelikte bırakamıyorlar zaten.
    İş eğitim merkezinde de 23 yaşını geçmediyse okuyabilir.

Kasko yok muska var

20. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Hocam konuyu not alarak eve gidince tekrar okuyup size gerekli yorumu yapacağım O0 İlginize teşekkürler.

Şimdi evdeyim hocam... Çocukla ilgili söylediklerinizde çok haklısınız ve not aldım ...
    Şu anda okuma yazma konusunda gelişme gösteriyor. Fakat bunu dediğiniz gibi ciddi bir şekilde eğitim kurumlarında doğru yerde yapmak en mantıklısı olur...
    İlgilendiğiniz için teşekkür ediyorum tekrar tekrar memnun oldum zaman ayırmış olmanıza ve duyarlıca davranmanıza...

Ben elimden geleni yapacağım. İnşallah hak ettiğini nasipse alır.
    Eğitim şart hocam...
    Trafikte kuralsızlık eğitimsizlikten geliyor en başta mesela en basit örnek verecek olursak...
    Saygılarımla... :hi:

Sayfayı Paylaş