Ege Rallisi Gala Yapıyor

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı,11-12 Nisan tarihlerinde yapılacak.

ürkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Ege Rallisi, 11-12 Nisan 2015 tarihinde Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından İzmir‘de gerçekleştirilecek. İzmir Valiliği ile birlikte Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği organizasyon Forum Bornova, Ramada Encore Hotel ve Kentvizyon Ströer sponsorluğunda düzenlenecek.

GELENEKSEL ORGANİZASYON 25.YILINDA

İlk kez 1990 yılında mahalli olarak düzenlenen ve 1991 yılından itibaren Türkiye Şampiyonası’na dahil ulusal statüde koşulan Ege Rallisi, bu yıl 25.kez organize ediliyor.

11 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 13.30’da Forum Bornova AVM’den başlayacak olan Ege Rallisi’nde ralli merkezi olarak bu yıl da Ramada Encore Hotel kullanılacak. Organizasyonun show standları, servis alanı ve aktiviteleri de her yıl olduğu gibi yine İnciraltı Kent Ormanı otopark alanında olacak.

İZMİR PARK’TA ÇİFT KALKIŞLI SEYİRCİ ETABI

Sezonun ilk rallisinde ekipler, 2 günlük büyük organizasyonda Beyler, Efemçukuru ve Çatalca güzergahlarında 11 özel etapta mücadele edecekler. 11 Nisan Cumartesi akşamı ise, günün son etabı olarak geçilecek olan İzmir Park Ülkü Yarış Pisti’nde kozlarını paylaşacaklar. Pistteki heyecan saat 18:30’da mahalli katılımcılarla başlayacak, ardından 19:25’te historic araçlarla devam edecek. Saatler 19:55’i gösterdiğinde ulusal yarışmacıları ağırlayacak olan seyirci özel etabında, Apeks Masters Drift Serisi pilotları da piste çıkarak özel hazırlanmış drift araçları ile yapacakları gösterilerle adrenalini daha da yükseltecekler.

FİNİŞ RAMADA ENCORE HOTEL'DE

12 Nisan Pazar günü 09:00’dan itibaren direksiyon başına geçecek olan ekipler, 6 özel etabın ardından saat 16.45’ten itibaren Ramada Encore İzmir önündeki finiş podyumuna ulaşabilmek için ter dökecekler. Yaklaşık 60 aracın start alması beklenen Ege Rallisi’nde, ekipler 2 gün sonunda 545 km uzunluğundaki asfalt parkurun, 125 km’sini özel etap olarak geçecekler.
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#2
TOSFED Başkanı Çeker, startını verecekleri Ege Rallisi ile 2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın başlayacağını, bu sene 7 ayak üzerinden koşulacak rallinin Çanakkale ayağı ile devam edeceğini söyledi.

Bu seneki ralliye ilginin iyi olduğunu belirten Çeker, “6-7 tane süper 2000 sınıfında araç mücadele edecek. Murat Bostancı, Yağız Avcı, Burak Çukurova gibi ünlü arkadaşlarımız da start alacak. İzmir’deki asfaltla başlayan mücadelemiz, Avrupa şampiyonası ile toprağa dönecek. Bu sene Historic Rallisi önden start alacak, daha sonra Türkiye şampiyonası ve mahalli şampiyona araçları yarışacak. İzmir’de alışık olmadığımız bir hava vardı ama bugünden itibaren güzel bir hava bekliyoruz. Güzel, mücadeleci bir yarış bekliyoruz” diye konuştu.

Çeker, yarış sayılarını arttırdıklarını belirterek, off-road kategorisinde katılımın 20-30 araçtan 130’lara yükseldiğini söyledi.

Çabuk biten ve hemen sonuç alındığı için katılımın fazla olduğu drift ve drag yarışları da yaptıklarını ifade eden Çeker, şunları kaydetti:

“Ralli ve pist şampiyonaları, bütçeleri gereği daha fazla para gerektiriyor. Orada katılımda biraz düşüş vardı ama yavaş yavaş toparlanıyor. İzmir’de Ülkü’nün de yatırım yapması ve bizim de desteklerimizle pist epeyce ilerledi. 2015’te daha genişlemiş biçimde müsabakalar olacak. Yurtdışında daha önce kartingden Berkay Besler dünya üçüncüsü olmuştu. Bu sene de ’25 küçük adam’ projesinden yetişen Kaan Önder, Audi takımında yarışacak. Rallide Murat Bostancı, Avrupa kupasına gidecek. Yurtdışında da başarılar bekliyorum.”
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#3
Ege Rallisi'ne Castrol Ford Team Damgası

Ege Ralli'si bu haftasonu yapılan yarışlarla sona erdi. Türkiye’de 19 yıldan bu yana aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, 2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Ege Rallisi’nde kazandığı zaferle sezona iyi bir başlangıç yaptı.

11-12 Nisan 2015 tarihinde Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) organizasyonuyla gerçekleştirilen Ege Rallisi’nde alınan sonuçlarla, geçtiğimiz sezonun şampiyon takımı Castrol Ford Team Türkiye, yine zirvenin en iddialı takımı olduğunu gösterdi. Castrol Ford Team Türkiye takımında Ford Fiesta S2000 yarışan geçtiğimiz yılın şampiyon pilotları Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi, iki günlük çekişmeli etaplar sonucunda en yakın rakibine 3.1 saniye fark atarak podyumun ilk basamağına bir kez daha ambargo koydu.Geçtiğimiz yıl Ege Rallisi’ni kazanarak sezona uğurlu bir başlangıç yaptıklarını ifade eden Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi bu yıl da İzmir’de kazandıkları için çok mutlu olduklarını vurguladılar.